Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel Cinematic Universe (Spoiler Alert!)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

o paragrafı kaldırmayı unutmuşum, önce yazdım ama sonra sildim çünkü seni değil konuyu konuşmak mesele, pardon.

kadınlı düzgün filmi wonder woman'dan ve trilyonlarca doları cebe attıktan sonra çekmek marifet değil. "bugün herşey süper o yüzden özre gerek yok" denmiyor geçmişin yanlışları için. sözle değil, 5sn'lik bir selam çakma. "180dk'lık filmi yoketti o 5sn" diyemeyiz herhalde? çok büyütülüyor.

neyse sildiğim paragrafa yönelik yazmışsın gördüğüm, başka birşey yok sanırım işlenecek. cpt marvel filmini beğenmediğini anladım ama sjw meselesi değil nedeni gördüğüm.

black panther en kötü mcu filmi zaten, gayet de ırkçı bir film hem beyazları hem zencileri rencide ediyor bana göre. yazdım detayını önceki başlıkta.

into the spiderverse'ün kutsalın olması çok ironik mesela, sırf zenci lead olsun diye peter parker'ın yetiyetme nub gibi öldürüldüğü bir film. morales hariç iyi film ama at morales'i çöpe.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

3 dakika önce, goldbären dedi ki:

captain marvel infiniti war ile endgame arası olmasa şimdikinin anca yarısı bir gişe yapardı.

^ şu doğru, mcu fanboyluğum dolayısıyla ben bile "kötü olmuş yea" yorumlarını görmeme rağmen endgame'den önce snopy versiyonu düşmeyeceği için sinemada izlemek zorunda kaldım =(

Cokomantis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya nintendo'yu 20 yıl sevdikten sonra 3ds sahipliği düşmanı etti beni. great satan nintendo lol.

Marvel Avengers Alliance Tactics varmış ama fesbuk oyunu diye kapamışlar hemen. ? keşke normal pc oyunu olsaymış offline, yükleyip oynanırdı tüh. avengers x-com.

Sosyal ağlarda paylaş

@SamFilm kesinlikle kötü bir film değil ama aman aman iyi de bulmadım. Bana göre en büyük eksikliği akılda kalıcı bir aksiyon sahnesi olmaması. Bir tek trendeki dövüşten biraz zevk aldım. Özellikle en sonda Captain Marvel tüm güçlerine kavuştuktan sonraki sahnelerde işin hiçbir gerilimi kalmadı ki zaten Superman gibi fazla güçlü karakterleri pek sevmem; bana göre ideal süper kahraman Spider-Man veya Captain America gibi kısıtlı güçlere sahip olmalı.

Bu arada olur olmaz her şeyi SJW olarak nitelendirenler için urban dictionary'deki bir anti-sjw tanımı:

https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Anti-SJW

2. Living proof that people who fight monsters can become monsters themselves, anti-SJWs are people who have become so immersed in their perpetual battle against SJWs that they themselves have become equally prone to knee-jerkoverreactions. They can't watch a movie or even a trailer without somehow making it about their conflict; whatever they're doing, if there is a way to make it about political correctness and their fight against it, they will find it. Many also defend racism and sexism by dismissing legitimate objections as political correctness. They imagine the entire world to be the part of their "war" against SJWs, so it is useless to suggest that they are going too far - they will simply accuse you of being an SJWtrying to bring them down and control them because....reasons. 

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla beni şahsen yeterince tatmin etti ama mcu'nun en tepelerine koymam filmi tabii. gerçi burada kişiden kişiye de değişiyor biraz yorumlar çünkü bazılarının mcu zirvesi dediği filmleri ben diplere koyuyorum black panther, guardians serisi filan.

yani gerilim meselesi adını filme yazdırmış hiçbir karakter için yok zaten bende, filme adını verip de ölen kahraman %1-2 filandır sanırım. ha challenge denirse eyvallah ama bazı karakterler için o challenge fiziksel yerine zihinsel veya "ben tek siz hepiniz" gibi durumlar. veya o da değil, iş görselliğe dönüyor. ben şahsen son aksiyonu görsel olarak başarılı buldum ve çok zevk aldım izlerken ama one punch man vs boros gibi, gerilim veya challenge yok ama aksiyon var.

gerilim yok, challenge yok, lakin süper aksiyon var. ama evet dediğini anlıyorum, bir üstesinden gelme, akıntıya karşı yüzme, bir mücadele hissi super-hero/shounen filan bunların ana materyali diğer herşeyden çok.

yani burada benim için ana olay varyasyon ve bunun içinde iyi işlenebilmiş mi durum. güçlü karakterler genelde zihinsel olarak strese maruz kalıyorlar, filmde bu da yaşandı. karşısına normalde üstesinden gelinemeyecek durumlar da kondu. benim açımdan kifayetliydi ama dediğim gibi your mileage may vary durumu yani. berserk'e herkes bayılırken ben baygınlık geçirmiştim, seri boyunca hiçbir challenge yoktu başrole 1-2 sahne hariç. o noktada işte "bu güçle ne yapıyorsun"a geliyor iş biraz.

anti-sjw tanımına çok hak veriyorum, forumda tartışmanın iki tarafında da bulundum yani.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Cokomantis dedi ki:

180dk'lık filmi ya da 20 küsür filmlik seriyi yok etti denmiyor da "sjw yoktu endgame'de?" diyen xenus'a cevaben başladı tartışma. gerçi xenus epic store fanboyu, niye ciddiye aldıysam bu kadar ZAAAAAAAAAA gbhdfsjk

böle şeyleri kafana takma. fazla stres sağlığa zararlı ?

Sosyal ağlarda paylaş

Dark Phoenix'i yanlışlıkla bile izlemeyin, o kadar uzak durun. RE-ZA-LET.

Bugün gittik de yani çıktığımdan beri X3 mü daha kötüydü yoksa bu mu diye düşünüyordum. Bu net daha kötü ya...

McAvoy ve Fassbender bile kasmamış resmen son film diye, öylesine hani kontratlar var gelin takılak bi çekelim sonra dağılırız olaysız filmiydi. 

En gerizekalı feminist tayfasının bile anlayabilmesi için yine göze vura vura sokulan aptal SJW sahneleri ile süslenince zaten direkt 2/10 falan düştü gözümde. 2 puanı da zaten yine karakterlerin varlığı  ve önceki filmlerdeki karakter seçimleri vs. tatmin ettiği için verdim yoksa cidden BOMBOŞ film...

Storm cuk oturmuş aslında mesela burada ama işte gidiyor. Neyse zaten bu filmde oynayan herkesin MCU kariyeri sona erdirilmeli.

YA ÇOK KÖTÜYDÜ.

"GÖTÜNÜZÜ HEP KADINLAR KURTARIYOR, BELKİ DE X-MEN DEĞİL X-WOMAN OLMALIYIZ" *trip atar"* 

YA BÖYLE SAHNE VARDI BÖYLE... 

Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, Cokomantis dedi ki:

bu kadar kadın düşmanı bi toxic male'in bu bölüme mod olması kadın ve kendini kadın olarak tanımlayan üyelerimize ve takipçilerimize yanlış mesajlar veriyor bence.

benim kadar kadın seven yoktur, sizin kadın sevginiz ile benim kadın sevgim yan yana gelse sizin kadın sevginiz benim kadın sevgim önünde diz çöküp tövbe ister. 

Sosyal ağlarda paylaş

kaptan marvelin neyini begenmediniz ki

gayet kendini izlettiren bi filmdi, kadın var ucak motoru patlayınca onun gücünü alio sonra uçuyo kıyafeti renk değiştirio fln

plot twist bile koymuş adamlar, seyretmesi zevkliydi bence. bi de kedi çok iyiydi en çok onu sevdim. bazen yaratık oluo bazen olmuo. motherfucker diyen abi de ayrı renk katmış.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...