Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia RTX 2000 Serisi

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Abi donanıma erişim sunuyorsun ya argüman olarak.

Dünya çapında incelediğinde gaming donanımına erişim olarak bakıldığında smartphone/handheld > PC > konsol

İtibariyle gaming sektörlerinin büyüklüğüne bakıldığında da Mobil > PC > Konsol.

Konsol bottom of the barrel yani, istediğin argümanı sun.
Sosyal ağlarda paylaş

donanım erişiminı ne açıdan değerlendirdin bilmiyorum. f/p olayından bahsediyorum. olay kolay zor ulaşılması değil, youtube videoları ile pc kurmak değil.
2018 yılındayız siparişi veriyorsun evine geliyor ne istiyorsan. fişe takıp oynuyorsun.

400 dolara aldığın telefon/pc ile 4K god of war, RDR2 oyna haklısın diyeceğim.

yoksa ben haklıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün konsolu olan insanda yine vasat pc oluyor %99 ama, onu unutuyorsun. e bu adam oyun da oynamak isteyen biriyse vasat pc - konsol kombosu çekeceğine 1050ti falan takıp 3000-4000 arası kasasını toplayıp her işini oradan görüyor.

ayrıca 4k tv masrafını da koy üstüne derim.

edit: pc'nin parça parça modifiye edilmesi var. konsolda öldü mü ölüyor her açıdan vs... pc avantajlarını görmezden gelme derim.
Sosyal ağlarda paylaş

yani burada konsol düşmanı gibi görünüyoruz da sony böyle exc'ler çıkarmaya devam ettiği sürece konsoldan da asla vazgeçmem yani. kafadan her jenerasyonda 10 tane kaçırmak istemeyeceğin özel oyun getiriyor adamlar. ama şimdi cyberpunk, witcher vb. oyunları ben konsoldan oynamak istemem kesinlikle. rdr için de aynısı geçerli ama mecburiyetten konsola mahkumuz. :D
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

hacim olarak mobilin önde olması çok normal çünkü herkesin telefonu var artık. yanlış açılardan dahil oluyorsunuz olaya.

şimdi 4k oyun oynamak isteyen evinde de 4k hd tv'si olan birisi

en az 7-8k harcama yapıp pc mi alır yoksa 2.5-3kya konsol alıp geçer mi mevzusu.

4k televizyonu olan adam casual gamer'sa ps4 alsın geçsin. hardcore'a yakınsa zaten hem pc hem ps4 alır abi, 4k tv aldığına göre iyi kötü bütçesi var demektir.

edit: ama story-driven oyun meraklısı olmayan biri için ps de şart değil yani. tarz meselesi o.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

abi konsolu alması kolay, satması kolay. ne olduğu belli. oyunları ucuzluyor sürekli. exclusiveleri oynamak için bile sadece alabilirsin bi ps4 mesela. 1 ay oynayıp satsan arada tl olarak para bile kalabilir cebinde. ulaşılabilirlik olarak bundan bahsediyor sanırım apple birazda.

sözüm meclisten dışarı auto aim'le konsolda fps oynayan çocuklar geliyor ya. savunmayın bunu. :P
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

donanım erişiminı ne açıdan değerlendirdin bilmiyorum. f/p olayından bahsediyorum. olay kolay zor ulaşılması değil, youtube videoları ile pc kurmak değil.
2018 yılındayız siparişi veriyorsun evine geliyor ne istiyorsan. fişe takıp oynuyorsun.

400 dolara aldığın telefon/pc ile 4K god of war, RDR2 oyna haklısın diyeceğim.

yoksa ben haklıyım.

Donanım erişimini Dünya'daki mevcut cihaz sayısı açısından değerlendirdim. Smartphone nasıl PC'den daha fazla satıyorsa, PC de konsoldan fazla satıyor.

F/P açısından bakıyorsan 500$ aldığın PC'yle 4K'da oynamaz 1440p'de oynarsın, gene aynı performansı alırsın aynı grafik kalitesinde: ilgili benchmark
Sosyal ağlarda paylaş

özet geçeyim:

"Even a low-end $500 gaming PC is infinitely more flexible than any console. When the resolution and settings are lowered in Destiny 2 or AC:O on PC, the framerate rises above 30FPS and potentially above 60. Any component can easily be replaced or upgraded, and quality scales with money spent up to a point. Right now, you can’t buy a console technically better than the One X for any price."
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

Yok abi öyle bir şey, PC adoption giderek artıyor konsol uzun vadede ölü yatırım olduğu için. 10 yaşındaki çocuklar toplayabiliyor artık kendi PC'lerini youtube'dan 2 video izleyip.

ulan asıl yokluktan youtube oncesi topluyoduk biz kasa
sizin gibi zengin değildik
bi ekran kartı değiştiricez diye bütün sene harclık biriktirip yazıcıoglunda gold bilgisayara atarık demir kuruşları
teyyy teyy voodoo 3 ler felan

bide ben şeyi anlamıyorum PC alan neden konsol alamıyor
konsol dediğin 1000 tl lan
adam gider 10 k ya gaming rig toplar
yanına bide ps4 alır
exclusive oyun cıkarsa oynar PS+'ündew öbür türlü PC'de takılır
anlamadım ki sanki her oyunu 2 makinede alması şart
araba yarışı PES ne bilem marioyu ferlan konsolda oynar
PUBG'dir dotadır civ dir PC'de oynar
Sosyal ağlarda paylaş

abi pc yerine konsol almak diyince sizin anladığınız evde hiçbir şekilde pc / laptop olmaması ve sadece konsol olması mı oluyor?

bence daha çok pc gaming / console gaming açısından yaklaşın olaya ama her türlü tamamen çıkmaz bir sokak bu tartışma.

benim elimde pc'de var, pspro'da var, switch'te var. hepsinin kullanım amacı farklı kendi adıma. o yüzden salın gitsin yani. kastığınıza değmez şuraya yazdığınız.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de parası olan insan için zaten hiç bir şey problem değil ki.

switch al, xbox al, ps4 de al pc de al yani np.

Bugün pazara çıkıp 1080p de ben güncel oyunları oynamak istiyorum dediğinde ortalama vereceğin para en kötü 6k diyelim. Monitör, klavye, mouse gibi ekipmanlarının olduğunu varsayalım.

Diğer yandan aldığın 6klık pc belki 2 yıl sonra seni yarı yolda bırakmaya başlayacak buda ayrı konu. Onun yerine 1k ver konsol al geç kafası bu yüzden oluştu. En kötü 4 yıl kullanacaksın bunu, windows hata verdi oyuna patch gelmedi, optimizasyon kötüydü fps düşük, denevo işlemciyi sömürdü, oyunda hile vardı bok püsür derdinde yok. Oyunları istediği kadar pahalı olsun her şekilde f/p konsolda. Hele ki xbox'ın 30tl üyeliği ile bir çok oyuna erişebiliyor olmanda çok büyük avantaj.

Hiç konsol almadım, yok bende. Ama düşündürmüyor değil bazen.
Bütçe sıkıntısı yoksa insanın bu tartışmaya girmek gereksiz tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...