Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

diş

copry

Öne çıkan mesajlar

Mithat said:

Benim 4 20lik dişte içeri göçmüş yatay şekilde diğer dişlere baskı yapıyormuş. Ulan 1 olur , hadi 2 olsun diyelim , 4üde sıkıntılı çıkar mı ya , hayvan mısın birader bu nasıl bir beceriksizlik 4üde yamuk olsun.

Şimdi bu ameliyatı doktor yaparken 4ünü aynı anda çeker mi , çekerse bu bana tahmini ne kadara patlar ayrıca işe gidememe durumu olur mu? İş bu aralar rahatladı düşünüyorum gidiim çektiriim dişleri 3-5 gün yatiim diye :D kaç gün çalışamaz halde olurum ( konuşarak çalışıyorum o yüzden ağzımda pamuk falan çalışamam :D temiz net konuşmaya geri dönmem lazım)

tek tek çeker ya da altlı üstlü
ağzına bir şey alamadığın için aç kalıyorsun
bol bol da kanar
3-4 günde anca toparlıyor
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Benim 4 20lik dişte içeri göçmüş yatay şekilde diğer dişlere baskı yapıyormuş. Ulan 1 olur , hadi 2 olsun diyelim , 4üde sıkıntılı çıkar mı ya , hayvan mısın birader bu nasıl bir beceriksizlik 4üde yamuk olsun.

Şimdi bu ameliyatı doktor yaparken 4ünü aynı anda çeker mi , çekerse bu bana tahmini ne kadara patlar ayrıca işe gidememe durumu olur mu? İş bu aralar rahatladı düşünüyorum gidiim çektiriim dişleri 3-5 gün yatiim diye :D kaç gün çalışamaz halde olurum ( konuşarak çalışıyorum o yüzden ağzımda pamuk falan çalışamam :D temiz net konuşmaya geri dönmem lazım)

Ya tek tek çeker ya ikişer çeker sağ ve sol diye. Gömülü mü yoksa yamuk mu çıkmış fark eder. Gömülü diş operasyonlarında zorluğuna ve üstündeki kemik miktarına göre 1-2 gün belki biraz fazla şişlik olma ihtimali var. Yatarsın yani öyleyse :). Normal çekimse ağızda pamuk ztn 20-30 dakikadan fazla durmuyo. gg yani
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

ya fırçalarken kan revan içinde kalıyorum 4 gündür. onun dışında da bişey düşünürken falan dilimi damağımı emerim ben. bu 4 gündür diş etlerimden kan emiyorum üçüncü beşinci saniyeden sonra. napim çektireyim mi komple dişlerimi?

Öncesinde hiç yok muydu ? ha son 4 gündür önceki olandan çok daha fazla oluyo diyosan. Aspirin kullanıyosan ondan olabilir. Değilse düzenli fırçalamanı ve diş taşı temizliği öneririm
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar dis hekimi arkadaslar, benim hatun capa diste okuyo, elinizde ogrencilikten kalma kullanmadiginiz her turlu kitap, dis ve malzemeye talip kendisi. Okul totomuza kaciyor inceden frasaco cenenin falan fiyatlarina baktik da ikinci doneme almamiz lazim, o olmasa bile baska boyle bir cok sey girip cikacakmis hayatimiza bana baya anlatti da o sirada pek dinlemedim uzulmemek icin sdf

Aynen iade edebiliriz verdiklerinizi kullandiktan sonra : )
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

CthuLhu said:

ya fırçalarken kan revan içinde kalıyorum 4 gündür. onun dışında da bişey düşünürken falan dilimi damağımı emerim ben. bu 4 gündür diş etlerimden kan emiyorum üçüncü beşinci saniyeden sonra. napim çektireyim mi komple dişlerimi?

Öncesinde hiç yok muydu ? ha son 4 gündür önceki olandan çok daha fazla oluyo diyosan. Aspirin kullanıyosan ondan olabilir. Değilse düzenli fırçalamanı ve diş taşı temizliği öneririm

yıllardır aynı düzenlilikle fırçalıyorum. son işte 6-7 gündür bu şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

selamlar dis hekimi arkadaslar, benim hatun capa diste okuyo, elinizde ogrencilikten kalma kullanmadiginiz her turlu kitap, dis ve malzemeye talip kendisi. Okul totomuza kaciyor inceden frasaco cenenin falan fiyatlarina baktik da ikinci doneme almamiz lazim, o olmasa bile baska boyle bir cok sey girip cikacakmis hayatimiza bana baya anlatti da o sirada pek dinlemedim uzulmemek icin sdf

Aynen iade edebiliriz verdiklerinizi kullandiktan sonra : )

Güliz alen ender aysun ve nice arkadaslara selamlar
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
şimdi.. benim bir dişim sorunluydu gittim kanal tedavisi+kaplama dedi tamam dedim.

kanal tedavisi yaptı yaptı 3 hafta bekledik pazartesi tekrar ilaç koydu 10 gün daha beklesin kaplamayı yapalım dedi

benim takıldığım nokta normal dolgu yapmadı hatta ben geçici mi diye sordum yok bunun üzerine kaplama yaparız dedi.ama yaptığı bu dolgu 10 günü bırak 5 günde kırıldı bi parçası düştü.çatlak çatlak olmuş zaten.

kaplamadan önce normal dolgu yapılmıyor mu nasıl oluyor bu iş?
bir de benim o dişte eski dolgu vardı onun kenarda bir kısmı hala duruyor eski dolguyu tamamen temizlemesi gerekmez miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Osuran_boğa said:

şimdi.. benim bir dişim sorunluydu gittim kanal tedavisi+kaplama dedi tamam dedim.

kanal tedavisi yaptı yaptı 3 hafta bekledik pazartesi tekrar ilaç koydu 10 gün daha beklesin kaplamayı yapalım dedi

benim takıldığım nokta normal dolgu yapmadı hatta ben geçici mi diye sordum yok bunun üzerine kaplama yaparız dedi.ama yaptığı bu dolgu 10 günü bırak 5 günde kırıldı bi parçası düştü.çatlak çatlak olmuş zaten.

kaplamadan önce normal dolgu yapılmıyor mu nasıl oluyor bu iş?
bir de benim o dişte eski dolgu vardı onun kenarda bir kısmı hala duruyor eski dolguyu tamamen temizlemesi gerekmez miydi?

Farklı dolgu materyalleri var. Kanal tedavili dişlerde kullanılan dolgu ön dişlerde kullanılandan farklı oluyo genelde. özellikle kaplama yapılcaksa. Daha pütürlü bi yüzeyi olur ve renk uyumu daha kötü olur. Başka özelliklerinden dolayı tercih edilir. ufak bi parçası düşmüşse çok önemli değil.

Eski dolgu sağlam durumdaysa çıkarılması gerekmez veya kaplama yapılırken dişi kesiceği için orası gidicek bölge içerisindedir. kaplamayı yaparken gider. geçmiş olsun
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

Herkese komşu dişçi nasip etsin. tabi bu soruyu soramadım buradan iletim;

18 yaşındayken falan dişime film çekilmişti. 20lik yaş diş geliyor biraz da yamuk çıkıyor demişti doktor. Aradan 10 yıl geçti. Ne ağrı ne sızı var. Beni öldürmesini beklemem mi lazım yoksa gidim mi

Anladığım kadarıyla gömülü kalmış sürmemiş ?

Acelesi yok hatta aldırmayabilirsin fakat ara ara kontrol ettir. Sonrasında kist oluşabiliyo o bölgede gömülü dişten kaynaklı.

Eğer ben yanlış anladıysam gömülü değil ve sürdüyse diş bi şikayetin yoksa kalabilir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...