Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşam motivasyonunuz nedir?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

şunla alakalı mı acaba bu genel mutsuzluğumuz insanlık olarak

bi kapı var, tam olması gerektiği gibi çalışıyo. açıyon açılıyo, kapatıyon kapalı falan. oturup kimse düşünce üretmiyo bu kapı hakkında. ya da ekstra haz almıyo birileri kapının işini doğru yapmasından.
ama kapıyı kapatırken iki üç saniye kulpla uğraşıp kapıyı belli bi açıyla falan çekmen gerektiği anda
allah belasını versin öyle kapının
böyle kapıyı var ya sallandırcaksın ya
Sosyal ağlarda paylaş

insanların genel mutsuzluğu sistemin kendilerini '' optimal '' olarak sunduğu '' başarılı '' olarak lanse ettiği hayatı yaşamaya zorunlu hissetmeleri.

herkesin değerleri bir değil, herkesin kapasitesi bir değil ancak başarı kriterimiz bir. çatırdama bu noktada başlıyor.

insanların kendi kendini tanıması lazım önce. kendini kabullenmesi ve sevebilmesi lazım, başkalarının veya sistemin kriterleriyle hayatını değerlendirmek yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

büyük arzulara sahip olmadıkça yaşamak büyük hamallık geliyor. herhangi bir şey olabilir ya bu arzu. futbol oynamak olur, matematik yapmak olur, karşı cinsle halvet olur, ticaretle uğraşmak olur veya yazarlık olur. hatta at yarışı oynamak bile olur dsf. yeterki o çoşku eksilmeden devam etsin senelerce.

aksi takdirde ortalama insan hayatı çok anlamsız. çok fazla kişi yaşıyor, gereksiz abi, sırf doğduk diye yaşıyoruz. insalığa katkı yapacak bir meşgale de yoksa direkt çöp.

kaçınılmaz sonuç +1 sdgf:

emek said:

senko said:

Intahar etmeye gotum yemediginden yasiyorum.

+1
Sosyal ağlarda paylaş

bende zaten o arzularını kendin tecrübe ederek bul diyorum. sistemin sana al buna arzu duy, bunu satın al, bunu yap diye birşeyleri yapınca mutlu olamazsın haliyle.

instagramdaki takipçi sayısından çok daha değerli ve güzel şeylerle dolu bu dünya keşfetmek isteyene.
Sosyal ağlarda paylaş

Grego said:

emek said:

neutrino said:

emek said:

Grego said:

emek said:

senko said:

+1

bence siz tanışın

daha da tetikleyici etki yapmasın sonrasfk

senko'yu bir kez tetikledin mi onunu alamazsin sanki sdfs
bilemiyorum altanskd

bir şans verilebilir, alman wesfalyasının en sincap görünümlü mühendisi şu sıralar.
gazı tek taraflı veriyorsunuz sistem yanlış işliyor:p
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

bende zaten o arzularını kendin tecrübe ederek bul diyorum. sistemin sana al buna arzu duy, bunu satın al, bunu yap diye birşeyleri yapınca mutlu olamazsın haliyle.

instagramdaki takipçi sayısından çok daha değerli ve güzel şeylerle dolu bu dünya keşfetmek isteyene.

dediklerine katılıyorum.

gel görki senelerce sürüyor zaten bu arayış, ve bulamamış olabiliyorsun. hatta çoğu kimse bir süre sonra bulamadığı için de kabullenip stanadart hayata iniyor. çoşku yoksa acı/mutsuzluk olmasın matematiği.

bir de ne kadar aramaya veya denemeye gücün yetecek. sonuçta yaptığın işte mutsuzsun mesela, kaç tane iş değiştrebiliyorsun? bunu yaşadığın yer ve kişiler için de genişletebilirsin. ulaşılamaz değiller tabii de çok düşük bir yüzde ya geniş kitlelere vurunca.

yoksa kendi yaşadığın hayatı başkalarınınkiyle kıyaslama durumu arzu varken çok olası değil bence. aşırı istekli bir bilim adamı da olsan gamer da olsan veya marangoz bile olsan zaten yaptığın işte tatmin oluyorsun, kendini ifade ediyorsun. isterse arkadaşların dan bilzarian hayatı yaşasın veya Nobel ödülü alsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

büyük arzulara sahip olmadıkça yaşamak büyük hamallık geliyor. herhangi bir şey olabilir ya bu arzu. futbol oynamak olur, matematik yapmak olur, karşı cinsle halvet olur, ticaretle uğraşmak olur veya yazarlık olur. hatta at yarışı oynamak bile olur dsf. yeterki o çoşku eksilmeden devam etsin senelerce.

aksi takdirde ortalama insan hayatı çok anlamsız. çok fazla kişi yaşıyor, gereksiz abi, sırf doğduk diye yaşıyoruz. insalığa katkı yapacak bir meşgale de yoksa direkt çöp.

kaçınılmaz sonuç +1 sdgf:

emek said:

senko said:

+1

çok sevappoint toplayıp cennette çılgın atmak gibi bi amacın yoksa tek gerçek hedonizm
Sosyal ağlarda paylaş

arzu duyduğu işi yapan pek insan yok ki abi? yani 16 yaşında tm-sayısal-sosyal-dil seçimi yaparken hayatında yapıcağın işi bir nevi belirliyorsun daha hayatla ilgili sıfır birikim varken ( muhtemelen de bu seçimi sana ailen yapıyor ) ancak 16 yaşında arzu duyduğun şeye 30 yaşında da aynı arzuyu duymak bana imkansız gibi geliyor.

ben mesela arkeolog olmak istiyordum, garsonluk yapıyor arkeologlar diyip soğuttular mimar oldum. hala daha tarihe ve arkeolojiye karşı ilgiliyim ama bunu gittiğim ülkelerde müzeleri gezerek, belgesel izleyerek, akademik kitaplar okuyarak besliyorum.

30 yaşıma geldiğimde ise doğanın ve hayvanların beni şehir hayatından daha mutlu ettiğini farkettiğimde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşmak istediğime karar verdim ve o amaç doğrultusunda bir hesap yapıp para biriktirmeye başladım. işi bıraktığımda, eğitim alacağım yeri dahi buldum, üstüne bununla ilgili teorik kitaplar tüketiyorum sürekli.

yani istiyince insan kendini yetiştirebiliyor. sadece biraz cesaret gerekiyor. böyle gelmiş böyle gitsin mantığından sıyrılıp beni ne yapmak mutlu eder diye aramak ve bulmak sonrada onu gerçekleştirmeye çalışmak, çok önemli bir motivasyon kaynağı benim için.

yani başkaları benden ne bekliyor değil, ben ne istiyorum diye sormak lazım hayatın her noktasında. mutsuz olan insanlarında asıl probleminin kendini öldürecek cesareti olmaması değil hayatlarını değiştiremeyecek kadar tembel olmalarının asıl problemleri olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

_Rave said:

insanların genel mutsuzluğu sistemin kendilerini '' optimal '' olarak sunduğu '' başarılı '' olarak lanse ettiği hayatı yaşamaya zorunlu hissetmeleri.

herkesin değerleri bir değil, herkesin kapasitesi bir değil ancak başarı kriterimiz bir. çatırdama bu noktada başlıyor.

insanların kendi kendini tanıması lazım önce. kendini kabullenmesi ve sevebilmesi lazım, başkalarının veya sistemin kriterleriyle hayatını değerlendirmek yerine.

kendini bilicen
ne ictigini bilicen
ne kadar ictigini bilicen

FromTheHell said:

şunla alakalı mı acaba bu genel mutsuzluğumuz insanlık olarak

bi kapı var, tam olması gerektiği gibi çalışıyo. açıyon açılıyo, kapatıyon kapalı falan. oturup kimse düşünce üretmiyo bu kapı hakkında. ya da ekstra haz almıyo birileri kapının işini doğru yapmasından.
ama kapıyı kapatırken iki üç saniye kulpla uğraşıp kapıyı belli bi açıyla falan çekmen gerektiği anda
allah belasını versin öyle kapının
böyle kapıyı var ya sallandırcaksın ya

(tu)

dana22 said:

emek said:

gazı tek taraflı veriyorsunuz sistem yanlış işliyor:p

gazin sincap tarafina checkwalf taktirdik patlamasin diye..sen azicik devir alacak gibi olsan salacagiz debriyaji..

aljysdfkjsadf kjashdfakjda
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...