Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Saeros said:

k1nJo said:

peki ya tırnak batması? gerçekten akıl alır gibi değil dediğinizi duyar gibiyim.

onun için de yarın sabah gidicem doktora
tırnağım çekilmişti, yenisi çıktı şimdi ama etlerime bata bata çıkıyor şerefsiz
bi de inatla her gün tam o parmağın orasını bi yerlere vuruyorum jsdf

ben de ondan çektirmiyorum. çekilirse kökünün yan tarafının iyice tahrip edilmesi gerekiyor.
bi de sadece batan kısmı boydan kesip tahrip edenler varmış sanırım ama bi iyice araştırıcam.

ben de vura vura parmağın anasını ağlattım. zaten tırnaktan çok parmağı bi yerlere vurmak işi kötü yapıyor. sürekli kanatıyor falan.

neyse konuyu mahvetmeyelim ve konudan uzaklaşayım zira diş konuşmaya başlarsam 2 sayfa ağlarım sdf :(
Sosyal ağlarda paylaş

yarin zirkonyum takilacak sanirim. sonra diger dis var, sol altta 6-7numaralar.

7numara 1999da kanal tedavisi olmustu. cok bir umudum yok o disten
6numara da kanal tedavisine gidecek simdi.

disler disaridan gorunmeyecek sekilde curuyor nasilsa.

baktim bir isikli/lazerli kalem ile dislerin iceriden curumesine bakiliyormus. gittigim adamda yok onunla tum disleri taratmam lazim sanirim.

ninja curuklerden gina geldi lan.
bir anda dis kiriliyor. icinden curuk cikiveriyor. sacmalik
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,
Konuyu bunca zaman nasıl görmedim hayret.

Benim üst dişlerimde köprü 15+ yıllık köprü var diş etlerindeki çekilmeye bağlo olarak sanırım alttaki dişlerin dip bölümü görünüyor. Ben köprü yaptırırken öyle implant filan yoktu. Şimdi körüyü kaldırtıp boş olan yere implant diğer dişlere de kaplama yaptırsam nasıl olur yoksa köprü mü yenileteyim?
Aynı durum diğer tarafta da var. Yalnız orada iki dolgulu diş arası sadece kökü kalmış diş var. Kökü kalan dişi çektirip implant yaptırmak istiyorum ama doktorum köprü daha iyi olur eğer memnun kalmazsan implant yaparız dedi. Ben de daha sağlam olsun diye direkt impalnt yapsak olmaz mı dedim ama doktorum yine de tavsiye etmedi.
Şu köprünün altına yiyecek vs girmesi çok rahatsız edici bilmiyorum diğer türlü aynı şeyleri yaşar mıyım. Ağzımın içi içler acısı valla. Değil ağzımı açmak konusunu bile açmak canımı sıkıyor. Hayatımdaki en büyük "keşke" şu dişlerim içindir.
Sosyal ağlarda paylaş

Doktorun kullandığı ifadeden hareketle öyle düşündüm. Yani köprü yapalım memnun kalmazsan impanta çeviririz deyince ben de neden direkt implant tapmıyoruz dedim. Masraf çok olur, köprü daha iyi olur vs. dedi ama dolgulu olması rağmen dişlerimi kestirmek üzerine köprü bindirmek bana biraz rahatsızlık veriyor düşünce olarak.
Artık bitsin bu çile diyorum biraz da o nedenle.
Sosyal ağlarda paylaş

mevcut köprü değiştirilecek ve yerine yeniden köprü yapılacak gibi algılamıştım ben. eksik diş bölgesine implantın yapılmasını kontrendike kılacak bir durum yoksa çook çok nadiren köprü daha iyi bir seçenektir bana kalırsa. ama yine söylüyorum; muayene olmadan net konuşmak cidden yanlış olur, multifaktöriyel bir durum sonuçta ve her vaka kendi içerisinde istisnalara sahip olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Diş etlerimde hafif şişlik ve kızarma var, diş fırçalarken ağrıyor. Aft çıktı bir kaç tane, çene altı lenfleride şişince kulak burun boğaza gittim, dudağımda şişti ördek gibi oldum herpes sandım önce ama hayatımda hiç uçuğum olmaıd ki herpes değilmiş. Antibiyotik verdi (ismini yazmıyorum) gargara vs.

VErdiği antibiyotik prospektüsünde diş eti iltihabı içinde kullanılır diyor, enfeksiyon var dedi.

Saçma salak bir hale geldim. Var mı bu tip ördeğe dönüşen ? Geçer umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

archangela yaptirdim benim 4 on porselen + arkada 20 ligi de o yapti.tavsiye ederim. simdiye kadar 2-3 kiz dusurdum sayesinde.kizlar baksin diye yaptirmamistim da yine de baya orjinal/guzel duruyormus heralde ben soyleyene kadar fark etmediler fake oldugunu.

o senin gülüşünün güzelliğidir Emrecim adfaadsf. o değil de bi kontrole gelecektin hani?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...