Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

RPG'nin RPG olması için gerekli öğeler

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

Yeni çıkmış oynayacaksan Witcher(savaş sistemi boktan oyun oynayamam + yemişim senaryoyu dersen 2'den başlanabilir sanırım) veya Fallout New Vegas oynamanı tavsiye ederim. SW seviyorsan Kotor serisini oynamak bir zorunluluk. Bunlar seni sararsa konuda büyük ihtimalle bir milyon kez bahsedilmiş olan göz hastası olmayacağın klasikleri oynarsın. Infinity motorlu oyunlar genelde gözüne tecavüz etmiyor veya modlayıp çözüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hardcoreluk bir seyi yok, asiri number crunching yok, fazla min max'e gerek yok, skilller oyun icinde duzgun aciklanmis, adnd oyunlari gibi elde Player's handbook olmadan karakter yaratmanin tehlikeli oldugu bir oyun degil, setting/karakterler/dialoglar kral, daha ne olsun mis gibi giris oyunu... tek tehlikesi sacma sapan bir bug'a toslama ihtimalinin yuksekligi
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

deus ex denmemiş ?

Çünkü rpg değil hibrid oyun. Adam rpg tavsiyesi istemiş. Utanmasan skyrim (LOL) diyeceksin.

Bide bana en iyi rpgleri sayın dememiş, yakın dönemde çıkan oynayabileceim oyunlar diye bir isteği var. Bloodlines zor olur world of darkness herkesin hemen aşina olabileceği bi dünya değil, witcher zor olur keza dünyası yüzünden, mask of the betrayer bile zor olur. Avadonu zaten geçiyorum. Daha basit oyunlarla başlatıp çıtayı yavaş yavaş yükseltmemiz gerekiyor. Alpha Protocol olsun bloodlines olsun arcanum olsun "rpgyle tanışmak istiyorum" diyen adama yapılacak öneri değil.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

-Deno- said:

deus ex denmemiş ?

Çünkü rpg değil hibrid oyun. Adam rpg tavsiyesi istemiş. Utanmasan skyrim (LOL) diyeceksin.

Bide bana en iyi rpgleri sayın dememiş, yakın dönemde çıkan oynayabileceim oyunlar diye bir isteği var. Bloodlines zor olur world of darkness herkesin hemen aşina olabileceği bi dünya değil, witcher zor olur keza dünyası yüzünden, mask of the betrayer bile zor olur. Avadonu zaten geçiyorum. Daha basit oyunlarla başlatıp çıtayı yavaş yavaş yükseltmemiz gerekiyor. Alpha Protocol olsun bloodlines olsun arcanum olsun "rpgyle tanışmak istiyorum" diyen adama yapılacak öneri değil.

skyrim demem de geçen gün senin skyrim fps demene acun yapıştırdım diye skyrim'in rpg olduğunu savunuyorum imajı bıraktım bence sende. darılırım böyle bir şey düşündüysen. esprini anladım yani orda merak etme ;) çakal seni.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

aquila said:

simsle baslasin.

haklı
Sosyal ağlarda paylaş

skyrim oynasın işte, en iyi giriş yapılabilecek yeni oyunlardan biri. karakter yaratırken boğulmaz sınıf seçmeli, stat dağıtmalı oyunlarda olduğu gibi. yeni başlarken illa yanlış birşeyler seçiliyordu, hadi sonra baştan başla filan. sonra onlara geçiş daha rahat olur.
Bone said:

baldur's gate'e tarihi eser diyecek kişi rpg oynamasın mümkünse

15 yıllık oyunun tarihi eser olmadığını söyleyecek kişi var mı esas onu sormak lazım lol.
Sosyal ağlarda paylaş

sanki champions of krynn, eye of the beholder felan oynasın dedik adama bak...

adamlar benzeri izometrik grafiklerle yeni project eternity yapıyorlar. baldur's gate grafikleri halen oynanabilecek seviyede, yok illa grafik bassınlar grafiksiz yapamıyorum diyen varsa battlefield 3'e bekleriz, rpg'yi felan boşversin.
Sosyal ağlarda paylaş

skyrim'i oynasın kesinlikle de bunu seven insan illa unique roll based, neverwinter nights, kotor, dragon age türünü yada action rpg türü fable, witcher, two worlds, kingdoms of amalur falan sevmeyebilir. mass effect ikisinin arasında biraz. bunlardan seçip oynayabilirsin. skyrim'i seversen, fallout 3 ve fallout new vegastan devam edebilirsin. farcry 3 bile silahlı skyrim tarzı bi oyun.

baldur's gate, fallout 1-2, icewind dale, avadon oldschool işi yüzüne bakacağını sanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...