Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldur's Gate 3

Gangren

Öne çıkan mesajlar

arcane, 15.08.2023 11:51 tarihinde dedi ki:

aynen. acikcasi o tepki oyunun geri kalaninda yazim nasil diye endiselendirdi. bilincli yazim tercihi diye degerlendiren olabilir ama tutarlilikla devam edecek mi o sekilde? sanmiyorum. ayrica seceneklerde gozden kacan bir sey oldugu kesin:

Kadinlar bazen boyle davraniyor valla, baya gercekci olmusd sdfsdf

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros, 15.08.2023 14:14 tarihinde dedi ki:

karlach'ı çıkartıp lae'zel'i aldım personal questi için, gerçekten oyundan aldığım zevk azaldı

karlach my beloved ❤️

Spoiler

shadowhartçığım lezeli öldürdü ben de aferim iyi ettin dedim. gityanki ırkını hiç sevemedim. goblin gibi onları da keseceğim sanırım ben hepsini.

gerge: spo koyun 😃 sahneyi görmemiş olsam banlardım.

Sosyal ağlarda paylaş

Astarion yerine dexli charlardan biri kullanılabiliyor aynı verim alınamasa da. Astarion good partiye uygun değil çünkü, geleceği yok. Sadizm istiyor sıkça, “üf ne güzel eğleniyorduk niye bozdun” adamı. Nascarı arabaların çarpışması için izliyordur. Chaotic evil.

shadowheart good ama bencil, good seçeneklere tamam ama partiyi riske atan tamamen selfless hareketler hoşuna gitmiyor. Doğası neutral good ama neutral evil poser.

laezel klingon. Lawful evil.

karlach, will, gale bunlar klasik herkese yardım edelim, kurtaralım şeklinde oynanışa en müsait.

minthara da yanımıza alınırsa evil partiye müsait olurdu herhalde.

shadowheart olmasa karlach’ı seçerdim kesin, ikisi de favori charım. Saeros’a katılıyorum ama ben de aynı kısımdayım, cidden test ediliyorum: (gith creche spoiler)

Spoiler

Laezeli kurtarmak ve ikna etmek için hiçbirşeye harcamadığım kadar inspiration harcadıktan sonra hala beni öldürmeye hazırdı. Kredisini doldurdu benim açımdan, evilin de bu kadar stupidi çekilir gibi değil. Dialog çıktı hatta “hem aptal hem de ahmaksın” diye, seçesim geldi. İyi ki partiye hiç almamışım. Evil playthru yaparsam ona da almam. Direkt bırakırdım kesilsin diye evil olsam.

Sevenlerine sabır dilerim. Gooda da evile de uymuyor.

shadowheart’ın kişiliğinin bence açıklaması (questlerinde ilerlemeyenler bakmasın):

Spoiler

seluneciyken sharcılar kaçırmış, kendi doğasına aykırı yetiştirilmiş. good ama indoktrine edile edile kendini laezel gibi sanıyor ama öyle değil tepkileri. laezel’inki gibi içinden gelmiyor kötülük. ama doktrinasyon bencillik ve contrarianlığa itiyor. “öyle desem böyle, böyle desem öyle” kısmı da bizim charı test ediyor genelde. rahata alışmayalım, her an çatışmaya hazır olalım gibi.

pink-panther-choke.gif

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Caster oynamak istiyorum da baslarda cok limited degil mi? 5e ile mi alakali yoksa oyun ile mi bilmiyorum da birak turn u encounter basina tek spell atabiliyorum neredeyse garip geldi. Ileride toparliyor sanirim? 

sorceror mesela limited ama ayni spell i defalarca atardi. Wizard keza tek turnluk. Warlock iyi gibi ama ilerleyenler ne dusunuyor toparliyor mu arcaneciler. 

melee genel olarak fazla guclu gibi geldi bana

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

caster, özellikle wizard hep başta en gudik. burada 5e'de gene cantripler limitsiz atılabiliyor, devasa fark yaratmış. eskiden taş filan atıyordu ancak, şimdi gene level'la güçlenen bir firebolt filan var.

valla lvl7'de filan ben hala gale ile cantrip atıyorum long rest yapmayı pek sevmediğim için. paladinim ve karlach taşıyor grubu sh'ın bufflarıyla. wizard'ın da en büyük katkısı haste basmak meleecilere. oyunda lvl 20'ye filan çıksak o zaman empowered, silent, maximized KUDRET LAKIRDISI: HEPİNİZ GEBERİN atabilsek o zaman açılırdı da burada max 12, oyunun büyük kısmı da 10 altı geçecek gördüğüm.

Sosyal ağlarda paylaş

ilk levellerde normal ya. slot bitiyor karakter bitiyor 😄 cantripten devam. lvl 5 de cantrip de güçlenince açılıyorlar baya. 

wild magic sorcerer'la başladım ben. bazen aşırı saçma sapan wild magic cast ediyor (tüm parti kedi oldu fight'ın ortasında...) 

ama sorcererin güzelliği. 2 kişiye aynı anda haste atabiliyorum metamagic ile. 

Sosyal ağlarda paylaş

ben act 1 bitti sanmıştım ama bitmemiş, mountain pass kısmını da act 1'e dahil etmişler çünkü. 7 oldum orada ve act 1 hala bitmedi, 70 saate yaklaşıyor lol. kalanı 2 haftada bitirebilecek miyim bakalım.

kamera çok sıkıntılı ama. verticality'e bu kadar önem veren bir oyunda tavana bakamıyoruz ve zoom in açıyı daha da kuşbakışı olacak ölçüde etkiliyor. habire benim ekranda max zoom out'ta bile göremediğim ama karakterin bakış açısından görülebilecek yerlerde yok yere pusuya düşüyorum. bir kattan öbürüne yürümek bayağı işkence üst katı görüp basamadığımız için. her basamakta tekrar tekrar click filan. bu binyılda çözülen sorunlar bunlar ama 90'lar sonu deneyimi maalesef bazı qol konularında. oyunu third person wasd oynayabilsek keşke combat dışında dragon age gibi. burlap hunting filan da rahatlardı.

Sosyal ağlarda paylaş

sims oyunlarında kat gösterme tuşları var ya buna ondan lazım. Yada en azından kamera yukarı aşağı oynatma.

Birde quest markerlar mapte kalmaya başladı. Grove görevi bitti, Halsin kampta takılıyor ama mapte haal grove'u koru, halsin le konuş diyor. Şimdi bi Githyanki eleman uçtu gitti ama hala mapte markerı gözüküyor filan.

edit: bide play time 30 saat olmuş benim de, act 1 grove/goblin camp/hag yaptım dolana dolana, şimdi mountain pass e geldim. Ama normalde oynuyorum tabii ben.

progamer tarafından düzenlendi
  • Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

laezel kullananlara (kullanmayanları da etkileyebilir) uyarı:

act1 sonu spoiler - mountain pass

Spoiler

gith aleti statları perma düşürüyor, çok geç farkettim ama laezel kullanmadığımdan onu beyin dumurlu bırakacağım öyle 5 saat önceye reload etmek yerine. kullananları bayağı etkileyebilir ama. kullanmayanlar da o koltuğa oturursa pc’ye aynısı olabiliyor. geri kalan oyunun bayağı tadını kaçırabilecek birşey olduğundan paylaşmak istedim.

ya da oraya başlarken save alın sonra okuyun ilk bilmeden yapmak istiyorsanız, birkaç saat önceye reload gerekebilir benim gibi geç farkedince ama.

bu arada denemedim ama wasd movement mod çıkmış nexus’ta, bilginize.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...