Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu kadar insan ne iş yapıyor?

Gizli

Öne çıkan mesajlar

Bence de ana sebebi işsizlik gibi. Zaten düzgün bir işte çalışan ne kadar insan var ki, bir de üzerine yok esnek saatler, home office günleri falan bulsunlar. Sokaktaki milyonlardan bahsediyoruz.

Çoğu evde gereksiz elektrik harcamamak için 1 çayla günü geçiririm niyetiyle sokağa düşüp, onlarca saat boş boş gezip, parklarda bahçelerde oturup 1 çay içip eve dönüyor diye düşünüyorum. Kuru kalabalık aslında yani, öyle sokaktalar diye çok para harcıyorlar gibi bir durum yok.

Sosyal ağlarda paylaş

vardiyalı çalışan büyük bir çoğunlukta var mesela 8:00-14:00 ve 14:00-20:00 olarak vardiyalı oluyor bir çok iş. yani öğlen 3 te sokakta dolaşan adam sabah çalışmış olabilir. yada 1 de gördüğün işe gidiyor olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, neutrino dedi ki:

Öff öss laneti iste, ne yapmak istedigini bilmeden, kendini tanimadan dershaneye git, test coz, sinava gir, puaninin yettigi en iyi bölümü sec sonra bi bakiyorsun ki sevmiyormussun aslinda o mühendisliği. Ayni seyleri hissediyorum seninle, neyse ki direkt bölümümle alakali bi is yapmiyorum ve isimi seviyorum o acidan sansliyim. 

Cok guzel ozet ?

Sosyal ağlarda paylaş

19 saat önce, neutrino dedi ki:

Öff öss laneti iste, ne yapmak istedigini bilmeden, kendini tanimadan dershaneye git, test coz, sinava gir, puaninin yettigi en iyi bölümü sec sonra bi bakiyorsun ki sevmiyormussun aslinda o mühendisliği. Ayni seyleri hissediyorum seninle, neyse ki direkt bölümümle alakali bi is yapmiyorum ve isimi seviyorum o acidan sansliyim. 

i s t a n b u l f r a n s ı z e d e b e b i y a t ı

gITc0VL.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

On 08.01.2021 at 10:41, Mal dedi ki:

vardiyalı çalışan büyük bir çoğunlukta var mesela 8:00-14:00 ve 14:00-20:00 olarak vardiyalı oluyor bir çok iş. yani öğlen 3 te sokakta dolaşan adam sabah çalışmış olabilir. yada 1 de gördüğün işe gidiyor olabilir.

O nasıl vardiya ya öyle, full çalışsan bile 6 saat. 7 gün öyle çalışsan anca 40 saat doluyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

part time çalışanlar işte. daha değişik saat aralıklarıyla çalışanlarda var. migros şok a101, saatleri farklıdır ama hep vardiyalı sistemle çalışıyor. güvenlik görevlileri, temizlik personeli, mağaza personelleri, garsonlar, starbucks vb. çalışanı sabah 8 akşam 8 çalışandan daha çok vardır vardiyalı çalışan. 

Sosyal ağlarda paylaş

şehirler kalabalık arkadaşlar, gidin bilecikte saat 11 de insan göremezsiniz sdfg

büyükşehirlerde işe giden var gelen var, yoldan gelen var, alışverişe giden var part time çalışanı var, kırtasiyeye fotokopi çektirmeye giden var, hırdavata conta almaya giden var, ps kolunu garantiye götüren var, torbacıyla buluşmaya giden var, eczaneye ilaç almaya giden var, var oğlu var

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...