Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gözlük Temizleme

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Böyle bir konu açacağımı tahmin etmezdim ama son 2-3 haftada kutu kutu gözlük temizlemek için satılan tüm bulabildiğim tek kullanımlık bezleri denedim, en başarılısını buldum.

Bu: https://www.watsons.com.tr/p/kruidvat-gozluk-temizleme-mendili-52-adet-21771

A101'de satılandan, Gratis'de, Eveshop'ta, Hepsiburada'da bulduklarıma kadar hepsini aldım. En başarılısı bu, önereyim burada.

LCD ekranlarda kullanmayın ama, alkol var içinde. Eğer ekranın üzerinde koruyucu varsa kullanabilirsiniz diyorlar ama.

Neye göre en başarılı dedin dediyseniz, hızla kuruma, 1-2 kere geçince temizleyebilme, koku, ıslaklık, bir sürü şey işte. Limon kokulu olanı bile gördüm, gözümde koktu gözlükler. Bunlarla 2 saniyede siliyorum, gözüme taktığımda neredeyse kurumuş oluyor. Bazıları çok ıslak olduğundan silerken lekeliyor, bazıları çok kuru olduğundan silerken lekeliyor... Düşününce uzun uzun konuşacak kadar deneyim birikti ama girmiyorum daha fazla tabii ?

PS. Reklam gibi oldu, valla para almadım ?

Sosyal ağlarda paylaş

ya gözlük temizleme değil ama benim güneş gözlüğümün sapını şerefsiz köpeğim kemirdi. Sonra dangoz bir gözlükçü de sapına şu boyuna asılan zımbırtılardan takabilmek için iyice kesti ve şimdi gözlüğün sağ sapının neredeyse yarısı yok. 
şu modelin siyahı; 

ray-ban-rb-4195m-f6056g-2.png

böyle ayrı sap nasıl bulabiliriz? Soruşturdum biaz eminönü'nde de 400 tl falan diyorlar gereksiz. 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@Bone nerde çizdirdin abi?

gözlüğü ısla 

sıvı el sabununu köpürtüp 'vıcı vıcı' diye gözlüğü ovala

sudan geçir

peçete ile nemi al

cıncık cıncık

ama konu başarılı. evde iş yerinde bir kutu var hep. zamlanmış sadece

marksman tarafından düzenlendi
sdf
Sosyal ağlarda paylaş

31 dakika önce, eldar dedi ki:

0,9 astigmat o kadar zorlamaması lazım sanki? Bilgisayar ve araba kullanırken gözlük gerektirir sanıyorum.

pc, tv, araba ( özellikle geceleri ışıklar fena patlıyor) çok kötü oluyor. onun dışında da istemsiz göz kısmaya çalışıyorum başım ağrıyor bu sefer. 

o yüzden pc için 1 tane, günlük kullanım için 2 tane gözlüğüm var ?

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, marksman dedi ki:

gözlüğü ısla 

sıvı el sabununu köpürtüp 'vıcı vıcı' diye gözlüğü ovala

sudan geçir

peçete ile nemi al

ben de böyle temizliyorum genelde. bol sabunla köpürtüyorum gözlüğü yıkıyorum ılık suyla. pırıl pırıl oluyor. bezle mezle uğraşılmıyor köşelerde pislik kalıyor gibi geliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...