Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaz geldi tatile gidecek misiniz (korona edition)

Oce4n

Tatil  

70 oy

1. 1. Nereye gidiyoruz?

• Her sene tatile giderim aksatmam
      19
    • Villa tutmayı düşünüyorum
      9
    • Zaten gittim kimseler yokken
      3
    • Korona olmaya niyetim yok evdeyim
      9
    • Tatili hakettim ama ne yapsam bilmiyorum
      15
    • Mutfağa gidip bir kaç kilo daha alırım
      5
    • Tatil ne demek?
      23

Öne çıkan mesajlar

27 dakika önce, Esnaf dedi ki:

bende planlıyorum ama fiyatlar baya yüksek geldi ya ?  ben mi fakirim yoksa bu sene baya zamlamışlar mı fiyatları

inanilmaz artmis abi. Normal maas alan bir insan icin yaz doneminde kendi ulkesinde duzgun bir tatil 2-3 aylik maasa fln denk geliyor sanirim... Kabak tarafinda tatil baktim, Maldivlerden pahaliya geliyodu hahahahaha

Sosyal ağlarda paylaş

tatil fln diyince niye benim aklima bu dayi geliyo ya adsflkaj

bu arada ka$ ta fiyatlar nasil? inelim mi oraya kadar, cesme de kalalim mi adfs

ucuz ama kalinamayacak kadar kotu olmayan yerler tatilsepeti, expedia gibi yerlerde olmuyo, biz o sekilde tanidiklar veya tanidiklarin tanidiklari araciligiyla ayarlamaya calisiyoruz. ama yok illa ki kallavi yemeli icmeli bulalim diyorsaniz orasi ayri, fiyatlar titretiyor.

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, reyou dedi ki:

tatil fln diyince niye benim aklima bu dayi geliyo ya adsflkaj

bu arada ka$ ta fiyatlar nasil? inelim mi oraya kadar, cesme de kalalim mi adfs

ucuz ama kalinamayacak kadar kotu olmayan yerler tatilsepeti, expedia gibi yerlerde olmuyo, biz o sekilde tanidiklar veya tanidiklarin tanidiklari araciligiyla ayarlamaya calisiyoruz. ama yok illa ki kallavi yemeli icmeli bulalim diyorsaniz orasi ayri, fiyatlar titretiyor.

Kaş'tan bilidiriyorum...
Derya beach min harcama 100 tl olmuş. 33'lük bira 30 lira, yabancı biralar 45. Kokteyller cinler falan zaten 60-70 lira civarı.
limanağzı'na gidiş-geliş kişi başı 40 olmuş.
yine de çeşme'den iyidir diye düşünüyorum ? 

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, cacodemon dedi ki:

Otel fiyatları gerçekten çok saçma durumda. Sadece kur artışı ile açıklanacak gibi değil. Yarım kapasite falan mı çalışıyorlar?

şöyle üstün körü bir baktım. temiz ve 5 yıldızlı oteller 300 dolar civarında. aynı kalitede oteller yunan tarafında 150 dolar civarında.

yıllardır Türklerin Yunanistan'a tatile gittiğini okuyorum. döviz artışına rağmen bu sene de tercihler oradan yana olacak gibi.

tüm ekonomiyi Turizm'e şartlandırmamıza rağmen Turizm meselesini Yunanistan kadar ciddiye almıyoruz. fiyatlar çok artıyor ama kaliteyi sürekli düşürüyoruz.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ben acikcasi bir kez Thassos'ta tatil yaptim yalnizca ama orasi bile bayagi guzeldi. Standart Ege koylari, gece hayati Bodrum, Cesme degil de Bozcaada gibi bir tik daha. Plajlar piril piril, beachler guzel, les muzikler yok, giris ucretsiz, sadece harcama yapma sarti var. O da 15 20 euro falandi 2 kisi icin. Bira 3 4 eur, yiyecek turevleri 5 6 eur civarindaydi 2017'de gittigimde.

Deniz urunleri falan bayagi lezzetli, 4 kisi kumsala kurulmus masada sacma sapan iyi jumbo karides, ahtapot, balik, raki, salata, tatli falan yiyip 50 60 euro'ya (200 250 liraya denk geliyordu) kalktigimizi hatirliyorum ki hepsi bolca geliyor, 2 tane karides koyup yollamiyorlar tabagi. Bir sene sonra Bozcaada'da 2 kisi ahtapot, balik, meze ve rakiya 500 600 lira vermistik.

Hayatimin en para pula acimadan, kaziklandigimi hissetmeden yaptigim tatiliydi. Ev tutmustuk, ev sahiplerimiz eczaciydi. Adamlar sarap, peynir, kahve, tatli tabagi hazirlamislar geldigimiz gun karsilamak icin. Her sabah borek, kek vs. getiriyorlardi. Tuttugumuz evin yanindaki tanistigimiz bir komsu bir cuval zeytinle uzum hediye etmisti falan. Nereye otursak garsonlarla, muessesede calisanlarla ahbap olduk, bir haftada kaldigimiz yerde yerlisi gibi hissediyorduk ki Turkiye'de tatil bolgesinde esnaf ne zaman yuzume gulse simdi kazigi saplayacaklar hissi olusur bende. Sadece Turkiye'de degil tatil yaptigim pek cok ulkede hissedderim hatta sfg. Thassos'ta bunu hissetmedim.

2017 fiyatlariyla kaldigimiz yere 4 kisi icin gecelik 80 euro verdik, gunde 150 200 euro civari harciyorduk sabah kahvaltisi, beachte ogle yemegi, icki ve aksam yemegi icin toplamda, ki adam basi 160 220 lira civarina geliyordu (euro yanlis hatirlamiyorsam 4 4.5 arasinda bir yerlerdeydi).

Arabayla İstanbul'a 6 7 saat falan suruyor feribot dahil, gidis gelis kolaylassin yine giderim muhtemelen, su fiyatlarla Turkiye'deki les turizmcilere para kazandirmaya gerek yok.

Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Kaş'tan geldim bende. Yasaklardan dolayı mekandan 21:00 gibi hesapları kapatıyorlar. Gelenler zaten 20:30 da içtiğini içmiş yediğini yemiş oluyor. Yarım adada ev kiraladık biz. Direk sahibinden kiralarsanız bir kaç bin tl ucuza kiralarsınız bu arada.Bizim kaldığımız villanın temmuzda 1  , ekimde bir haftası boşmuş kalanı full kiralanmış.

Yeni saat 24:00 oldu gidecekler daha şanslı

@bLackcha0s dediği gibi fiyatlar. Biz Muhtarın yerinden aldığımız yerli yabancı , milli , milli olmayan içeceklerimiz ile havuz başında takıldık akşamları genelde. Mekan fiyat olarak çeşit olarak uygun.

-Hidayet koyu güzel ama gereksiz bir youtuber kalabalığı vardı. Fenomencanlar geziyordu etrafta. Şelzong 50 TL , şemsiyeye 20 TL para isteniyor. Alkol vs aynı diğer yerler ile. 

Derya beach küçük alanda kısa paslaşmalara açıktı bir nevi corona party gibi görünce gitmedik.

Limanağzına git gel 40 TL verilir ama hizmet aşırı yavaş, fazla bir hız ummayın.

Sosyal ağlarda paylaş

izmir'den gidilecek en güzel yer rodos bence biraz in aşağıya marmaris'ten geç belki oralardan da vardır.Thassosa gitmedim ama benim için de rodos mükemmel tatildi. 2016da gitmiştim araba kiraladım güzel otelde kaldım her gece ouzo içip güzel yemekler hatta tamam diye bir lüks restaurantı var 2 kere gittim. vedat milor'un favorisiydi. ona rağmen 4 günde çeşmede harcadığım parayı harcamamıştım 

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, reyou dedi ki:

Ben Yunanistan’ı çok merak ediyorum ya, bizim fethiye marmaris bodrum ka$ tarzı mı sahilleri, restoranları eğlence akşamları falan, yunanistan’a nereden başlamak lazım? Adalardan mi, yoksa direk ana kara mı?

Bu sene acaba Yunanistan mı dedik ama vize vermiyorlardı en son 1-2 hafta once sorduğumda aracı firmaya. Geçenlerde de kara sınırını kapatmışlar. İsteyen bulgaristan üzerinden geçsin demişler sdfs. Sözcü'de haberi vardı.

Sosyal ağlarda paylaş

sacma olcak belki ama irkcilik var mi turklere karsi? asdf

turk grup oldugunuzu dusununce restoranlarda fln ters bakis atmalar fln? yoksa kom$ii diye sariliyolar mi?

ben sarilim yani de, adamlar o kadar sicakkanli olmayabilir ? 

reyou tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

10 yıl falan önce gittiğimde çok aksanlı konuşmuyor olmama rağmen girdiğim her dükkanda oo hoşgeldin komşi muamelesi yedim, pakistanlı tipime rağmen asla avrupalı asyalı gibi yanılmayıp tak diye turko olduğumu anlıyorlardı.

Irççı mırççı yok, hani tatil beldesine yunan gelse bizim mehepeliler bile ırççılık yapmaz ordan pay biç.

Sosyal ağlarda paylaş

Adalarda ırkçılık yok , zaten bir çoğu Türkiyeye gidip geldiğini söylüyor alış verişe ve gezmeye. Rodosta 5000 kişilik türk kökenli yaşayan bir halk mevcuttu hatta , limanda yanaştığımızda acenta çalışanı Türk kökenli idi ama 3-5 kelime türkçe biliyordu , ingilizce anlaşmıştık.

Atina ve ana karanın güney sahillerinde gezerkende hiç karşılaşmamıştım 2 sene önce , restaurantta falan türküz diyince adam hemen benzer mezeleri sunma derdine yada sizde bundan yok diyip satmaya çalışıyordu. Servis hız bakımından bizden çok yavaş ama güler yüz , ürün kalitesi , lezzet açısından sıkıntı yok. Sahillerde falan ingilizce bilen eleman çok az biz bazı ürünlerin yunancasını öğrenmiştik ama servisin aşırısı yavaş olması bazen deli ediyordu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...