Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

selamlar diş tabibi arkadaşlar, benim kardeşin üst sağ ortadan ikinci dişi ağrıyordu baya, dandik bi doktora gitti ağrı kesici arti nsaii verdi yolladı herif. ben 600 uzaktan müdahale ettim başka dişçiye gidin diye, 3 günün sonunda ağrıda azalma olmayınca başka bi özele gitmişler röntgen çekilmiş diş kökünde abse mi kist mi bişey varmış, aynı tarafın 20liği de yere paralel geliyomuş. doktor kanal tedavisine gün vermiş antibiyotiği değiştirip. kanal tedavisi çürüklerde falan yapılmıyor muydu ya? diş kökündeki kistte de kanal tedavisine gerek var mı? dışarıdan alma yöntemi yok mu ki onu bütün dişi delmektense? onu merak ettim de
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

selamlar diş tabibi arkadaşlar, benim kardeşin üst sağ ortadan ikinci dişi ağrıyordu baya, dandik bi doktora gitti ağrı kesici arti nsaii verdi yolladı herif. ben 600 uzaktan müdahale ettim başka dişçiye gidin diye, 3 günün sonunda ağrıda azalma olmayınca başka bi özele gitmişler röntgen çekilmiş diş kökünde abse mi kist mi bişey varmış, aynı tarafın 20liği de yere paralel geliyomuş. doktor kanal tedavisine gün vermiş antibiyotiği değiştirip. kanal tedavisi çürüklerde falan yapılmıyor muydu ya? diş kökündeki kistte de kanal tedavisine gerek var mı? dışarıdan alma yöntemi yok mu ki onu bütün dişi delmektense? onu merak ettim de

selam. Öncelikle bi yanlışı düzeltelim NSAİİ bi ilaç grubudur ağrı kesicilerin çoğu bu gruptadır. Yani ağrı kesici vermiş. Antibiyotiği değişti dediğine göre antibiyotik de vermiş sanırım ki eğer öyleyse tekrar çağırmıştır öbür dişçi de muhtemelen. Bi iletişim sorunu olmuştur

Soruna gelirsek kanal tedavisi çürük dışında travmalara bağlı olarak da gerekli olabilir. Oraya gelen bi darbe sonrası gibi. Doktorunuz röntgene bakarak gerekli ayrımı yapmıştır. Kist değil apsedir. O yüzden kanal tedavisi gereklidir.

Ekstra bilgi: Evet kistler dışarıdan alınır fakat dışarıdan alma denilen şey kanal tedavisinden daha invaziv bi işlemdir. Ordaki doku kaldırılıp altındaki kemik delinerek bölgeye ulaşılır
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Lan mısır yerken dişini nasıl kırdın?

o patlamamış minik şeyler var ya, ÇAT etti. sonra normalde onu ön dişlerinle kırarsın yersin falan hani. ben de öyle yapmaya çalıştım, meğer yapmaya çalıştığım şey mısır değilmiş dişimmiş. saklıyorum ziplockta gösterebilirim istersen <3
Sosyal ağlarda paylaş

Chiptech said:

benim de sorum var ya, pop corn yerken arka dişlerimden biri kırıldı. ama dolguydu, dolgusu kırıldı delik delik takılıyor şimdi. nolur öyle kalsa acı yok bişey yok

Birincisi hep bişeyler takılır. İkincisi orayı temizlemek sıkıntı olcağı için çürür. sonrasında kanala kadar yolu var işte. Yaptırmanı öneririm çok beklemeden
Sosyal ağlarda paylaş

Chiptech said:

Asteroth said:

Lan mısır yerken dişini nasıl kırdın?

o patlamamış minik şeyler var ya, ÇAT etti. sonra normalde onu ön dişlerinle kırarsın yersin falan hani. ben de öyle yapmaya çalıştım, meğer yapmaya çalıştığım şey mısır değilmiş dişimmiş. saklıyorum ziplockta gösterebilirim istersen <3

ahlaksiz teklif
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

o neymiş öyle öyle..

abi sarılık olayı diş macunuyla çok alakalı

theramed white booster geçici olarak beyazlatmayı çok iyi yapıyor,
günde 3 kere fırçalarsan baya güzel sonuç veriyor.

daha kalıcı beyazlık için oxy white modelini bul.

birde kahveden sonra diş fırçalamayı dene.

Sosyal ağlarda paylaş

yav kendi başıma bela aldım, sol üst 6. dişimde siyah dolgu vardı, dandik yerde yaptırmıştım ve arada bi ağrı yapıyodu bu yüzden bi panaromik diş röntgeni çektirip medikoya gittim okulda, gösterdim herife dedi hani ağrıyosa aşağıda çürük bırakmış olabilir, istersen dolguyu kaldırıp bakalım yeni dolgu yapalım. ben de düşündüm taşındım aptal gibi kabul ettim, adam söktü dolguyu baktı temizmiş sonra yeni dolgu yaptı bu seferki beyaz dolgu. artık ısırırken çok ağrıyo sol tarafımla ısıramıyorum :( napayım medikodaki doktoru mu döveyim, bekleyeyim düzelir mi yoksa paşa paşa başka doktora mı gideyim napayım? şehir istanbul. dolguyu cuma günü yaptırdım daha yeni sayılır

bi de eski dolgu da baya sınıra yakınmış sinirlere
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...