Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chat GPT OpenAI

roket adam

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

benim anladığım board non profit'ten uzaklaşıyoruz ve agresif bir şekilde genişliyoruz yönetimini değiştirmek istedi (bu yönetim bariz bir şekilde ceo'nun ve microsoft'un %49'unu almasının eseri)

bunu durdurmak için ceo kovuldu, hemen hızlı bir şekilde key adamlar yıldırım hızıyla ayrıldı. microsoft çıktı pazar akşamı biz sahip çıkıyoruz bu dev'lere dedi. twitter'ın ceo'su openai'ın başına geldi, %80-90 yavaşlıcaz dedi. ne oluyor ne bitiyor derken 3 günde çat çat çat olaylar seri şekilde döküldü.

sebebi bulmak için sonuca bakarsak; hayvanlar gibi takeover'lar aquisation'lar yapan ve geçmişi leş gibi bill gates taktikleriyle dolu olan bir firma, tahtanın üzerinde vezir olacak parçaya %49 yatırım yapıyor, open ai'ın nonprofit yapısından tamamen sıyrılıp private olacağı bir yöne girmesinde aktif rol oynuyor. bir firmanın %49'unu alıyorsan developerların ve ceo'nun board'la olan güven ve sadakatsizlik ilişkilerini de biliyorsundur. hele ki yazılım deviysen, asıl değerin yazılımcılarda olduğunu da.

en son 500 çalışan board'a istifa edin dilekçesi çekmiş. bu mantık olarak üsttekine oturmuyor ama.

ya microsoft openai'ı black friday %50 off aldı, ya da board'da var bi yobazlık.

Sosyal ağlarda paylaş

Board merge yapmayı planlamış galiba. Son gelişmeler şöyle:

Alıntı

• 700+ out of the 770 employees have threatened to resign and leave OpenAI for Microsoft if the board doesn't resign

• The Information published an explosive report saying that the OpenAI board tried to merge the company with rival Anthropic

• The Information also published another report saying that OpenAI customers are considering leaving for rivals Anthropic and Google

• Reuters broke the news that key investors are now thinking of suing the board

Sosyal ağlarda paylaş

what's up da Meta AI salmis. yarim saat dusundum dusundum sorcak biri bulamadim kapattim asfd

/image gibi birsey yazarak gorsel generate ediyor, arada komikli seyler uretmek icin kullanilabilir belki.

simdiiiiide hangi AI i egitiyim anksiyetesi yasayacagiz haha. GTP 4 de konuya ozel bir kac GPT olusturdum ama mesela mail fln yazarken kesin gmail'in kendi AI'i ona gore sekillenecek, meta nin ki whatsup, insta yazismalarina gore. hepsi kendi kafasina gore takilacak.

ama bunlarinin tumunu toplan tek bir context altinda isleyen bir AI cok utopik olacak tabi, sanal bebek olayina dondu lan bu olay.

Sosyal ağlarda paylaş

neural net işleme şekli işte kapalı kutu konsept olarak benim de bildiğim, araya girilebilecek bir süreç değil. ortaya ne koyacağını şekillemesi de son derece granüler olması lazım, hangi hamlede ne yöne gideceğini tespit edemiyorlar herhalde. en azından benim anladığım bu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...