Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo Immortal

eregorn

Öne çıkan mesajlar

Yıllardır Fifa - Pes oynamıyordum, geçen son Fifa'yı gösterdi arkadaş, o mikrolarla, o ara kazançlarla sırf götürürler firmayı. Daha ellerinde BF'den C&C'ye sayısız ürün var. 90'ların ünlü firmalarının yarısını satın aldılar, sırtları yere gelmez.

Bliz de eğer son haber doğruysa (ki en son pet savaştırmayla falan ön yoklama yaptılar sanki) iyice paraya oynamaya başladı, tişörtleri kıravata değiştirdiler, EA'laştılar, ruhlarını kaybettiler o anda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA xD
Lütfen şu doğru olsun ve Immortal'ı da kapsasın pls.

said:

Yasak kararlarıyla bilinen Çin'de PUBG ve Fortnite da üzerine düşeni aldı. PUBG, Fortnite, Overwatch ve World of Warcraft‘ın da dahil olduğu 20 farklı popüler oyunun tamamen yasaklandığı duyuruldu.

Çin'de Online Etik İnceleme Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonucunda, aralarında PUBG, Fortnite, Overwatch, League of Legends, H1Z1 ve World of Warcraft‘ın da bulunduğu toplamda 20 oyunun ülke genelinde oynanması yasaklandı.

Yaşanılan bu gelişmenin ardından bir takım açıklamalarda bulunan İnceleme Kurulu, söz konusu bu engellemelerin ana gerekçesi olarak oyunlarda yer alan genel şiddet unsurlarını gösterdi. Kurula göre, yasaklanan bu oyunlar gençleri şiddete ve olumsuz davranışlara doğru yöneltiyor.

İŞTE YASAKLANAN OYUNLARIN LİSTESİ
– Arena of Valor (Tencent)
– League of Legends (Riot)
– Blade & Soul (NCSOFT)
– Chu Liu Xiang (NetEase)
– Overwatch (Blizzard)
– Diablo (Blizzard)
– World of Warcraft (Blizzard)
– Westward Journey (NetEase)
– Code: Eva (Tencent)
– The Legent of Mir 3 (WeMade)
– Swords of Legends Online (Aurogon)
– PlayerUnknown’s Battleground (Bluehole)
– Fortnite (Epic)
– H1Z1 (Daybreak)
– Alliance of Valiant Arms (Red Duck)
– Ring of Elysium (Tencent)
– Paladins (Hi-Rez)
– Free Fire Battlegrounds (Garena)
– Knives Out (NetEase)
– Quantum Matrix (NetEase)

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/pubg-ve-fortnite-icin-yolun-sonu-yasak-geldi-41048864

Edit: Yabancı sitelerde filan ban yok, corrective action var denmiş gerçi :/
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA xD
Lütfen şu doğru olsun ve Immortal'ı da kapsasın pls.

said:

Yasak kararlarıyla bilinen Çin'de PUBG ve Fortnite da üzerine düşeni aldı. PUBG, Fortnite, Overwatch ve World of Warcraft‘ın da dahil olduğu 20 farklı popüler oyunun tamamen yasaklandığı duyuruldu.

Çin'de Online Etik İnceleme Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonucunda, aralarında PUBG, Fortnite, Overwatch, League of Legends, H1Z1 ve World of Warcraft‘ın da bulunduğu toplamda 20 oyunun ülke genelinde oynanması yasaklandı.

Yaşanılan bu gelişmenin ardından bir takım açıklamalarda bulunan İnceleme Kurulu, söz konusu bu engellemelerin ana gerekçesi olarak oyunlarda yer alan genel şiddet unsurlarını gösterdi. Kurula göre, yasaklanan bu oyunlar gençleri şiddete ve olumsuz davranışlara doğru yöneltiyor.

İŞTE YASAKLANAN OYUNLARIN LİSTESİ
– Arena of Valor (Tencent)
– League of Legends (Riot)
– Blade & Soul (NCSOFT)
– Chu Liu Xiang (NetEase)
– Overwatch (Blizzard)
– Diablo (Blizzard)
– World of Warcraft (Blizzard)
– Westward Journey (NetEase)
– Code: Eva (Tencent)
– The Legent of Mir 3 (WeMade)
– Swords of Legends Online (Aurogon)
– PlayerUnknown’s Battleground (Bluehole)
– Fortnite (Epic)
– H1Z1 (Daybreak)
– Alliance of Valiant Arms (Red Duck)
– Ring of Elysium (Tencent)
– Paladins (Hi-Rez)
– Free Fire Battlegrounds (Garena)
– Knives Out (NetEase)
– Quantum Matrix (NetEase)

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/pubg-ve-fortnite-icin-yolun-sonu-yasak-geldi-41048864

Edit: Yabancı sitelerde filan ban yok, corrective action var denmiş gerçi :/

dota lobisinin işi bu dotayı hypelatıcaklar
Sosyal ağlarda paylaş

Nefret topladı derken genel oyuncu kitlesi mi kastediliyor?

Benim gördüğüm en önemli nedenler:

Kaliteli oyun.
Yetenek isteyen bir oyun
Kuru aim ile oynanmıyor
RNG diğer türlerine göre az (diğer türlerde, binaları vs. yıkamıyorsun edemiyorsun. Alan sana doğru daralıyorsa soteye yatıyorsun vs)
Grafiklerini beğenmiyorlar (düz beğenmeyene bir şey demiyorum ama bazılarınınki sırf haterlık. "Grafik benim için önemli" diyen bir arkadaşım, pubg de low da oynuyor. Neredeyse pixel sayacak hale getirip oyunu takılıyor. Lafa gelince "oyunun grafikleri kaliteli olmalı". Cartoon benim tarzım değil de baride yiyelim :D

Açıkcası sevilmeyecek oyun olduğunu düşünmüyorum. Tamam ilk başlarda zor gelebilir ama her oyunda bir alışma süreci vardır.
Oyuna düzenli yamalar yapılıyor, sürekli geliştiriyorlar ve eğlenceli.

Fazlada fortnite oynamadım. 4 sezon önce başlayıp 2 sezon oynamıştım. Gerçi sezon 7 ile yeniden kurmayı düşünüyorum ama gözüm biraz korkuyor. Millet çok iyi olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben building mevzusu yüzünden sevmiyorum. Battle Royale işine gitmemiş yani pardon.

2. falan oynayışımda, adamın birini güzel pozisyonda yakalamışım, ben yüksekteyim o alçakta, açıklık alanda ben cover alandayım. mis gibi nişanımı aldım, herif benim farkımda değil, yaylada koşturuyo, açık hedef. adama ateş etmeye başladım daha böyle ilk mermi isabet etti, adam çat benim olduğum tarafa dönüp duvar kurdu. sonra ben olayın şokunu atlatmaya çalışırken öldüm zaten.

harbi zkerler böyle oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim sevmeme sebeplerimin başında iki şey var: birincisi videoları izleyince en ufak bi ilgi çekmedi, cezbetmedi. Tamamen amaçsız anlamsız geldi Sağa sola duvar kur bilmemne kaotik saçma sapan bi ortam gibi gördüm hep. İkincisi de yine dışarıdan uzaktan gözlemime göre oyuncu kitlesi bayağı bayağı Knight Online seviyesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

kitle olayı her oyunda leş ya.Fortnite da en fazla çocuksu video görüyorsun. İstemiyorsan sadece kendi arkadaş çevrenle takıl. 4 kişilik oyuna 3 kişi gir, grubu kilitle ve dışardan adam gelmesin.

Mobalarda veya takım bazlı oyunlarda iş daha kötü. Yaş ortalaması yüksek bile olsa insanlar o kadar pisliğe bulaşmışki, yaşadıkları durumu normal sanıyorlar. Hepsi "kimse benden iyi değil" triplerinde.
Overwatch da seçtiğin heroya kadar müdahale edip, ağlayan hakaret eden insanlar var. Tamam blizzard salaklık yapıp oyunu hard counter / hero counter a çevirmiş. Uymak zorunda mıyım? ben belki zor durumlar için pratik yapmaya çalışıyorum?

Hani dota gibi oyun da değilki toksitleri susturup oynayayım. Dotadaki gibi onların gördüğü şeyleri görüp, oyundaki işaretlerle anlaşabilmenin imkanı yok. Onlardan gelen bilgilere mecburum bir nevi. Engellemek bana zarar, takıma zarar. Bu dezavantaja rağmen engelliyorsun.

demek istediğim şey: düzgün oyuncu kitlesi olan oyun çok az. f2p ile vs. ilgisi olduğunu sanmıyorum. Battle royale türlerindeki en büyük pozitif yön, kimseye muhtaç olmadan sadece arkadaş çevresiyle oynayıp eğlenebilme imkanı. Sanırım bu yüzden bu kadar tutuluyor bu tür.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...