Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Quel-Thul said:

aha tam aradıgım topak işte buydu ehe

arkadaşlar ben 29 yaşında bi herifim ve dişlerim yamuk yumuk

çenede de bi sıkıntı var sanıyorum zira gülüşümü bayagı çirkin buluyorum.

lafın kısası ben tel takmaya karar verdim fakat konuşmamı cok etkilemeyecek bişey olması lazım (iş dolayısı ile)

burda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır? yok ise istanbulda mümkünse avrupa tarafında kimi/nereyi tavsiye edebilirsiniz? fiyatı da çok uçuk olmaz ise benim için +

saygılar

http://www.istanbulortodonti.com/dr-razmik-ramiz-nahcivan.html
Sosyal ağlarda paylaş

sleepingdeath said:

son 1 aydır çok fena bir diş kokusu yaşıyorum, ağzım kokmuyor ama parmağımı dişime biraz sürtüp kokladığım zaman çok kötü kokuyor, açıkcası çok rahatsız oldum nedir bunun tedavisi bilen eden varmı biraz araştırdım ama bulamadım.

Iltihap vardir farkinda degilsindir
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Ya ben gömülü 20 yaş dişi ile önünde ki dişi çektirmek zorunda kaldım. İki diş birden gidince baya bir göçük oldu orda. 1 hafta geçti hala hafif hafif ağrıyor, şimdiye geçmesi gerekmez miydi? Ne kadar daha sürer bu ağrı?

Bi de üst tarafta bir diş var onun ne ayak olduğunu anlamadık hala doktorla, adam olağanüstü bir doktor fakat en son gittiğimde 2 tane iğneye rağmen üzerinde çalışırken acıyordu, hala arada ağrı yapıyor, haftaya yine gidicem, ilaç koyuyor sinirler ölsün diye ama sinirler ölmüyor bir türlü. Anlamadım gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Ya ben gömülü 20 yaş dişi ile önünde ki dişi çektirmek zorunda kaldım. İki diş birden gidince baya bir göçük oldu orda. 1 hafta geçti hala hafif hafif ağrıyor, şimdiye geçmesi gerekmez miydi? Ne kadar daha sürer bu ağrı?

Bi de üst tarafta bir diş var onun ne ayak olduğunu anlamadık hala doktorla, adam olağanüstü bir doktor fakat en son gittiğimde 2 tane iğneye rağmen üzerinde çalışırken acıyordu, hala arada ağrı yapıyor, haftaya yine gidicem, ilaç koyuyor sinirler ölsün diye ama sinirler ölmüyor bir türlü. Anlamadım gitti.

pihtiyi tukurme, kamis, sigara vs. seyler kullanma
o "empyy socket" agrisi gibi sendeki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigara nasıl kullanmiim, dişi çektirme vasıtasıyla sigarayı mı bırakiim :D Daha o geceden içmeye başladıydım valla dayanamayıp.

Aynen o boşluk ağrıyor gibi, böyle alttan alttan ufak bişi, yani 2-3 ay daha olsa yine farketmezde, bir ömür öyle olmaz umarım dedirtecek bir ağrı. Ağrı bile değil, sızlama falan diyelim. Bugün dikişleri aldırmaya gidicem gösteririm.

Bi de o boşluk mu çukur mu neyse orada beyaz beyaz bişiler var, acaba diyorum yemek artığı mı girdi oraya nedir o anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal sartlarda en azindan yara iyilesene, yani dikisler alinana kadar sigara, gazli icecek falan icilmemesi gerekiyor. Ama sen daha ilk gunden baslamissin, gerci iltihap olmamissa sorun yaratmamistir buyuk ihtimalle :)
Bir hafta hafif sizlama olabilir, o normal aslinda, fakat daha uzun sureli olursa sikinti olabilir.
Cukurda yemek artiklari kalabiliyor, yine iltihap olusmadigi surece sikinti yok genelde, ama duzenli agiz gargarasi kullanmak faydali. Dikisleri alirkende doktor temizler zaten yine.
Bahsettigin beyazliklar insallah iltihap belirtisi degildir.
Sosyal ağlarda paylaş

İltihap genel olarak olabilir, sebebini sormadım ama dişleri aldıktan sonra augmentin verdi 5 gün 10 tablet kullandım totalde. Bu iyi mi kötü mü bilemicem.

Ben direk sigara ve kola ile beslenen bir adamım, sen bana onlar olmaz diyorsun, iltihabı göze alırım yapcak bişi yok :D

Şaka bir yana saat 3te randevu, dönünce yine yazarım. Yemek artığıdır umarımda iltihap değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Dişi çektireli 1 hafta oldu. Hala mı içmicem, iki dişi çektirdikten 2 saat sonra falan içtim ben sigara, öyle çok aşırı dayanamam.

Bi de harbiden sigara içme sigara içme diyolar, niye o? İçme diyolar hep ama sebebini söylemiyolar.

ibne oluyomuşsun abi içme
Sosyal ağlarda paylaş

Lan bak en çok hanım üzülecek bu duruma desene.

Verdi kullandım ben valla, günde 2 2 aldım, ağrı ilk günlerde baya fazlaydı, kan bi gece durmadı, çekildi gün yattım sabah kalktığımda yatak godfather filminde ki at başı sahnesi gibi kalktım, sonra bi daha kanama olmadı ama ağrı 2 gün falan devam etti, salı akşam çektirdim perşembe akşam vardı ağrı, cuma sabahı kalktığımda ağrı kalmamıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatımda bir kere dikkate aldım şunu. Kontrol için geldiğimi söyleyince bi sevindi doktor. Fena kalabalık. Acele etmeden iyice baktı sağolsun. Dişleri temizledi bikac çürük başlangıcı var dedi. Aha bende de var diye dişlerini gösterdi. Film çekti. Bir dişimde dolgu vardı, ooo çok iyiymiş daha 10 sene gider nerede yaptırdın dedi. Diğer doktorları çağırdı onlar da geldi baktı.

Hasta olsam bu kadar ilgilenmezsiniz dedim

Ehere mehere diye kaçıştılar
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gittim. O beyazlıklar olurmuş öyle, yara sonuçta orası kapanırken öyle olur dedi üzerinde durmadı. Önünde ki dişte biraz hassasiyet varmış, dibinde ki iki tane koca köklü diş gittiğinden orası biraz güçsüz kalmış, iyi fırçala falan dedi, çok ciddi bişi yok bi haftaya hiç bişi kalmaz dedi. Haftayada üst tarafta bulunan 2 iğneyle bile uyuşmayan dişe kanal yapacaz kısmetse.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Dişi çektireli 1 hafta oldu. Hala mı içmicem, iki dişi çektirdikten 2 saat sonra falan içtim ben sigara, öyle çok aşırı dayanamam.

Bi de harbiden sigara içme sigara içme diyolar, niye o? İçme diyolar hep ama sebebini söylemiyolar.

mithatcım içebilirsin. çekildikten sonra içme demelerinin sebebi bölgenin kanlanmasını azaltması, ısıyı arttırması ve vakum etkisinin pıhtıyı bozabilmesi. Bunların hepsi yara iyileşmesini kötü etkilediğinden. 1. Haftadan sonra yumuşak doku büyük ölçüde toparlamış oluyor zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim dişler çekileli 10 gün falan oldu. Hala akşamları ağrı oluyor. Neden olabilir? Tamam 2 diş çekildi dedik, tamam gömülü 20 yaş dedik falan ama 10 gün oldu hala arada ağrı yapıyor bu. Hani çok çok büyük ağrı değil ama ağrı kesici alınca geçiyor diye de üstelememek saçma geliyor bana. Özellikle ağrı en çok bu çekilen dişlerin önünde ki dişin köküne doğru oluyor. İki ihtimal geliyor aklıma, ya iki diş birden dibinden gidince bu biraz sıkıntı yaşadı toparlar bu diş ya da o iki dişi alırken bu dişe bişi yaptılar bu da bozuldu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...