Jump to content

Frantic

=o=
 • Mesaj sayısı

  3.399
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Frantic hakkında

 • Rütbe
  Frantic
 1. Frantic

  İş hayatı ana başlık

  fizik diplomalı biri olarak arayın geleyim, yerinde birlikte dövelim. sonra kuantum tartışırız birlikte.
 2. Frantic

  Yapımcılar vs Sinemacılar

  Olay büfe karını paylaşsın değil işte ya, demişsin zaten bileti düşük gösteriyorlar, yapımcının payı azalıyor. Sinema 20 liralık bilet satacak, bunun 10 lirası yapımcının payı diyelim. Sinemacı gidiyor sana 30 liralık bilet satıyor, ama ben aslında bileti 10 liraya sattım, aldığım 30 liranın 20 lirası mısır kola promosyon filan diyip yapımcıya 5 lira veriyor. Bunlar da o yüzden ağlıyor. Ama tabi anlamadığım kısım bunun % üzerinden olması şart mı? Mesela yapımcı gidip ben %ye filan bakmıyorum artık, "bilet başına 10 lira" veya kayıtlarda oynama yapılması ihtimaline karşı "gösterim başına 5k" filan diye anlaşma yapamıyorlar mı? Haklısın, gözden kaçırmışım asıl şikayet ettikleri noktayı. E direkt usülsüzlük bu, direkt ticari davalara girişsinler. @rewendor abi kira ciddi maliyet değilse, bir sene boykota gidip film çıkarmasın yerli yapımcılar, bir avmye gidip jenerik salon açsınlar. hem ürettikleri içerikleri hem de iş modellerini test etmiş oluruz.
 3. Frantic

  Yapımcılar vs Sinemacılar

  sektör dinamiklerini tam bilmiyorum ama yukarıda anlatılanlardan yola çıkarak ticari olarak saçma bir durum gibi duruyor bence yerli yapımcıların çıkışı. sinemacı bileti düşük göstermiş üstüne kola mısır satmış bize niye ekmek yok buradan demek biraz garip. sinema işletmecesini neden büfe karını da yapımcılarla paylaşsın abi? hayvani bir yatırım ve kira vs. maliyeti var zaten filmsiz boş salonların. birçok yerli yapım vasat veya vasat altı. sinema deneyiminde izlenmeye değer içerikleri olduğunu düşünüyorlarsa zaten hemen izolasyona geçip boykota başlasınlar. zaten karşılığı olan kitle gerek dijital platformlarda gerekse de bağımsız ortamalrda falan ulaşır içeriğe her türlü. eğer dertleri para veya adil olmadıklarını düşündükleri gelir paylaşımı ise. benim gördüğüm sektörel sorun, sinemaların sokaklardan çıkıp tamamen avm eğlencesine dönüşmesi. büyük bir asitmeriye sebep oluyor. avmler gereğinden ülke standartlarında fazla lüks ve maliyetler dövizle. konumları vs düşünüldüğünde yeni açılanlar salonlarda 10 liralık sinema bileti bence çok iyi. büfe karı adamın kendi satış & pazarlama faliyeti başarısını bakar. yapımcılara giren çıkan yok burada. buna paralel bazı avmlerde(sanırım akasya'da) haftasonu biletler 25-30TL bandına gidiyor korkunç pahalı. asıl sorun, lokal sinemaları neredeyse bitirip sektörü komple avmlere taşımaları, ulaşılabilirliği artırdı ama maliyetleri de ciddi artıran bir durum. ekonomik kriz ciddileşir ve avm trafikleri azalıp kapanmaya başlayınca semt sinemalarını ararlar.
 4. Frantic

  Kombine Devir Başlığı

  sa. bjk-ts maçına bir adet 429. blok 5. kategori 1 adet bilet var gişe fiyatına. eşi dostu vs. ilgilenen varsa öm.
 5. Frantic

  Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  /irrelevant post bjk-ts maçına bilet bakan pati veya eşi dostu varsa gişe fiyatına devirlik 429. blok 5. kategori bilet var.
 6. Frantic

  CRM Uzmanı maaşları

  2500-3500 arasında çoğu. 2 yılı geçmeyen tecrübeli biri için. dışardan şekilli title verip neredeyse çoğu büyük firmanın dahi para vermediği pozisyonlardan biri dsgd
 7. Frantic

  İş hayatı ana başlık

  This.
 8. Frantic

  Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar

  ahaha çok güzelmiş bu. üniversite hazırlık çok erken gol olmuş yav sdgf normalde orta yaş çıkmazındaki insanlarda olur, x yaşımda hala evlenmemişsem senle evlenirim diyen insanlar var yakınındaki partner potansiyellerine. meal: daha iyisini bulazsam senle evleniriz ona göre hazırlığını yap.
 9. Frantic

  Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar

  son senede genellikle, iş hayatına atılacaksa ve senle sosyal statü atlayamamışsa şimdiye dek, zaten yol verekcekti, niye senle vakit kaybetsin sdf okul ortamında yeterli olabilir senle yaşadığı hayat ama sonrası için öyle düşünmemiştir büyük ihtimal. takvimi erkene almış olabilir sdf
 10. Frantic

  İşler yolunda olmasına rağmen boşluktayım

  @op, başgan senin büyük sıkıntı çözüldükten sonra hedefsiz kalma durumu göründüğü kadarıyla. senelerdir tüm çaba aile evinden kaçıp bağımsız normal bir hayat kurmakmış, kurulmuş. şu an başka büyük bir dert veya plan olmadığı için boşlukta olmaktan dertlenmişsin. ama çaresi basit. kız arkadaşına evlenme teklif et, kardeşlerini yurda gönder. krediyle ev al. huzura ermek için it gibi gece gündüz çalış. o sırada mutsuzluk falan aklına gelmez sdfg
 11. Frantic

  Kız arkadaş depresyonuyla doğan sorunlar

  geçmiş olsun abi. o zaten senden uzun süre önce ayrılmış. sana da hesabı itelemiş kibarca. boşa goy goy yapmışız sayfalarca dsf kırkı çıkınca yeni ilişkiye başlar. sen de yasını tut sonra itliğe hergelileğe başla. git evsiz döv veya tinerciye sataş özgüvenin yerine gelir. bu arada merak ettim, kız son sınıfta mı?
 12. Frantic

  okuduklarınız aklınızda kalıyor mu

  yok yav kalite kurgunun/içeriğin alıcısı olur hep. sayfa sayısı veya saat süresi falan primer kitleyi pek etkilemez. yüzeydeki kitlelerin kararlarını daha çok belirleyici oluyor benim gördüğüm kadarıyla. ya boş zaman aktivitelerindeki kararlar büyük etki yaratıyor. elin telefona gitmeyemeye alışacak ilk. yerine kitap/dergi vs koymak ikinci basamak. koyduktan sonra kendine ölümcül hedefler koymayıp tamamen zevk aldığın içeriği okuyacaksın. yani x kitabını okusam çok faydalı olur yerine daha önceden zevk aldığından alandan yürüyeceksin alışkanlık oturana kadar. yani gidip tolkien serisinden bir kitabını okumak kant felsefesini okumaktan daha doğru tercih senin için şu an. 3-4 kitap ard arda ertelemeden bahane bulmadan bitirecek olursan zaten güvenin ve keyfin yerine geliyor, oradan vites artırıp devam ediyorsun. TL;DR: herşeyi bir anda bırakıp direkt kitap okumaya başlayarak oturacak bir şey değil kitap alışkanlığı, zaman vereceksin kendine. @dasaa,abi sen ilk iş bi b12 vitaminine baktır, dip görmüş olabilirsin, o da adamı bilişsel olarak süründüren faktörlerden. gayet güzel, birçoğumuzdan bir adım öndesin. ilgilendiğin başka bir dil varsa ona yürüyebilirsin. çünkü yeni dil öğrenme durumunda beynin farklı bölgelerini sürekli aktif ediyorsun. daha fazla nöral ağ, daha sağlam ve geniş, seneler geçtikçe. yeni dil cezbetmiyorsa sporu veya enstürman ekleyebilirsin abi. isterse evde nabız artıracak şekilde ip atla, ister sokakta parkur yap veya koş, ister gyme git kaslan. kesinlikle etki ediyor bu :) evde çalmalık gitar olur mızıka olur piyano/klavye olur veya başka ilgini çeken ne varsa artık. vegana yakın beslenme veya otçul ağırlıklı beslenme falan uzun vadede geri boost veren faktörlerden biri de daha ayrıntılı konuşmak için longevity başlığına geçmek lazım sdf bunların çoğu bir araya gelince büyük boost veriyor, zaten holistik bir süreç olduğu için tek bir parametreyi gidip fullemek tek başına bir anlamı yok.
 13. Frantic

  okuduklarınız aklınızda kalıyor mu

  [video]https://www.youtube.com/watch?v=D-sWW5ZMR3g?feature=oembed" width="459">
 14. Frantic

  Taunt Potato Club (Rexxin ordaki kumpirci)

  abi onca işsiz var, bir asgariye 24/7 çalışırdık tükanda. pintilik etmişin bence. bir tane de pakete çıkacak eleman alacaktın kadıköyü pattize boğardık. şimdi senin dükkanın oraya adanalı x börekçilik spawn olacak ve domine edecek sokağı.
 15. Frantic

  okuduklarınız aklınızda kalıyor mu

  şu odaklanma mevzusu hepimizde dönem dönem oluyordur, hatta bazılarında attension deficit disorder(ADD) seviyesinde bile olaiblir. büyük ölçüde gelişme kaydetmek mümkün. işten kafam silkindiği için eve gelince oyunla rahatlıyorum, kitaba kafa kalmıyor sorunun çaresi var. ya yabancı dilde iletişime geçeceksin, ya enstürman çalmaya odaklanacaksın veya spor yapıp biraz nabız artıracaksın. bu üç eylem bilişsel skilleri total boostluyor. öyle de ki taşaklı bilim adamlarının bile çoğunun anılarında anlaşılıyor bunları düzenli yaptıkları.. üçüncü olay okuduğum aklımda kalmıyor, 2dk sonra öğrendiğim bir kelimeyi dahi unutuyorum. ben de bu kervandayım :) bunun çözümü de kişinin kendine özgün hashing fonksiyonları yaratarak bilgiyi saklaması. bir nevi özgün hafıza çivileri yaratmak.
×
×
 • Yeni Oluştur...