Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Uydunet Konusu

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Kablonet candır ,Antalyada bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım en son kışın bi arıza oldu onuda 10 dk içinde cözdüler bölgesel bir arızaymış .

Yanlız şu anda verdikleri modemler çok dandik en iyisi kablo uyumlu bir modem almak.Ben abone olduğumda Cisco modem veriyolardı

Bir ara şu aile hödösüne dahil ettiler telefon acıp fırca atım ip yi resetleyerek olayı cözdüler.

3 Mbit bağlantı torrent stabil ,350k bazen 400 e çıkıyo online oyunlarda 70 - 80 ms
Sosyal ağlarda paylaş

2001'den beri kablonet kullanıyorum, bölgesel arızalar dışında hiç bi sorun yaşamadım. ancak biraz uyanıklar. yakın zamana kadar bağlantım 4mbitti. geçen gün aradılar "çok cüzi bi fiyat farkıyla bağlantınızı 10mbit yapalım ister misiniz" dediler. ben de yok iyi böyle deyince bu sefer işin aslını söylediler. eski 4-8 mbit tarifeler kalkmış, 5 ve 10 mbit koymuşlar onların yerine. ben 10mbite hayır dedikten sonra yeni tarifedeki 5mbitin benim eski 4mbitten daha ucuz olduğunu söyleyip 5mbite geçirdiler bağlantımı.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
mis gibi metronet kullanırken güzel güzel akk derdi şu bu olmadan cebeci'ye taşınıyorum şimdi. superonline yokmuş gittiğim yerde. ya uydunet ya ttnet olacak.

metronet'e göre falan baya pahalı bu internet ya. 10mbit'e 45 lira veriyordum ben kotasız. burada 100 lira + kablo tv ve modem parası da var.

ttnet alsam telefon da bağlatmak zorunda kalıcam, bu yalın internetin bir farkı yok çünkü yine aynı parayı koyuyor adamlar. onla da uğraşmak istemiyorum. buranın da fiyatlarının aşağı kalır tarafı yok.

sene 2012 kotalı internet kullanmaya tekrar başlıcam sanırım. kablo tv almadan, yani aylık 9 lira ödemeden internet bağlatmanın yolu yok mu? eğer bu şekilde abone olursam hayvan gibi fatura ödemem lazım ilk 12 ay. normalde 60 lira olan tarife 90 liraya falan çıkıyor yazık günah.

modem hediyeli kampanya varmış, o zaman biraz daha insani oluyor aylık ödeme.
Sosyal ağlarda paylaş

yaklaşık 4 yıldır sorunsuz bir şekilde uydunet kullanıyorum. fakat son 1 haftadır anlamsız bir hal aldı internetim, genelde düzgün çalışırken bir anda sitelere girmemeye başlıyor ama bu esnada internet kesilmiyor hiçbir şekilde. sonra öğrendim ki paket kaybı dedikleri olaymış bu. uyduneti 3 kez aradım geçen hafta başından beri, her seferinde arkadaşlar geldi düzelttiler diyorlar fakat hiçbir düzelme yok. sorunum bilgisayar kaynaklı da diil, evde 2 alet daha aynı sorunları yaşıyor.

pingtest.net’te normalde a alıyo bağlantı ama bu yavaşlama zamanında test yaptığımda f çıkıyor, % 90 civarı paket kaybı gösteriyor. bu konuda benim yapabileceğim bir şeyler var mı ?
internette bakındım biraz modemden ip flood detectionı, gerekirse firewallu da kapatın diyorlar, onları da yaptım ama bir şey değişmedi.bi de modemin firewallunu kapatmak ne derece mantıklı emin olamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...