Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

S_burti

Öne çıkan mesajlar

Flashback kısmı tahminim doğru çıktı ama yetersizdi. Anlaşılmıyor izleyenler için Moria'da ne savaşı döndüğü. Balrog az da olsa göründü en azından. Azog'un tipini beğenmedim. Genel olarak goblinleri de beğenmemiştim zaten. Warglar olmuş ama. Azog'u niye onlarca yıl zamanda ileri getirip ölmemiş şekilde kötü adam yapma gereği hissetmişler bunu çözemedim. aşırı gereksiz. Kitaptan direk alınan dialoglar da özellikle şarkılarda mest oldum. Thranduil ile ilgili şüphelerim vardı ama tüm elf camiasını kotarmışlar. White Council sahnelerine de lafım yok. AMA. AMA. AMA. Radagast nedir aga? Narnia mı bu? Goblin-Town'da hoplama uçup kaçmacalar nedir? LOTR'un ciddiyetinden çok kopmuş. Hobbit doğası gereği daha çocuksudur zaten ama aşırı buldum bazı yerlerde goblin-town ve Goblin King sahnelerini. Birde genel olarak dilde bi sıkıntı var. çok modern ağızlarla konuşuyorlar. lotr'da böyle değildi. ama beğendim filmi. ilk yarı kusursuza yakındı hatta

elf borusu duyduğumda bildiğin aha elfler cceliyiii diye sevindim

Sosyal ağlarda paylaş

Xpand 3D'ye gitmeyin hatta bence 3D hiç gitmeyin 3D'lik pek birşey yoktu. hareketli sahnelerde görüntüyü, yüzleri bile seçemiyorsunuz doğru düzgün ki bu sahneler çok. bluray çıkınca tekrar izleyecem artık. zaten bu 3D çılgınlığına da başlayacam ya. ckm cinemaximum'da gittim bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Xpand 3D'ye gitmeyin hatta bence 3D hiç gitmeyin 3D'lik pek birşey yoktu. hareketli sahnelerde görüntüyü, yüzleri bile seçemiyorsunuz doğru düzgün ki bu sahneler çok. bluray çıkınca tekrar izleyecem artık. zaten bu 3D çılgınlığına da başlayacam ya. ckm cinemaximum'da gittim bu arada.

gözlükleri sordu mani. baktım da benim gittiğim Real 3D'ymiş ama Xpand bundan beterdir. onda daha fazla görüntü kaybı var. gerçi bunda da bulanıklık vardı. 3D izleyecekseniz IMAX'ten aşağı izlemeyin. gözlük şunlardandı.
http://images.gittigidiyor.com/3927/Real-D-3D-Polarize-Gozluk-Sinema-Gozlugu__39276475_0.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel filmdi.

Daha dün Fellowship of the Ring ve Two Towers izledik. Onlara göre böyle daha bir esprili, onlar kadar karanlık yada epic olmamış ama kötü demek değil yani. Eleştirmenler film uzun demişlerde keşke daha uzun olsaydı. Hiç sıkılmadım yani ben.

IMAX 3D olarak seyrettik. 3D'si baya başarılıydı. Bir başka eleştiride çok fazla CGI kullanmışlar deniyordu ama oda o kadar rahatsız etmedi. Tabii eski filmler gibi biraz daha makyaj kassalardı daha bir hoş olurdu da CGI bayağı iyiydi bence. Özelliklede Gollum'da.

Thorin baya Aragorn'umsu olmuş. Karizma aktı resmen. Bilbo olarak Martin Freeman da bayağı yardırmış. Gandalf the Grey'i izlemeside Gandalf the White'dan daha hoşuma gitti.

İzlemeyen bakmasın

Moria savaşında kim kimdir biraz karışık olmuş. Dwarflar ile Goblinler çok birbirlerine karışmışlardı.

Birde espriler fln güzeldide Goblin King'in ölürken That Would Do diyişide çok Disney filmi gibi olmuş.

Galadriel'inde hala gideri var asdfasd. O gece ayın öündeki sahnesi çok hoştu. ama keşke Rivendell'de Arwen'i de görseydik yada böyle genç bir Aragorn'u fln.

Filmin ilk trailer'da Gandalf'in bi sürü sahnesi var birde filmde olmayan. İkinci filmde Gandalf'te bir Dol Guldur'a gidecek sanırım.

Smaug'u da keşke biraz daha görebilseydik. Çok fazla teaseledi Peter :D

Riddles in the dark ve 3 troll çok başarılıydı.

http://www.youtube.com/watch?v=IWuQeh9QnWA

sonuçta çok iyi filmdi. hani o kadar eleştiri okuyunca acaba kötü mü fln dediydimde yardırmış yine Peter Jackson. Ha tabii ki bir Return of The King değildi ama her türlü çok iyi filmdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...