Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TBC= wow un sonu

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Absolut:
Arenalara ısınamadım sevemedim.

abso kiminle oynadın kiminle denedin ki? random practice girip baktıysan bilemeyeceğim de onun tabii ki gerçek arenayla ilgisi yok. ayrıca sen bg'leri de sevmiyordun, ısınamamıştın geçen yıl diye aklımda kalmış, tm-ss arasını özlüyordun.. :p

herkes galeyana gelmiş de bayağı doldur boşalt olmuş zira:

- tbc instanceları wow'dakilerden 100 kat filan daha iyi. karazhan mükemmel tasarlanmış bir yer. bunu beğenmeyen insan zaten neden bu vakte kadar wow oynamış? prens buglanıyor kalıyor filan ama olmamış şeyler değil bunlar, çözülür. magtheridon filan denemeye başladık, doomwalker'ıydı kazzak'ıydı filan hepsi gayet iyi. gruul'un randomlığı salakçaydı, yanlış şekilde nerflediler ama. cleanse spam encounterları filan yok ortada.

- outlands mükemmel. 5 kişilik instancelar süper, onlarca heroic yaptım ama sıkılmadım doğrusu ki baygınlık gelirdi wow'daki çoğu yerde. adamlar birşeyler öğrenip ilerletmiş işi, kötüleşen birşey yok.

- itemization inanılmaz derecede daha iyi, özellikle hibrid oynayanlar bilir bunu. öbür sınıflar için de çok daha iyi, healerlara wow'da toplam 4-5 tane silah varken şimdiden bu rakam onlarca tbc'de. herkes rogue değil.

- halihazırda cleave, sweepingler, çok düşük upgrade marjları gibi konular hakkında tigole açıklama yazdı ilgilendikleri yönünde. bunlar öyle veya böyle çözülür, burada ah vah ağlayanlar unutmuşlar tier 0.5 rezilliği toplamak için harcanan zamanları.

- pvp daha iyi. her ne kadar bazı yeni abilitylerin boku çıkarılmışsa da (cyclone başta olmak üzere) one shot one kill şeklinde değil öyle eğer 0 stam pve eşyalarıyla pvp kasmıyorsanız. pvp ödülleri de gayet düzgün. bg'lerden ödül alınmıyor diyenlere yuh çekiyorum, arena ödüllerini tamamlayan epic parçaları da mı görmediniz? honor sisteminin ne kadar zayıf olduğundan, zamanı bol olanın eşya topladığından şikayet edilmiyor muydu? çok bile kuvvetli honorla alınan ödüller şu anda, üstüne de smithingle filan silah yapan birisi arenada dünya birincisi adamın çok fazla gerisinde olmaz. gidin açın bakın thott veya wowhead'den eşyalara. pvp itemization denen birşey oluşmuş durumda artık, gerizekalı mana per 5 yahut spiritli raid droplarla pvp yapmaya mahkum değil insanlar. bol keseden sallanmış cidden.

- arenalar düzgün. şu sınıfa bu sınıfa avantaj denmiş, o olay 3vs3 ve 2vs2 için geçerli ki blizz ilk defa kendi bile dedi onlara verilen puanın bu nedenle düşük olduğunu. blackout battlegroup'unun 2vs2 birincisi şu andaki bizim pvp takımından 2 kişi, lock ve spriest. (play dead sanırım takımlarının ismi, 5vs5 takımımızdalar ayrıca) elbette ki bazı dengeler bozuk ama bu zaten hep olan birşey, tbc ile alakası yok.

- rep kasmak tamam hoş değil belki ama öyle zor da değil. her gün yeni faction koymuyorlar nasılsa. özellikle kasmadan bile yavaş yavaş instance yapa yapa artıyor. heroicler özellikle ilaç gibi.

- hybridler nihayet hybrid olabildi, söyleyin bakalım spriestler, elementallar, enhancementlar, feraller raidlerde yer bulabiliyor muydu? hayır. hepsi healerlığa mahkumdu, şimdiyse uğraşan çatır çatır yerini hakediyor.

ama elbette ki paladin hariç. tbc'den tek şikayetim şu anda 2 yıldır oynadığım sınıf, paladin. eskisinden daha çok healerlığa sıkışmış durumda. tamam cleric şekliyle eskisinden daha sağlam ama yani cleric açmadık biz. tanklık umrumda değil (pveye sıkımış rol umrumda değil charımda) zaten en iğrenç tank olduğu biliniyor ve zaten deneyen bile yok bu yüzden, resmen komedi. blizz açıklama yaptı bufflarız sinyali verdi ama paladinin sokulduğu şekli ben sevmedim, oyunda 9 sınıf var ve sadece bir tanesinin dmg speci bir halta benzemiyor. aptalca.

tbc'yi böylesine eleştiren insanlar nasıl wow oynamaya devam etmiş iki yıl ben bilmiyorum. şikayet edilen ne varsa geçmişte çok daha beteri görüldü. oyunu bırakmayı düşünmedim değil ama yegane sebebi paladinin durumunun değişmemiş olması, tbc'yi bu kadar beğenmesem, başarılı bulmasam muhtemelen bırakmıştım.

[ Mesaj 07 Nisan 2007, Cumartesi - 10:27 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

40 kişiyi bir arada gördüğüm hiçbi instancetan baymadım ben.tbc iğrenç iğrenç iğrenç.gelen gidene tek atıyo rogue geliyo 2k sinister vuruyo mage geliyo 9k pyro atıyo öbürü geliyo 8k wf procluyo saçmaladılar.60 ile 70 arası bu kadar fark olmamalıydı.raidlere lafım yok bayıktan daha bayık.arena zevkli ama av-ab-wsg deki karambolün hiçbiri yok oda o kadar güzel deil.zaten yeni gelen t bilmemkaçlara lafım yok heroicten daha güzel itemları düşüyo.tbc ile yapılırsa ya pvp yapılır ya da oturur çinli gibi para kasar satarsın :P.he başka alternatif yokmu?var.gidersin balık tutar meslekle uğraşırsın filan onlarda keyifli şeyler.

blizz in yaptığı şey gittiler 1 tane +1815415 spell dmg 2 tane 64124 dps dagger koydular milletin ağzı sulandı.ama gayet sıkıcı oyun kim ne derse desin.

sam sanada sunu diyim.oyunu sade severim böle gelen gidene tek atmicak öbürü şey olmicak itemlar 99999 olmicak...karazhan iyi tasarlanmış tamamda zevkli değil abi orda boss kesince sevinemiyosun.buglarına bişi diyende ay bu kötü şu kötü diye.tbc den önceki instance larda spell dmg siz saçma sapan itemlar düşerdi.ama oda endgame yapanlarla yapmayanları ayırt ederdi.guildi olmayan o yüzden pvp yapardı.şimdi t4 lü adamı 68 lvl uncommonlu rare lı adam kesiyor.8k vuran adam oyuna zevkli diyo.tek atmak oyunun zevki değil oyunun zevki bambaşka.ben herrkeste t2-t3 varken bende t1 varken bile gayet zevk alıyodum ortam vardı.gameplay konuşurdu herşey item değildi.şimdi adam alıyo item ı atıyo novayı basıyo ice lance i yok ambush garrote overpowr filan.gameplay yoksa oyunda itemizaysonu alda al yani =).geliyo adam 2 tuş kullanıyo gari

[ Mesaj 07 Nisan 2007, Cumartesi - 11:20 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

lol t4 ne ki? t4 raid seti, yukarıda anlattım. raid setiyle pvp yaparsan döverler, bu kadar basit. raidde gereken özelliklerle pvpdekiler bir değil. eğer en ağır dmgyi vereceğim diye glass cannon tabir edilen şekilde giyinirsen one shot yersin. sürüyle eşya var paso dmgye abanıp 0 stamina filan olan, onları pvp'de giyene akıl fikir dilerim ancak. ha ama yok pvp'ye uygun giyinirsen eskisinden çoooooooooooook daha dayanıklı insanlar. warriorlar 10k hp geziyor ölmüyorlar. mageler filan 6000-7000hp en az ki arena arkadaşlarım 8000hp'ye yakın. tbc öncesi ben wsg'de 6300 pyro yemiştim lvl 60'da 4800 hp vardı t2 & t3 karışık ki 4800hp paladin yok gibi birşeydi. şimdi 8500 hp & 12500 armor ve uygun talentlarla geziyorum, zor ölüyorum cidden. tamam dmgler arttı ama one shot durumuna maruz kalmak için hem siz hem de karşıdaki glass cannon gibi giyinecek, e zaten o olay mmorpg olmuyor quake gibi önce railgunı basan kazanıra dönüyor. herkesin kendi elinde eşyasına stamina mı basar spell dmg mi basar onlara kalmış. arena arkadaşım priest varsa yoksa stamina ve adamı resmen öldüremiyorlar ben de healle destekleyince. holy priest dediğine eskiden bir çakarlardı yokolurdu. wow'u bu açıdan tbc'den iyi bulana diyecek lafım yok, aradaki fark ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam güzel demiş de eksikler var. (özellikle paladin kısmına sonuna kadar katılıyorum )

tbc de raiding olayı çok kötü durumda bunun sebebi 25 kişi felan değil. Bossların çok dengesiz olması ve öldürülmesi için illa ki flask lazım olması.

ben raid için paladini holy yapmıştım priestlerden daha iyi heallıyordum :D (zaten bu yüzden tbc baydı beni :P )
çok fazla flask kullanmama gerek kalmıyordu. Mana potlar ve elyxir lerle işimi halledebiliyordum.

ama dps klassların ve tankların işiz zor. Her raid e 2 flask getirmek adama çok koyuyor. üzerine o flask i kullanrak kestiğin boss (grull, nerf den önce) saçma sappan droplara sahipse. (paladine quest ile gelen mavi bir healing legging i t4 legging den daha iyi, ki karazhan dan çok daha iyisi düşüyor hem de chess event :D )

grull u ilk kestiğimizde mage warlock hunter t4 legging i düştü hiç bir mage veya lock istemedi.

nihilum lady wasjh ı kesti düşen 2 socket takılan plate healing gauntlet karazhan ilk bosundan düşen gautnlet tan çok az farklıydı.

non stop boss deneyip üzerine de her hradiden önce 3-4 saat farm yapınca ve kesilen boss tan işinize yarayan bişey düşmeyince tabi ki oyundan soğuyor insan.

hah son olarak paladin il e ilgili bişey yazacam. bu kısmı görmezden gelebilirsiniz :P

blizz palayı öle bir hale getirdi ki holy paladin olmayanın oyunda yer bulma şansı yok. Aslında holy ağacı mükemmel. Yani priestlerdan daha iyi heallıyorum. ve plate giyiyorum. Ayrıcana hp de fazla :D ayrıcana oyunun en iyi buff ına sahibim (blessing of kings)
ama allahsız blizzard niye retro ağacı var?

lvl kasarkene retroydum hatta bs yaptım karakteri thunder bilem yaptım. lvl 70 de biraz instance yaptım retro olarak. millet retro paladine "sen ne boka yaıyorsun" diyor. Haklılar. Dps desen yapamaz. Heal desen çok kötü. Tank olayı da yalan :D

mesela bir heroic dungeon u retro pala ile yapmak imkansız gibi bişey. Ayrıcana raid e retro paladin almak 1 kişi eksik oynamak gibi bir şey.

hadi diyelim kendiini pvp ye atsa retro paladin. arena da belki 2v2 de iş yapabilir o da belki (çok iyi itemları ve deep thunder ı olması lazım) 3v3 ve 5v5 de retro paladinin şansı yok.

priestlerin raidler de shadow olup hem eşşek gibin dps hem de grp healing+mana regen verdiği, paladinlerin de main healer olduğu bir oyundayız artık :D
Sosyal ağlarda paylaş

jaan ben gene de paladinin 'daha iyi healer' olması yorumlarına katılmıyorum, neden dersen: iyi healer olmak en çok healleyebilmek demek değil. bak şimdi magtheridon paldır paldır sallıyor mağarayı, ben bön bön bakıyorum yapabileceğim hiçbir şey yok. iş hotlarıyla ve instantlarıyla priestlere ve druidlere kalıyor. paladin direct healingde evet iyi ama direct healing herşey değil. encounter biraz hareketli olunca ki tank&spank eski MC tadında değil artık çoğu, paladin öyle kalıyor.

kaldı ki tigole o threadde holy priestlerin bufflanacağını söyledi açıkça. paladinler şu an tek spece sıkışıp kalmış tek hybridken onun olayını da bitirirlerse ne yapacağız biz? tank olacak paladinler dendi işte buraya yazıyorum emerald dream alliance gibi 15000 civarı playerın olduğu bir ortamda kaç tankadin gördüğümü: 1 (BİR)

itemizationda farkına varılmayan şöyle bir durum oluştu: item lvlı bir eşyanın bilindiği üzere sahip olabileceği özelliklerin miktarını belirliyor. eskiden wow'da mesela bakarsanız t1 setler ilvl 66, t2 setler 76, t3 setler 90'a yakındır. lakin blizz t4 setlerin ilvl'ı 5-man mavilerinden (ilvl 115) düşük tuttu (ilvl 105) ve bu çok ciddi bir fark. aynı seviyede olmaları lazımdı. ancak t5 ilvl 120 olarak bir fark yaratıyor ki orada da bazı parçalarda dengesiz stat dağılımı nedeniyle (bir özelliğe ne kadar abanırsanız o kadar fazla ilvl yer, birkaç özelliğe birden dağıtırsanız totalde daha fazla kazanç sağlarsınız, o nedenle ring of spellpower gibi saçmalıklar gayet gimptir) t4'le aynı ayardaymış gibi gözüküyor.

mesela buna bir örnek aran'dan düşen healadin omuzlukları, birkaç özelliğe çok dengeli dağıtılmış statlara sahip olduğundan oyunda şu anda rakibi yok ne set ne tek drop olarak ilvl olarak düşük sayılsa bile.

ben bütün bunlara rağmen itemizationı eskiye kıyasla başarılı buluyorum, eskiden resmen seçeneğiniz yoktu hybrid oynayanlara. önümüze ne konursa onu yiyorduk. şimdi seçenekler var da onları iyi kötü diye ayırabiliyoruz, her ne kadar ssc droplarını tümüyle rezil buluyorsam da bunun giderilebilecek bir sorun olduğunu ve iddia edildiği gibi tbc'nin köklü bir sorunu olmadığını düşünüyorum. wow'da eski mavi eşya revizyonundan önceki durumu görmüş olanlara vız gelir bunlar, plate of the shaman king "of the whale" yeşili kıvamındayken judgement cheste rakip çıkmıştı bir günde. bunlar da halledilir..

ekleme:

jaan bir de şu var, inanılmaz derecede iyi craftable cloth setler koydu blizz oyuna. öyle böyle değil. bizim raid leaderların çoğunluğu caster, şimdi karazhan'ı bırakalım istiyorlar filan en sonunda isyan ettim forumda "siz craftableları yaptınız ama biz droplara bakıyoruz" diye. bakıyorsun mesela bir paladin için tek çöp yok neredeyse. khorium set gibi bir anlamsızlık abidesi var mesela ki holy dmg kasan insana str'si olan başka mavi droplar mevcut. blessed bracers dışında birşey yok giymeye değecek. ha ama evet, legplates of the innocent mesela t4 leggings anlamsızlığını pataklıyor çünkü düzgün dağıtılmış statlar. soytarı gibi pas sarısı lawbringerlarla gezeceğiz mecbur maalesef.

en komiği de şu: tbc intro videosu böyle hammer of the naaru + t4 setle ortalığı yıkan bir paladin göstererek açılıyor. oyunun içine giriyorsun lakin lawbringerlı 40 yard geride durup heal casting dışında animasyon yapmayan paladinler hepsi. gülsem mi ağlasam mı bilmiyorum.

[ Mesaj 07 Nisan 2007, Cumartesi - 13:16 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna TBC çikmadan 1 hafta önce basladim o yuzden tbc oncesi raidler instancelar itemlar nasildi hiç bir fikrim yok. 70 olduktan bir süre sonra bir guilde girdim. (classim Warlock) 2 haftadir o guilddeyim. 2 haftadir sürekli raid yapioruz Karazhana. Pek ilerleyemedik. Shade of Aran dayiz ama gayet de çok zevk aliyorum. Daha bana bi tane epic cloak düstü fakat problem etmiyorum çünkü nedense takimim güçlenince daha mutlu oluyorum. Hatta o bossu kesmenin verdigi mutluluktan hangi item düsmüs umrumda bile olmuyor. Takimimdaki bütün herkes de benim gibi, Resmen amacimiz eglenmek. (Tier 4 parca düsüo , Priest e al diyoruz, o ise off tank druid in almasini istiyor vs.) Birisi wipe nedeni oluyor, Teamspeakten onla dalga geçiyoruz, geyik yapioruz, hiç bir zaman gerginlik die bir sey yok. Sabaha kadar bir bossa attempt ettigimiz de oluyor, deneyim kazaniyoruz. Iste bu sekilde su an oyundan çok zevk aliyorum. PVP ile alakam kalmadi çünkü bu oyun UO gibi deil bunu anladim. Bu oyunda seni etkileyen sey PVE, boss encounterlari. (kisisel görüs) TAbi simdi yeni raid yapio olmanin verdigi ilk heyecan da olabilir bu. Ama takim oyunu bana çok zevk verio. Fakat ilerde neler olur bayar miyim artik tek derdim item mi olur onu bilemiyorum. Umarim öle olmaz da bu sekilde gider. En iyi raid progresse sahip guild olma die de bir derdimiz yok. Amac eglenmek, takim oyunu ise gayet egleniosun. O yuzden pek bir sorunum yok TBC ile. Tek sorun reptutation kasma olabilir. Onu da çok üstüste instance yapamiyorum, kafam almiyo die yavas yavas kasiorum ^^ Item a gelince de dengesizlikler oldugu ortada ama çok fazla da çesit var. soketler + enchanting le de beraber iice cesitlendi, Hatta bir sürü eklemeler tailor patchleri/quartermasterlardan aldigin eklemeler falna filan derken itemlarinizin bazi seylerinden memnun kalmiosan1z bir sekilde düzeltebiliosunuz. Çok dert olarak görmüyorum ki Blizzard yine bu konuda bir sey yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

e abi sonucta 2 sene ya, 2 senede cok normal baymak. ben 2 sene bile oynayabileceimi sanmiyorum. WOW çünkü single player oyunu multiplayer arkadaslarinla oynamak gibi bisey.. Bir hikaye var onu takip ediyorsun nereye kadar oynayabilirsin. Anca zorlaman lazim kendini.

O yuzden en iyi oyun hikayesi olmayan insanlarin kendi kendine gelistirdii bi oyun olur o da tek Ultima Online da var. Zaten demosunda bile Lord British gelio Mondain i kesio sonra shardlara ayrilio dunyalar hepsinin ayri hikayesi ayri bilmemnesi , dio açik b1rakio. Insanlar oyuna girio. EE ne yap1caz. hadi gruplasip baska gruplari gangleyelim bilmemen derken tek UO ya has PVP olusuyor. Oraya ev koy burayi sahiplen derken , surekli ne olacagini bilmediin olaylar oluyor tam bir multiplayer oyunu. Bir de loot moot, tam bir aksiyon. e Wow da öle mi Warcraft tarihi var blizzardin yazdigi ona uygun olmak zorundas1n tarihini etkileyecke pek bisey yapamiosun. Gidip Karazhan1n yanina ev koyamiosun =) PVP dogal ortaminda cok nadir oluyor. Herkes gladyator mod, ya bg arena. ya da raid. Her gun oyuna girecein zaman acaba bugun neler olacak demiosun. Bugun girecez karazhan1 temizlicez, wipe yersek yeriz o kadar. Çikacak itemlar bile Addonlar da yazio. Bir yol cizmis sana Blizzard, onu takip ediio herkes paralel bir sekilde. kimse birbirine dönük deil yan yana insanlar bi noktaya dogru gitmeye calisio, bazilari daha onde bazilari daha arkada.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis
Bu oyunda bırak 2 sene 50 sene baymadan oynattıracak potansiyel var.Bunu kullanmıyor blizz, Sorun bu.
Ben imdi geri dönmek istiyorum
Çünkü süper eğlenceli bir guildim var(dı tabi hala varlar), AMA
Beni oyundan soğutan herşey hala mevcut. kas kas kas kas kas kassssss...
Çatlayana kadar kas.Ben bi oyundan zevk almadığımı, oynarken suratı asık zombiler gibi oynadığımı farkettiğim an bırakırım.Blizz de bizi zombi yapıyor oynarken.
End gameler kesinlikle çok zevkli(ydi imdi nası bilmiom) ama onların dışında PvP'm si yerler - arena vs vs - bayık. E end game yapmıyosan , napıcan?
World PvP zorluyosun biryerden sonra, oda bulursan - sora gıdıp forumda gank gank dıe aglıolar -
Rp yapım az atmosfer solıyım dıyon, Oyundaki herşey PvP PvE üzerine ayarlandığı için bir druid olarak ne kesilmiş bir ağacı diriltebiliyorsun, ne havayı etkiliyebiliyorsun ne hayvanlarla konuşabiliyorsun - hepsi çok basit eyler ama yok işte -

Bende kustum oh
Sosyal ağlarda paylaş

basligi acan arkadasa yuzde yuz katiliyorum. Blizzard oyunu mmo olmaktan cikardi sanki repu kas prof kas itemi al ya hani nerede eski raidlerin tadi?

herkese 2 epic vereceeez! hepinize Grand Marshall silahi vereceez! vaatleriyle oyun mahvoldu: ozellikle PVP tam anlamiyla yok edildi
1-World PvP dedikleri tam bir salaklik isteyen gidip ele geciriyor mob farmlamak bile daha zor
2-Battleground sistemi cokertildi: cunku ben item kadar unvanada onem veriyordum onun kalkmasi havasini bozdu bu bir , ikincisi rewardlar ezik kaldi
3-Arene sistemi denildigi gibi sadece cok elite oyunculara hitap ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

peh, diablo II yi yapanda blizzard dı. Warcraft III te ladder kapışırkan ayn ıseviye 2 oyuncu varken itemların olayı çözdüğü bir ortamı yaratan da blizzard. WOW u "KASMAK LAZIM" türü yapan da blizzard.

Ha eve denilenlerin hepsi doğrui sıkılanlarda haklı, oyunu öven sam de haklı 2 açıdan da baktığımızda tüm yorumlar doğru. 14 şubat 2005 e oyuna Hardcore olarak başladım, gece gündüz grind neymş? serverın ilk 60 hunterı olacaz sonra ne oldu? Guilde gir çık, ona kas, buna kas, pot topla, gold kas, epic al, vs vs vs encahnt için 349085 tane şundan topla, çıkma ihtimali neymiş 1 trilyona 0.000001 miş kesin bulman lazım vs vs. Bir hardcore özentiliği vardı, sabırsızlık. Tamam hastalık var bende Kesmessem bile oyunda gelmiş geçmiş tüm bosslara gidip engage olmak isterim. Olmadı NAxx a giremedik mesela. Herneyse ardından mayıs 2006 da oyunu bıraktım.
ÇAt tbc den evvel bir telefon arkadaşlar tekrar oyuna başlıyor iyi dedim yeni server shattered halls oynayalım. Ben priest oliyim sizi heallarım vs vs.

Şimdi ne yaptım? sadece quest yaparak level atladım. Questler yaptım hem eğlendim hemde olabilecek en hızlı şekilde level kastım. (quest her zamna için > grind), hem quest yaparak eglendim, hele outland questlerinin bazıları gerçekten hoşuma gitti. Sonra İtem için instance yapmayı bıraktım. RAstgele giriyorum, random item topluyorum healing gear. Üstümdeki itemlar priest Dungeon setten daha iyi + heal bonus veriyor.
Para kasmak artık daha kolay, eskisi gibi eziyet değil. Eskiden kazandığım paranın ufak kısmını gold almak için ayırırdım, çünkü gold kasmak istediğimde işe gitmem imkansız olurdu. Şimdi o derdimde yok, hatta getirisi iyi olsa gold bile satayım netten :D. Whisper geliyor şuraya gelirmisin gelirim diyorum, bunu yaparmısın yaparım diyorum. Denk gelirde item şansıma düşerse bakıyorum alıyorum needliyorum. Gayet memnunum. Raid yapmayı istiyorum evet ama yapmamamız gerekli diye inanıyorum. Blizzard bu hardcore tiplerin varlığını bilerke buglı koyuyor.
Yani daha önce tüm instacnelarda gördük bunu her bossta bir bug oldu, Cthun, Kelthuzad mesela. Sonra düzeldi çat arkasından yenileri geldi. Şimdide hepsi buglu, maksat oyalansın hardcorelar çünkü sanılanın aksine hızlı gelindi. Blizzard elindeki kaynağın erken tükenecğini bildii için işkence gibi attunement koydu onu bile yıktı bu asosyel Hardcore lar modunda geldi oyun. EE ne yapsın bugla durduruyor. Ne olacak söyliyim bensize.
Eskisi gibi MC ilk çıktığında randomla temizleyebilirmiydiniz? hayır. Son hali nasıldı MC nin hatırlarsınız. Bunda da böyle olacak. Black temple gelecek karazhan, maght , gruul nerf yiyecek ki casual guildlerde yapsın. Sonra Zul aman gelecek, The Eye, Coilfang nerf yiyecek herkes paşa paşa kasacak.

Mesela bizim serverda tank kıtlığı var. Malum guild grubu instance yaptığımızda Tankımız druid ve gerçekten güzel tanklıyor. Sorunsuz bir instance yapıyoruz hiçte warrior aramıyoruz. Oyun bence eskisine göre kat kat daha esnek. Reputation kasmak işkene değil (ki ben bile hemen hemen tüm factlerle revered ü geçtim eski oyunda 1 tane revered vardı) instance yapsanız bir bakmışınız kaşla göz arasında revered olmuşsunuz. Consumablelara katılıyorum tek eziyet onlar şu anda. 50 tane flask falan çok saçma benim tek vaktım akşam 7-12 ise ben pazar günümü farmla mı geçirecem blizzard çok aptal ypamış onu. Onun yerine bu consumable ı optional yapsa daha güzel olurmuş. Mesela tanka flask lazım herkes kasar tanka flask için vs vs iş bölümü yapıulur. Düzelir yavaş yavaş ama benimde kabul ettiğim tek bir gerçek var, oyun bu şekilde düzenleme yapılmadan giderse daha bırakanlar çok olur. Eski ateşi yok wowun.
Warcraft ateşi için outdoor pvp yi bir şekilde ateşlemesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

outdoor pvp işi olmaz bu oyunda, gayet açık ve net bir şekilde anlamış olması lazım insanların. wow pvp'si battleground'la başlayıp arenalarla devam eden dengeli, pre-made grup pvp'sidir. ve kusura bakmayın da uo'yu tokatlar, tamam ilk göz ağrısı filandı ama 10 yıllık mekaniğe sahip her yönden gariban bir pvp idi. hoş wow da çılgın olmasa bile uo ile aynı devrin oyunları değiller.

wow'da tanıdığınız insanlarla bir takım kurup onlarla beraber oynamanız üzerine kurulmuş, pve olsun pvp olsun olay böyle. uo'da bir kere healer, tank kavramı filan yoktu bu şekilde. wow everquest sistemini baz aldığı için zaten ayrı okulların oyunları. mmo deyince uo bu işin lotr'u herkes onun sistemini temel alacak diye bir kural yok. mesela warhammer uo'ya benzeyebilir o açıdan, çok özleyen uo'yu onu dener ilerde. ben bile düşünmedim değil adam gibi paladinler vara benziyor.

ha ama sırf eleştirmiş olmak için eleştirmenin alemi yok çünkü tbc wow'un hemen hemen her yönden geliştirilmiş hali. karazhan yanına ev kurmak nedir ya? gecekondu kültürü bu kadar mı içimize sindi? ilerde koyarlar koymazlar onu bilmem de gidip gruul's lair önüne pot dükkanı açılan bir wow'un olayı biter zaten.

grup diyordum pvp için, tm-ss arası aptallığını özleyenler var mı bilemiyorum ama zaten orada zevk alanlar ancak rogue olup genkleyen ya da FD yapıp onları healleyenlerin başına guardları bırakan hunterlar filandı. eksik olsun.

ekleme: consumable olayını ben de beğenmiyorum zira dps sınıflarıyla bir değil tank veya healerlar. (feral druidler hariç tabii) çatır çatır solo farm adam herkesin flask getirmesini istiyor raide öyle bakıyorsun. sıfıra vurdum neredeyse bir ara. raidler açısından tek beğenmediğim olay milyon tane elixir, pot, flask vs koyup şirket guildlere göre encounter tasarlayıp sonra da herkesden aynısının beklenmesi. şu anda paladin sınıfı dışında canımı sıkan yegane olay bu.

[ Mesaj 08 Nisan 2007, Pazar - 10:39 tarihinde, Sam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

wow un pvpsi filan kalmadı bg/arena sıkıcı sıkıcı ve sıkıcı bg lerden önceki hali güzeldi ama oda amaçsızdı outdoor pvp de kalınıp ona bir amaç eklense oyun çok daha iyi yerlerde olurdu

eskiden birini bir yerde kestiğinizde ortam karışırdı o adam çağırır sen çağırısın çevreden insanlar dahil olur sonunda gerçek anlamda büyük çaplı combat dönerdi bana hiçbir bg/arena tarrenmill southshore arası 7/24 süren pvp kadar zevk vermedi

premade çıktı mertlik bozuldu
Sosyal ağlarda paylaş

sahsen sunu soliyim tigole dikkat ettiyseniz aciklama yapti hemde her zamanki gibi raid&dungeons a degil generalda yapildi bu aciklama

ve blizzard benim ilk yazidigim sorunalrin cogunu kabul etmis durumda ve duzeltmeye calisiyor cunki oyuncularin %70 i sikayetci bu durumdan sikayetci olmiyanlar ise daha lvl70 e ulasamamis olanlar

2.1 de blizzard ya su anki endgame i adam eder yada cok fazla oyuncuyu sonsuza kadar kacirir
Sosyal ağlarda paylaş

nebileyim pvp şu anda bana zerre kadar zevk vermiyor.
TAbi bu benim şahsi fikrim sebebide büyük battleları sevmem.

Mesela wowun içinde geniş çaplı ama düzgün savaşlar olmasını isterdim. AV yi her zaman sevmişimdir. WSG den tiksinirim, AB biraz hoşuam gider kendi takımımla sadece.
Bu konuda iddialıyım outdoor pvp yi bir şekilde körüklemesi lazım. Burda MMORPG oynuyoruz Quake 3 veya Unreal Tournametn oynamıyoruz ki bayragı kap götür evindeki saksıya getir. Git odunları ele geçir, tezek kokulu ahırda nöbet tut.
Warcraft evreni human orcu çekemez orc humanı çekemezdi ilk başta, sonra dallandı dallandı dallandı.

Tarren Mill deki ilk pvp yi ben hiç özlemiyorum. Malum benim serverımda lagdan adım atamadığım için honor sistemi ilk geldiğinde oyunu bırakmıştım uzun oyundan fena halde bayılıp, sonrasında yaptığım 1-2 noob hareketin ardından nihilumdan atılmıştım :D
Eğer outdoor pvp böyle olacaksa hiç olmasın. Ama şimdikine de outdoor pvp deniyorsa denmesin. İstmeyerek te olsa Sam'in pvp konusunda dediklerine katılmak zorundayım çünkü şu andaki gerçekler bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...