Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

evet kullanıyorum, sadece ilk amerika'dan gelen setin borusu 5 yerden kırıldı 3-4 yılda, yamaya yamaya bir yere kadar. yeni aldım geçen yıl başka. boruyu çok çekme bir de gargara suya katmayın demiş üretici belki de o kimyaya dayanmadı artık bilemiyorum. her kullanmadan sonra su haznesini boşalt, küf oluşmasın ıslak kalıp içi.

iple girilemeyen en arkadaki yerlere giriyor ve daha pratik. hassasiyet varsa ılık su kullan. ben sonrasında bir de listerine gargarası yapıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

akirafes, 02.03.2023 09:14 tarihinde dedi ki:

Altın diş daha ucuz sanırım.

azeristan'da bile altin dis kalmadi.

belki iran'da vardir...

bu arada "ooo iran'da duzen degisiyor bilmem ne..." ne oldu o is yaw.

bir bok degismedi. (ayni tr de oyle olacak bak. emlak fiyatlari akp ile daha da artar lan, gene sanslisin akirafes)

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat, 23.03.2019 13:49 tarihinde dedi ki:

Acaip komik, zira hiç bu işi kötü yapan olamaz. Bütün dişçiler harika, hatta daha şu dünyaya kötü dişçi diye bir insan gelmedi bile. Bugün dişçilik okuyan ve bitiren herkes muhteşem bir dişçidir, hepsi alanında uzmanlaşmış ve hiç hata yapmadan emekliliğe kadar çalışan insanlardır.

Geyikte bi yere kadar kardeşim adam bildiğin rezalet işte, bildiğin dövülesi taksici falan kıvamında dişçi. Bugün gittim yine yaptı bakalım bu sefer kaç gün tutacak. Sürekli mık mık mık bişiler geveleyip duruyo sonra işini yapıyo gönderiyo. Hep aynı adama gittim bu diş için bu sefer üçüncü oldu dedim konu aynı diş başkasına gitmiim hem bu para almıyo tekrar olduğu için dedim bu sefer 100 lirada aldı. Bundan sonra dişim kopsa gece 4 olsa tek doktor bu olsa kafama sıkar buna gitmem.

e abi niye aynı adama tekrar gidiyosun o zaman? benim öyle bi dişimi nerdeyse skertiyodu medikososyaldeki dişçi, sonra direkt fakülteye gittim üçüncü sınıf öğrencisi yaptı diğer dişimi, inanılmaz güzel yaptı. on seneden fazla geçti, tık demedi o dolgu. hissi de baya diş gibi, güzel kıvrımlar vermiş azı dişinin çiğneme yüzeyine. öbürküsü dümdüz yüzey sdfg

• Haha 1
Sosyal ağlarda paylaş

mani, 8.08.2019 11:30 tarihinde dedi ki:

Copry yaşıyor mu halen ?

Kanal tedavili dişimin kökünde iltihap olmuş gittim diş hekimine tekrar açtı ilaç koydu, antibiyotik verdi. Hatırlamıyorum daha önceden böyle uzun süren ağrı sızı olmamıştı bende.

Bir sorayım dedim, lan nekadar daha sürer bu eziyet. Bayram sonrası gel açık bakalım dedi doktor. Kademe kademe azalır dedi ağrı.

Daha önceden kanal tedavisi yapılır, iltihabı temizler ertesi günü sızı kalır ama uyutmamazlık yapmazdı. 2 gündür uyuyamıyorum bildiğin. Bir de alt çene tam ortada. 

Selamlar . Yasiyorum yasiyorum 🙂 Discilik , escilik, annecilik derken pek bakamiyorum buraya Archangel sagolsun tasiyor bayragi ☺️ .  Kanal tedavisi goren dislerde bazen degisik sebeplerle tekrar abse olusabiliyor malesef . Kotu yapilmis olabilir , travma aliyor olabilir , periodontal sebeplerden kaynaklanabilir vs, vs. Antibiyotik kullanimi ve rethreatment sonrasi toparliyacaktir . Ama tavsiyem tedavi sonrasi disiniz iylestikten sonra kaplama da yapilirsa en azindan sizdirmazligi saglanir , dayanikliligi arttirilir . Food impaction dedigimiz iki dis arasina surekli gida birikiminin onune gecilir . Cok gecmis olsun tekrar 🙏🏻

copry tarafından düzenlendi
  • Like 1
  • Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

en son 20 sene önce dolgu yaptırmıştım, diş konusunda cahil kalıp mutlu olmayı seçiyordum

corpy, yaptığı işlem adımlarını anlatıyor, yetenek de var, ben de tavsiye ederim ama hiç çürümesin, gerek kalmasın en güzeli tabi 🙂

diş taşı meselesi var bir de

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...