Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EV (Electric vehicle) Konusu

Goering

Öne çıkan mesajlar

Çinli BYD de ülkeye giriş yapıyor. Ciddi pazar payı yakalayacaklarını düşünüyorum. Ev'lerden hoşlanmıyorum ama güzel modelleri var. Burada tutulacak kasalar hepsi de.

Fiyat politikaları da başarılı Cherry özelinde konuşursak. Millet Dacia alacağıma bütçeyi az daha artırıp donanımlı araç alırım diyor. Yollarda yeni marka olarak Tesla'dan sonra en çok gördüğüm marka Cherry'nin suv'ları.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

ben mg4 aldim is-ev-gezme vs hep sehir ici suruyorum ciddi bir fiyat farki oldu yakit konusunda. performansi zaten cogu benzinli arabadan cok daha iyi. motor yagi, contasi, subabi, triger kayisi vs vs binbir tane parca yok. regenerative surus ile daha az fren yaptigin icin fren aksamlari daha uzun dayaniyor.  elektrikli araba candir.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

abi elektrikli araclarin yayginlasmasi vs guzel seyler ancak kesinlikle ayri bir ehliyet lazim.

hele ki cybertruck gibi bisi icin. 3 ton arac, 3 saniye altinda 100km'ye cikiyor.

hayvan gibi rijit.

yanlislika sizin arabaniza carpsa aileniz parcalarinizi gomer abi. ne surdugunuzun cok bir onemi yok.

evi bile yikar yani alet

Screenshot%202021-09-06%20at%2017.26.36.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Selam Arkadaşlar Nasılsınız? EV ye uzun süredir çok mesafeliydim fakat geçen eylül sonu Model Y Long Range aldık. Hayatımda ilk kez kendi aracımı sürerek EV tecrübesine sahip oldum. 95% oranında eşim kullanıyor, şuanda aracımız 3500 KM oldu.Iş yerinde şarj bedava. Aylık 6800 TL gibi bir kazancımız var, benzin almadığımız ve şarja para ödemediğimiz için. Neden dünyanın en çok satan EV si olduğunu anladım. Şehir içi, planlı seyahatler için bence en ideal araç. MTV den kaynaklı dezavantajı var sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33, 04.01.2024 16:02 tarihinde dedi ki:

Ekstra mtv taksıdı ev li araclarada vurdumu? 60 bın tl mtv öderken ağlarım herhalde ya,üstüne inanılmaz kasko parası

60 bin TL MTV? 2024 hesabım şu şekilde:

MTV 36600 TL- 2024 toplam

KASKO 16000 TL

TRAFIK SIGORTA 3500 TL

BENZINE KIYASLA KAZANIM (SENE SONU) 90000 TL - benzin 40 - 50 TL olursa daha da fazla olur

POTANSIYEL ICTEN YANMALI ARACIN BAKIMI 10000 TL

Kazanç Benzin artışı ile beraber 50000TL gibi pozitif olur (aracın değer kaybı hariç)

Sosyal ağlarda paylaş

Aynen benım gibi casual kullanıcılar ıcın yıllık 90000 tl benzın parası ucuk.Tesla harıcı arac markalarında senın hesabında bıle aracın deger kaybıyla bır mantıgı kalmıyor suan.Teslada suan dogru duzgun deger kaybı yok(marka konumlaması ,guncellemeler vs) ama togg gibi araclarda buyuk kayıp olucaktır.toggun yenı 600 km lık surumleri cıktıgında v1 i satılmaz dogruduzgun fıyata.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...