Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Bazen, hatta belirli aralıklarla 30 saniye civarında internet bağlantısı kopuyor sanki, ardından hemen geri geliyor. Yüksek miktarda packet loss olabilir. Ping fırlıyor 2000ms civarına. Teknik elemanları çağırsam kesin o 30 saniyeyi yakalayamam, nasıl açıklarım onu da bilmiyorum. Umarım modemden değişebilen bir sorundur.
Sosyal ağlarda paylaş

Coldwind said:

Bazen, hatta belirli aralıklarla 30 saniye civarında internet bağlantısı kopuyor sanki, ardından hemen geri geliyor. Yüksek miktarda packet loss olabilir. Ping fırlıyor 2000ms civarına. Teknik elemanları çağırsam kesin o 30 saniyeyi yakalayamam, nasıl açıklarım onu da bilmiyorum. Umarım modemden değişebilen bir sorundur.

modemin firewall / guvenlik ayarlarini kapa
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar, uydunet 20 mbit bağlantısını kullanıyorum. speedtest yaptığım zaman genellikle down hızım 19.4 mbit,upload hızım ise 1.7-1,8 aralığında görünüyor. fakat ping değerlerim sürekli 220 üzeri oluyor. command den google a falan ping attığımda genellikle 70-80 aralığında çıkıyor. ama bu speedtest tarzı yerlerden hız kontrolü yaptığım zaman server ı neresi seçersem seçeyim 200 üzeri geliyor. sıkıntı nedir acaba
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

İzmir'de uydunet kullananlar memnunlar mı? Fiberden buna geçilir mi?
http://www.turksatkablo.com.tr/tv-kampanyalar-detay.aspx?ID=240
bu paket uygun gibi geldi.

Ping durumları falan nasıl oyunlarda? Dota 2 avrupa serverları olsun, Battlefield vs olsun.

Bilgi verebilirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
100GB sorun olmuyor bence, bugun dustu benim. 4 gun sonra eski haline donecek. Netflix'de HD'yi kapattim ama, o hemen dolduruyor. Gerci HD olmatan versiyonu da DVD'den filan daha kaliteli, ikisi arasinda bir yerde.

Pingler genel olarak daha iyi Uydunet'te ama bolgende kullananlara da sor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
pontipati said:

evde teledünya+uydunet var, 3 gündür teledünya kesilip duruyor ekip falan geldi apartmana. internet de 1 2 saniye gidip geliyor arada. battlefield da falan dc yiyorum sinirden kendimi şeyedicem

Teledünya da kesinti yok bende ama internette anlık kopmalar oluyor. izmir -hatay.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Bugün bağlantım rezil, kaplumbağa hızında ve devamlı kopmalar oluyo. Arıza kaydı bıraktım düzelmezse gelip bakıcaklar.

Ekşide şöyle bişi gördüm, kıllandırdı biraz çünkü benim de taahhütüm yeni bitti.

resmen bana oyun oynayan firma. olayı aşama aşama anlatayım.

1) 2 senelik tahhüt sürem doldu.
2) dolmasını müteakiben bir kaç ay içinde internet hızında yavaşlama ve kopmalar yaşandı.
3) yetkili servisi çağırdım.
4) geldiler ve dediler ki; modem bozulmuş, taahhüt süreniz de dolduğu için bir şey yapamıyoruz. yeni bir tahhüt vermeniz gerekiyor.
5) 4440126 ya telefon ettim ve teyit ettirdim. öyle mi dedim he öyle dediler. yeni taahhüt vereceksiniz. yeni modem gelecek.
6) onu der demez internet sorunu çözüldü. modem eskisinden hızlı çalışmaya başladı.
7) bölge müdürlüğüne gittim, başvuru için. eve döndüğümde internet hiç olmadığı kadar hızlıydı.

vay anasını be dedim. alem hep üç kağıt olmuş.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...