Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warcraft (2016)

Llama

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

Istinye park imax e yıllardır gidiyorum. Amerikada izlediğim imax ne ise o abi. Siz biraz hassas olabilir misiniz?

amerikada farklı imaxler var, en lowtier türkyiedekiler gibi. sen de bizimkilerin aynısına gitmişindir fark yoktur. gerçi istinyepark imaxe giderim ben de neredeyse her gelen imax filme, sadece gözlük kullanıdığım için 3dleri sevmiyorum pek ama ayarlayınca sorun olmuyor, onun dışında karanlık vs ne alaka ben de anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

özdilek avm de izledik demin. 3d, güzeldi. atmos mu ne öyle bir ses sistemi varmış epey tatmin etti. ama hani amerikanyalarda izlemediğim için karşılaştıramıcam. çok beğendim filmi, 7-8 sene şu oyunu oynadım, her expansiondaki bossları falan kestim ama kim nedir ne değildir bilmiyormuşum. ama adamlar herkes izlesin diye kastırmamışlar hiç. orklar gerçek gibiydi zaten, tartışmasız.

esas oğlanı beğenmedim, adam vikingste neyse burda da o. o biraz baydı. khadgar tırt olmuş. gul'dan mı ne her sahnesinde şöyle bir gaza geldim. stormwind i böyle görünce bi damla gözyaşı gelmedi değil. class da koysunlar bi sonraki filme, rogue görelim, paladin görelim falan fasda

iyiydi ama, azıcık ilginiz varsa gidin izleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

İstinye IMAX'de gittim, oldukça beğendim filmi. Baya baya iyi olmuş.

WOW'u bırakalı çok oldu, WC3'ü ve WOW'u oldukça oynasam da hikayeye hakim değilim. Film o yüzden çok iyi geldi, bana daha da sevdirdi evreni.

Senaryo bence oldukça iyi, karakterleri de sevdim. WC3'ten hayal meyal hatırlıyorum Medivh'i, o yüzden o resme bakarak olmuş olmamış diyemiyorum ama ben filmdeki halini sevdim. Khadgar bile iyiydi bence. Kız bir arkadaşımla gittik, o oyunu bilmemesine rağmen acaip sevdi, 10 sene evvel izlesem şunu direkt oyuna başlardım dedi.

CGI'ya birşeydemiyorum zaten, orc'lar efsane iyiydi bence.

Ben 8.9/10 derim filme :) Gişe yapsın da devamı gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

oo Latth aynı seansa gitmiişiz demek :D

Film atmosfeer olarak çok iyiydi, kendimi oyunda hissettim. Lore olarak artık okadar hakim değilim unuttum ama o

o kara kutu içindeki karı kim olm ne alaka?

Ragnardan beklentim büyüktü ama olmamış veya bize çok ragnar geldi bilemiyorum ama sırıtışı bile vikings mi izliyoz la dedim.

Süre yetmemiş veya bişileri çok mu uzatmışlar anlamadım ama bi koşturmaca vardı tempo olarak filmde. Kurgu temposu iiyi değildi ondan karmaşık geldi sanırım.

Ha bir de

Orada görünen bildiğimiz Hellscream mi? Thrall'ın kankası olan hani?

Sosyal ağlarda paylaş

progamer said:

bide filmde ki iki tarafın ingilizce konuşup karşılaştıklarında başka dilde konuşmalarına laf söylemişler bir sürü yerde. Benim hoşuma gittiydi o detay. Vikingste ki gibi yapmışlar işte.

ben şunu anlamıyorum ne yapsalardı tüm filmi altyazı ile mi izleseydik? bu eleştirmenlerin alayı katıksız mal. hani bilmeyen için hızlı gelişiyor, karakterlere alışamadık falan deseler eyvallah bir derece de...
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda izledik, saadetimden geberiyorum ulan.
Film açıkcası iyiydi. Ben uzun süre wow oynayan fakat lore kısmına çok fazla hakim olmayan biri olarak kafamdaki eksikleri tamamlayabilecek kadar hikaye örgüsü vardı filmde böylece kafa karışıklığı yaşamadım.
Herkes değinmiş ben de değineceğim. Bu güne kadar yapılmış en iyi cgi bu filmdeydi. Müthiş bir emek var. Trailerlardaki yavanlığın y si yoktu filmde. İmax izledim bu arada ve dibine kadar tarmin etti görsellik.
O orclar dwarflar özellikle mocap ile yapılanlar son nokta. Random orclar ve diğer ırklar biraz daha plastik yapıdaydı ama genellikle geri plandakiler homojen olarak iyi yedirilmiş.
İlk sahnese durotanın yüzünü görünce hepimizin dibi düşmüştür eminim.

Gelelim filme.
Hikaye tutarlı fakat aceleye kelen karakter gelişimleri beni pek tarmin etmedi. Keşke süre uzayıp her karaktere 5'er dakika derinlik kazandırılsa dilm 20-25 dk daha uzar, hem aşırı uzun olmadan sıradan seyirci yorulmamış olur hem se ilgi duyan bizim gibiler daha bir tatmin olmuş olurdu. Neyse bunlar devede kulak kalıyor.
Savaşlar harikaydı, dram( belki de sevdiğim bir dünya olduğu için) duygulandırdı. Orcların karakterleri her kesimden izleyiciye iyi aktarılmış yani kimse ıy pis orc diyemez.
Bazı oyuncular olmamış, daha iyi cast olabilirdi.
Yönetmen sinematografik açıdan iyi iş çıkarmış, hem oyun vari bir hava hem de klasik holywood filmi görüntüsü iyi harmanlanmış. Özetle duncan jones becermiş kimse laf edemez. Belki hani belki color correction mevzusunu daha efsunlu daha bir karanlık yapabilirlerdi ki bu biraz daha seyirciyi içine sokabilirsi. Şu haliyle bazı kısımlar fazla tenk cümbüşü olmuş, fazla temiz olmuş...

Gelelim spoiler ile sorulacak şeylere

kara kadın medivhin annesi mi?
Thrall neden maviydi guldan ne yaptı da yeşil oldu. Fel değildir heralde çünkü fel yoldan çıkarıyor...
Khadgar ne zaman beyaz saçlı oluyor.
Medivh ana hikayede ölüyor muydu? Ve o felin etkisiyle warlock metaformozuna mı dönüştü?
Moroes vesaire öldü galiba peki oyundaki iskelet haline dönüşme evresi özetle nasıldı?

8/10 puanım herkes izlesin
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

Thrall neden maviydi guldan ne yaptı da yeşil oldu. Fel değildir heralde çünkü fel yoldan çıkarıyor...
Medivh ana hikayede ölüyor muydu? Ve o felin etkisiyle warlock metaformozuna mı dönüştü?
Moroes vesaire öldü galiba peki oyundaki iskelet haline dönüşme evresi özetle nasıldı?

öncelikle thrall yeşil zaten, yeşil orc. fel etkisiyle büyüyor ama yoldan çıkmıyor işte kontrol altında diye biliyorum. yani fel olayından emin değilim ama thrall yeşil bir orc zaten.

medivh'in dönüştüğü şey aslında sargeras. medivh'de sargerasın kalıntısı var, daha doğrusu annesinde var ve oğluna da geçiyor. orayı es geçerek bi gönderme gibi yapmışlar sanırım.

kara kadın bence de medivhin annesi Aegwynn

Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

sanssizsansli said:

öncelikle thrall yeşil zaten, yeşil orc. fel etkisiyle büyüyor ama yoldan çıkmıyor işte kontrol altında diye biliyorum. yani fel olayından emin değilim ama thrall yeşil bir orc zaten.

medivh'in dönüştüğü şey aslında sargeras. medivh'de sargerasın kalıntısı var, daha doğrusu annesinde var ve oğluna da geçiyor. orayı es geçerek bi gönderme gibi yapmışlar sanırım.

kara kadın bence de medivhin annesi Aegwynn

alodi diyorlar zaten filmde.

http://wowwiki.wikia.com/wiki/Alodi

ilk guardianmış kendisi.

Sosyal ağlarda paylaş

vivavale said:

spoilerına spoiler leyn

abi bebe orcu nehre bırakma sahnesinden sonra aklıma medivhin daughter ı olma ihtimali geliyor

Narius said:

Garona Medivh'in kızı muhtemelen bahsettiği hikaye de annesiyle alakalı gittiğim dediği yerde Draenor.

medivhden bebesi var garonanın biliyorsunuz değil mi?

Ayrıca herkesi tatmin edecek bir film yapmaları çok zor abi neyi nasıl işleyecek bu adamlar?
Herkese hitap etmeye çalışan bir film yapmışlar işte çok çok sırıtan çok fazla detay yoktu hani.
Güzeldi işte!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...