Jump to content
deadwoll

Yaya Gecidi Trafik Kazalarimiz

├ľne ├ž─▒kan mesajlar

┬ž 09 A─ču 2019, 05:55

Evet, yaya gecidi kazalarini burada paylasalim, millet durmaya basladi┬á­čÖé

Dun kalabalik bir bulvarda onumdeki arac aniden yayalara yol vermeye karar verdi. Ben takip mesafesini korudugum icin adama 50cm falan kala durabildim. Fakat arkamdaki eski kasa yaylari kesilmis civicli arkadas duramadi...

Allah'tan arabayi alcaltmis, bana arkadan daldi, tamponun alti goctu ama dusmedi, bagaj kapaginda farlarda hic bir sey yok. Ben de gittim ondekini durttum o bana carpinca, benim onde hasar yok, onumdekinin tampon gitti.

Civic'in onu dagildi komple, arabayi yeni almis, kazasizmis. Kaput, tampon, far akordeon gibi oldu arabanin onu. Kaskosu da yokmus, aglayacakti neredeyse.

Bu arada kaza sonrasi diyalog efsaneydi... Cocuklar 3 zibidi arabada, indiler, bana neden yaya gecidinde durdun diye soruyorlar dkglhl. Dedim onumde araba durdu ben de durdum, sen bana carpinca ben de onumdekine carptim. Yok anlatamiyorum. Yaya gecidinde durulur mu mk, falan diyor bana. En son ikna oldu, bu sefer de oraya yaya gecidi koyani skm diyor. Artik arabayi nasil bir kafayla suruyorduysa o an trafikte ne oldugundan haberi yok elemanin...

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 06:01

Yavas yavas yaya gecidi kulturunun oturmasi guzel de bazi gecitler cidden 0 zeka ile konumlandirilmis. 3 serit virajli anayola yaya gecidi cizmis tam viraja, hiz limiti 82. 

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 06:29

Senin bir kusurun yok. ─░ki araban─▒n zarar─▒ da ├╝├ž├╝nc├╝ye gider.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 06:31

takip mesafesini koruyun arkada┼člar

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:10

ge├žmi┼č olsun, sen vurdun mu vurmad─▒n m─▒?

2 saat ├Ânce, deadwoll dedi ki:

50cm falan kala durabildim

Ben de gittim ondekini durttum o bana carpinca, benim onde hasar yok, onumdekinin tampon gitti.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:28

Ben durdum sorunsuz, arkadaki bana carpinca benim araba ondekine vurdu.

Onde bir sey yok benim, plakalik yamuldu sadece, ama onumdekinin arka tampon goctu biraz.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:29

Isin ilginci sigortacimla konustuk, yaya gecidinde duran suclu diyor aniden durdugu icin. Tek sucsuz benim, arada kalan benim, arabasi en az hasar alan da benim ilginc sekilde.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:32

Sigortac─▒n a─č─▒r sa├žmalam─▒┼č gibi geldi bana. Yaya ge├židinde duran su├žlu olmaz, ne yapsayd─▒ abi, ezse miydi?

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:45

k─▒rm─▒z─▒ yanan trafik ─▒┼č─▒─č─▒na son s├╝rat yakla┼č─▒p frene abanm─▒yorsan yaya ge├židini de ayn─▒ mant─▒kla yakla┼čacaks─▒n

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 08:47

vatan caddesine de koymu┼člar bir yaya ge├židi 50 metre ilerde trafik ─▒┼č─▒─č─▒ var

otoban gibi yolda kimse durmuyor tabi

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 09:27

frenlemenin ┼čiddeti ├Ânemli mi? takip mesafesi denen ┼čey bu y├╝zden ehliyet kurslar─▒ndan itibaren ├Â─čretilmiyor mu?┬á

hani ben de takip mesafesine ├žok uyan adam de─čilimde gidip bu y├╝zden birilerine ├žarpsam ani fren yapt─▒ diye ├Ândekileri su├žlamam. mant─▒─č─▒ otu boku ge├žtim trafik kurallar─▒na bile ters o sigortac─▒n─▒n dedi─či goygoy yapm─▒┼č.┬á

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 09:29

b├╝t├╝n kusur arkadan ├žarpanda olmuyor i┼čte aniden durmaya karar verirse araba

ispat─▒ zor i┼čte

fresia taraf─▒ndan d├╝zenlendi

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 09:45

lami cimi yok, arkadan ├žarpan her t├╝rl├╝ su├žlu oluyor.┬á

babam─▒n 30 y─▒ll─▒k sigortac─▒ arkada┼č─▒ b├Âyle derdi.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 09:59
13 dakika ├Ânce, cabiria dedi ki:

b├Âyle abi hakikaten, yoksa takip mesafesi niye var? panik olur, hayvan s─▒├žrar, yay s─▒├žrar yola bir ┼čekilde ani fren yapmas─▒ gerekebilir ├Ândekinin, takip mesafesinin korumak senin g├Ârevin, arkadan ├žarpan her t├╝rl├╝ su├žlu.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 10:56
2 saat ├Ânce, fresia dedi ki:

vatan caddesine de koymu┼člar bir yaya ge├židi 50 metre ilerde trafik ─▒┼č─▒─č─▒ var

Bunu bilmiyorum ama Bazi yaya gecitleri olume davetiye

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 11:07
1 saat ├Ânce, paradoksalkedi dedi ki:

b├Âyle abi hakikaten, yoksa takip mesafesi niye var? panik olur, hayvan s─▒├žrar, yay s─▒├žrar yola bir ┼čekilde ani fren yapmas─▒ gerekebilir ├Ândekinin, takip mesafesinin korumak senin g├Ârevin, arkadan ├žarpan her t├╝rl├╝ su├žlu.

1 saat ├Ânce, cabiria dedi ki:

babam─▒n 30 y─▒ll─▒k sigortac─▒ arkada┼č─▒ b├Âyle derdi.

https://www.e-sigorta.com.tr/sigorta-bilgi-merkezi/arkadan-carpan-arac-her-zaman-suclu-mudur/

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 11:13

ulkemizde insanlarin %70'i telefona bakarak araba surdukleri icin cok normal

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 11:18

Selam,

Isin ilginci sigortacimla konustuk, yaya gecidinde duran suclu diyor aniden durdugu icin. Tek sucsuz benim, arada kalan benim, arabasi en az hasar alan da benim ilginc sekilde.´╗┐

Sigortac─▒n─▒ de─či┼čtir...

4-5 sene ├Ânce... Erenk├Ây G├╝mr├╝k'├╝n g├Âbekteki ─▒┼č─▒kta bekliyorum ve en solday─▒m. Ye┼čil yand─▒ ilerledik ve sa─č─▒mdaki denyo birden g├Âbe─če girmek istedi ve girdi de. Ben iyi ki yava┼č yava┼č h─▒zlan─▒yordum yoksa Jetta'ya sol yandan g├Âmecektim. Ama sabah sabah buna g─▒c─▒k oldum ve g├Âbekte durup kap─▒y─▒ a├ž─▒p kendisine s├╝r├╝┼č sitili ve aile terbiyesi ile ilgili s├╝sl├╝ c├╝mleler kurdum. Ama arkamdaki ara├ž b├Âyle ├žo┼čtu─čumu bilmiyordu. Geldi vurdu! Tutana─ča 'sa─č─▒mdan ├Ân├╝me k─▒ran ve g├Âbe─če giren araca k├╝f├╝r etmek i├žin aniden sol ┼čeritte durdum. Bundan ├Ât├╝r├╝ arkamdaki ara├ž ├žarpmak durumunda kald─▒' yazmama ra─čmen t├╝m hata onda oldu, benim arac─▒ da onun trafikten yapt─▒rd─▒m :P

Sayg─▒lar.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 11:20
2 saat ├Ânce, fresia dedi ki:

O yaya ge├židinde ananemin 70 ya┼č─▒nda kom┼čusuna araba ├žarpm─▒┼čt─▒ 6-7 sene ├Ânce. ┼×ansa ├Âlmedi kad─▒nca─č─▒z, ama kemikleri unufak olmu┼čtu.┬á

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 11:27

e─čitilmez bu millet. devlete haz─▒r para laz─▒m, koy heryere polis ; yere izmarit atan─▒ndan yayas─▒na yol vermeyenine, kald─▒r─▒ma park edeninden yere t├╝k├╝renine herkese ceza kes 1-2 ay bak nas─▒ d├╝zeliyo ortal─▒k.

GONDARCENGIZ taraf─▒ndan d├╝zenlendi

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 16:42

sonra k├╝s├╝p reise oy vermiyolar ama biraz leeway b─▒rakmak laz─▒m mini├žakallar─▒m─▒za da ­čÖé

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 17:31

polis kurallara uymuyor ki, kurallar─▒n do─črusunun ne oldu─čunu bildi─činden bile ┼č├╝pheliyim

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 09 A─ču 2019, 20:40

ben trafikte ne zaman polis g├Ârsem telefonla konu┼čuyor oluyor┬ás├╝rerken┬á:)

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 10 A─ču 2019, 14:41

Yok abi millet nereye durmaya ba┼člad─▒. ─░stanbulda bir ├žok yerde de─čil yaya ge├židi trafik ─▒┼č─▒klar─▒nda bile durmuyorlar. Gaziosmanpa┼ča - Sultangazi hatt─▒na gelin mesela Banglade┼č'i ya┼čay─▒n. Haftada bi g├╝n babamlar─▒ g├Ârmeye gelince stres sahibi oluyorum buran─▒n barzolar─▒ y├╝z├╝nden.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č
┬ž 11 A─ču 2019, 05:49

Ben cok denk geliyorum duranlara, zaten bazi yerlerde eds koymuslar yaya gecitlerine sdf, durmazsan ceza kesiyor.

Sorun sadece durulup durulmamasi degil bu arada. Yaya gecitlerini de rastgele serpistirmisler zamaninda. Mesela benim kaza yaptigim yerde sehrin merkez bulvarinda 250 metre icerisinde 3 doner (mini kavsak sdg) 4 5 tane yaya gecidi var.  Yaya gecidi olmayan yerlerden de insanlar firliyor surekli.

Hatta gecen videosu vardi forumda, Kutahya'da kadin elinde telefon yola cikiyor, arabayi gorunce kendini arabaya firlatiyor falan... O olayin oldugu yerin 15 20 metre ilerisi.

Bu mesaj─▒ payla┼č

Bu mesaj─▒n linki
Sosyal a─člarda payla┼č

Yorum yazmak i├žin ├╝ye olun veya giri┼č yap─▒n

Yorum yazmak i├žin ├╝ye olman─▒z laz─▒m

├ťye ol

Kay─▒t olun ve aram─▒za kat─▒l─▒n!

Yeni bir hesap olu┼čtur

Giri┼č yap

Zaten ├╝yemiz misin? O halde giri┼č yap

Hemen giri┼č yap

├Ś