Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Malibu said:

Ya hazır konu uplanmışken bir şey sorayım.
İlla kanal tedavisinde 1 hafta beklemek gerekiyor mu sonucunu görmek için?

Benim o kadar vaktim olmuyor geçiçi dolguyla kalıyorum sonra.

Bi dişçiye gidip "abi gerekiyosa bi günde 3 diş çek, 5 kanal yap" desek döverek kovar mı bizi?

dişin durumuna göre tek seansta da yapılabilir, ciddi enfeksiyon varlığı gibi durumlarda bir kaç seans pansuman yapılması da gerekebilir. kesin konuşmak yanlış olur
öyle desen de döverek kovmaz tabii diş hekimi ama dediğim gibi dişlerin durumu elveriyorsa ve hekimin müsaitliğine göre bi kaç dişe kanal tedavisi aynı günde yapılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Dün gece dişim tuttu , gece saat 3te en yakın dişçi beşiktaş barbarosta ki dentistanbul olunca oraya gitmek zorunda kaldım. İnternette falan baya kötü yorumlar var ama açık başka bir yer bilmiyodum yapçak bişi yok.

Dişçi baktı baktı röntgen çekildi falan bişi anlamadı , ağrım geçsin diye antestezi iğne yaptı falan ama ağrı hala hafif hafif vuruyor böyle hissediyorum , ağrı kesici iğne ve antibiyotik iğne yazdı , gittik açtık totoyu yaptırdık başka bir hastanede. Eve geldim hala ağrı devam ediyor, zarla zorla uyudum sabah kalktım iyiyim biraz , öğlen yine gittim öbür hastaneye hem antibiyotik hem ağrı kesici ilacı oldum , şuan hala ağrıyor diş.

Majezik hap atmışım , rakı ile orayı çalkalamışım , oradan antestezi iğne olmuşum , arkadan ağrı kesici iğne olmuşum , hala ağrı var , bu nasıl bir ağrıdır birader napalım komple çeneyi mi sökelim emenike?

Şimdi yarın sabahçıyım öğlen 15 gibi çıkıcam işten düzgün güzel bir yere gidip gösterticem röntgen sonuçlarını aldım artık bakan doktor sorun nedir çözer umarım ama günün tamamını ilaç alarak geçiriyorum inanılmaz ağrı yapıyor (ilk gece kıvrandırdığı gibi değil ) ve hala çözüm bulamamış olunması rahatsız ediyor , bu kadar çok iğne antibiyotik vs sonrası hala niye ağrı olur ki nolmuş olabilir bu dişe bu kadar .

Bugün eve gidip yatıp uyuyabilirsem yarını atlatabilirim diye umuyorum açıkcası tek ihtiyacım yarına kadar kıvrandıracak seviyeye çıkmasın ama böyle 7/24 ağrı yapması çok çok sinir bozuyor , beyin iyice çalışmaz hale geldi sinirden çıldırıyorum hala niye ağrıyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte çözüm olmayışı çok sinir ediyor. Baya bildiğin çözüm yok. Doktor tedaviye başlayana kadar -ki kanal tedavi mi çekecek mi napacak o belli değil daha- bildiğin bu acıyı çekicem.

Bu kadar gelişmedi mi hala tıp? Ameliyat ile adamın diz kapaklarını parçalayarak düzeltebilecek seviyeye geldik ama hala dişim ağrıyorsa prosedür vakti gelene kadar ağrımasını engelleyecek seviyeye gelemedik mi?

Majezik aldım , rakı ile orayı çalkaladım uyuşturdum , dişten 3 anestezi iğne oldum , 2 kere ağrı kesici iğne ve 1 kere antibiyotik iğne oldum , hala dişim ağrıyor, bence benim çeneyi söküp alsınlar artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Benimde öyle ama max 10 dakika, 10 dakika sonra yine ağrı.

Şuana kadar ki en en iyi çözüm rakı oldu , bol bol hem içiyorum hem çalkalıyorum baya bir ağrıyı alıyor uyumama yardımcı oluyor.

Şuan mesela işteyim ve ağrıdan geberiyorum , arkadaşı arıyorum erken gel dicem adam tabii bu saatte uyuduğundan açmıyor.

Acil buradan çıkıp bir güzel kaliteli hastaneye gidip birader çenemi mi alıyorsunuz napıyorsunuz lütfen şuna çare bulun yoksa intihar edebilirim demek olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yaz kızım
Diş fırçalama S:2x1
Diş ipi S:1x1 (akşam)
Dil kazıyıcı S:1x1 (akşam)
Bir litre suya 1 çk karbonat koy onla da sabah akşam gargara yap. Eğer herhangi bir çürüğün vs yoksa veya reflü/gastritin yoksa çözülür sorun. Eğer devam ederse ya farkında olmadığın reflün vardır(yeni bir hastalık kazanmış olabilirsin, hoş geldin) ya da göremediğin bi arayüz çürüğün falan vardır muhtemelen
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 9 ay sonra ...
aha tam aradıgım topak işte buydu ehe

arkadaşlar ben 29 yaşında bi herifim ve dişlerim yamuk yumuk

çenede de bi sıkıntı var sanıyorum zira gülüşümü bayagı çirkin buluyorum.

lafın kısası ben tel takmaya karar verdim fakat konuşmamı cok etkilemeyecek bişey olması lazım (iş dolayısı ile)

burda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır? yok ise istanbulda mümkünse avrupa tarafında kimi/nereyi tavsiye edebilirsiniz? fiyatı da çok uçuk olmaz ise benim için +

saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...