Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disney+ Türkiye

Harvey

Öne çıkan mesajlar

6 dakika önce, Rewendor dedi ki:

Bankanın kıllığı da olabilir yabancı görünce, giden yer GB gözüküyor TR değil. Steam'de de eskiden öyle ufak tefek ekliyordu bende, son 2 senedir falan düzelmişti.

bazı bankların visa kartlarında yurtdışı ödeme yaparsan böyle GB mesela böyle conversion farkı oluyor, aslında 279 değil onun karşılığı pound olarka alıyor o da tlye dönüşene kadar prozisyondaki değer değişir.

mastercard da ilginçtir böyle bir şey olmuyor, yurtışı ödemede bile 10tl ise provizyon 10, tamamen ödeme gerçekleşince de 10. o yüzden mümkünse yurtdışı tl ödemelerini mastercardla yapın derim

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
4 dakika önce, Silphatos dedi ki:

bazı bankların visa kartlarında yurtdışı ödeme yaparsan böyle GB mesela böyle conversion farkı oluyor, aslında 279 değil onun karşılığı pound olarka alıyor o da tlye dönüşene kadar prozisyondaki değer değişir.

mastercard da ilginçtir böyle bir şey olmuyor, yurtışı ödemede bile 10tl ise provizyon 10, tamamen ödeme gerçekleşince de 10. o yüzden mümkünse yurtdışı tl ödemelerini mastercardla yapın derim

Mastercard'da dediğin gibi direkt TL yansıtılıyor. Visa'da ise kart açılırken yabancı işlemler için banka TL ekstre mi döviz ekstre mi diye soruyordu. Benim TL olmasına rağmen ilk defa böyle oldu ama mantıklı olabilir ?

Bu arada yardım sayfasında şöyle bir açıklama var, spam'a düşmesi dışında ulaşmayanlar olabilir:

Alıntı

Tanıtım teklifi için kayıt yaptırdıysanız bugün size tekliften faydalanmanızı sağlayacak bağlantıyı içeren bir e-posta gönderilecektir. Lütfen gelen kutunuzu ve istenmeyen e-posta klasörünüzü kontrol etmeyi unutmayın. Lansman günümüz olan 14 Haziran’da bağlantının size ulaşması 24 saate kadar sürebilir.

Telefonlarımız şu anda kullanılamıyor ve aramalarınıza yanıt veremiyoruz. Yardıma ihtiyacınız varsa bize sohbet üzerinden ulaşabilir veya sorularınıza yanıt bulmak için Yardım Merkezi’nde arama yapabilirsiniz.

Disney Yardım Merkezi üzerinden yazışma başlatılabiliyor. Bence mağdur olanlar için bir çözüm geliştirirler. Disney'de Amazon gibi yamuk yapmak diye düşünüyorum ?

Sosyal ağlarda paylaş

Komple TV yenilemek istemiyorsan 20-25€ civarına Xiaomi'nin falan android arayüzleri var chromecastli HDMI'dan bağlanan, onları deneyebilirsin. Xiaomi'ninkini anneme aldık, ara ara yavaşlaması ve çökmesi oluyor, ama genel olarak kullanılır seviyede. En ideali Amazon'un Firestick sanırım. Normalde 50€ civarı ama her indirimde %50 görüyor.

Tabii ek çözüme yönelmeden önce 1-2 gün bekle derim, belki gecikmeli gelir. Her platforma eş zamanlı gelmedi sanırım app.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...