Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia RTX 2000 Serisi

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Mainstream competitiveleri (lol pubg fortnite) oynamayan casual bir gamer suan rdr 4k oynatacak pcyi kaca toplar, ps4 kac para tum olay bu arkadaşlar.

Ne exclusive ne baska bir sey diyorum.

Cyberpunk 4k grafikle oynamak icin gerekecek pc+monitor kombosu kaca patlar konsol+tv kombosu kaca patlar.

Ayni oyunu daha ucuz sistemde oynama sansi varken insanlar bir yerde pahali olandan uzaklasicak diyorum sadece.

Pc grafikleri rahatligi iviri ziviri her zaman konsoldan iyi olabilir olacaktir. Ama 5te biri fiyatina cok da farki olmayan grafikte oynamak neden tercih edilmesin ve pc component satışlarını engellemesin diyorum ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

@stormeagle, verdiğin sayılar çok alakasız.

2. nesil i7'leri herkes hala kullanıyor, 7 sene oldu piyasaya çıkalı işlemciler. Ekstra RAM/Storage vs. aldılar, yeni ekran kartı taktılar devam ettiler. Bugün bile kullanılabilir durumdalar mid/high end ekran kartı ve overclockla.

Moore's law geçmişteki gibi kesin değil artık ve bu konsolların içindeki CPU/GPU için de böyle. Eskiden 2 konsol nesli arası 4 sene, 2-3 die-shrink olurdu. Şimdi yeni alacağın konsol için 1 die-shrink ya olacak ya olmayacak, gene PC'nin 1-2 nesil arkasından gelen donanımla üreitlmiş olacak. Yeni PS/Xbox gene 4K60 yakalamak için debelenmeye devam edecek, gene yakalayamayacak, çünkü PC donanımı daha yakalayamadı ki konsolla PC arasındaki yazılım dolayısıyla oluşan optimizasyon farkı yıllar geçtikçe azalıyor.

Yeni gen. konsollar çıksa çıksa 14nm Ryzen/Vega mimarileriyle çıkar TSMC'den, bu esnada piyasada GloFo'dan 2.nesil 7 nm Ryzen 2, Vega 20, Navi ve Nvidia'nın yeni serisi olur. Referans olarak son çıkan consol gen. TSMC'nin 16 nm prosesinde üretildi.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Mainstream competitiveleri (lol pubg fortnite) oynamayan casual bir gamer suan rdr 4k oynatacak pcyi kaca toplar, ps4 kac para tum olay bu arkadaşlar.

Ne exclusive ne baska bir sey diyorum.

Cyberpunk 4k grafikle oynamak icin gerekecek pc+monitor kombosu kaca patlar konsol+tv kombosu kaca patlar.

Ayni oyunu daha ucuz sistemde oynama sansi varken insanlar bir yerde pahali olandan uzaklasicak diyorum sadece.

Pc grafikleri rahatligi iviri ziviri her zaman konsoldan iyi olabilir olacaktir. Ama 5te biri fiyatina cok da farki olmayan grafikte oynamak neden tercih edilmesin ve pc component satışlarını engellemesin diyorum ben de.

Konsolda Cyberpunk'ı native 4k oynayamazsın, geç onu abi.
Sosyal ağlarda paylaş

@bright

Bilmiyorum, belkide ben biraz insanların gerçekten konsola kaymasını istiyorum ki şu pccomponents üreticilerinin şımarıklığı bir son bulsun.

Dana gibi işlemci açığı çıkıyor, bildiğin hatalı ürünleri satmışlar bizlere. Karşılığında yamanması için benim performansım düşüyor. Şirkete hiç bir şey olduğu yok, olan tüketiciye oluyor. Kimse çıkıpta bana aldığın işlemci artık eskisi gibi değil al sana 20$ rebate demiyor.

Fabrikada çalışan 2 kişinin karnı ağrıyor işe gitmedi bahanesi ile dram fiyatlarını tavana çekiyorlar

Yok evi su bastı, oradan fabrikaya sıçradı yeni ssd fiyatları bu der geçerler

Sonuna gaming yazdığı her şeyi +50$ ekleyerek itelerler. Gamingsiz olanını alırsan da sorumluluk kabul etmem 2 ay sonra firmware updatelerini kesebilirim der geçer.

RGB eklerim, 100$ kitlerim zaten ayrı konu..

Madencilik furyasında %400 kar ederlerken yalandan önlem almaya çalışır gözükürler, furya geçince de bu yüksek kar etme iştahlarını bastıramadıkları için yeni nesli yeni teknoloji ayağı ile itelemeye çalışırlar v.s

dolmuşum asdjhas
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar benim de hiç hoşlanmadığım şeyler, tekellik hikayeleri baya saçmalık, RAM/SSD fiyatları özellikle. Crypto boom pek onların elinde değil, ürettikleri cihaz 6 ayda aktif olarak para basmaya başlayınca retailerlar arz/talep dengesine göre fiyatları köklediler.

Ha ama şimdi noldu, önümüzdeki sene RAM/Nand stoğunda fazlalık olacağından ve fiyatların düşeceğinden bahsediliyor. Gene benzer şekilde Nvidia'nın elinde çok fazla 10xx stoğu olduğu için 20xx serisini yüksek fiyattan çıkarıp 10xx serisinde biraz fiyat kırarak satmaya devam etmek istemesinden, ikisinin de aynı anda piyasada olmasından bahsediliyor.

Nvidia/Intel'den özellikle soğudum, AMD aldım, pişmanlık söz konusu değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla elde

i7 4790k, 16 gb ram, 6gb gtx 1060, 480 ssd, Dual MOnitör vs,vs, - mini itx bir kasam var.

Zamanında toplamışım, bana maliyeti tl olarak 4k veya 5k gibi birşey tutmuş,

Şimdi aynı ayarda, yeni teknoloji ile, bu dolar kurunda, toplamaya kalksam 10k -12k arası bir şey vereceğim. Toplamam valla. PS4 veya Xbox alırım. PC de dursun kenarda.
Zaten artık iyicene casual olmuşum. Artık bilgisayar başında oturmaktan da baygınlık geliyor. Çocuklar ile dışarı çıkıp denize gitmek, daha çok hoşuma gidiyor. Şimdiye kadar da hiç konsol almadım evime, ama bu gidişle Benim gibi orta yaşa gelmiş, çocuk sahibi olmuş, Casual playerler consola yönelir.

Not: Casualız ama para bizde. Consol ölmez, benim gibiler canlı tutar onu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

@stormeagle, verdiğin sayılar çok alakasız.

2. nesil i7'leri herkes hala kullanıyor, 7 sene oldu piyasaya çıkalı işlemciler. Ekstra RAM/Storage vs. aldılar, yeni ekran kartı taktılar devam ettiler. Bugün bile kullanılabilir durumdalar mid/high end ekran kartı ve overclockla.

i7 2600k - 8gb ram'li sistemime daha geçen gün sizin de yardımlarınızla 1060 6gb aldım,

bf1, kingdom come fln gibi oyunları medium-high arası oynatıyor düldül
Sosyal ağlarda paylaş

Quo-Vadis said:

Valla elde

i7 4790k, 16 gb ram, 6gb gtx 1060, 480 ssd, Dual MOnitör vs,vs, - mini itx bir kasam var.

Zamanında toplamışım, bana maliyeti tl olarak 4k veya 5k gibi birşey tutmuş,

Şimdi aynı ayarda, yeni teknoloji ile, bu dolar kurunda, toplamaya kalksam 10k -12k arası bir şey vereceğim. Toplamam valla. PS4 veya Xbox alırım. PC de dursun kenarda.
Zaten artık iyicene casual olmuşum. Artık bilgisayar başında oturmaktan da baygınlık geliyor. Çocuklar ile dışarı çıkıp denize gitmek, daha çok hoşuma gidiyor. Şimdiye kadar da hiç konsol almadım evime, ama bu gidişle Benim gibi orta yaşa gelmiş, çocuk sahibi olmuş, Casual playerler consola yönelir.

Not: Casualız ama para bizde. Consol ölmez, benim gibiler canlı tutar onu.

tam da sabahtan beri anlatmaya çalıştığım şeylerin özeti işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...