Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yaşam motivasyonunuz nedir?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Bu topik yeterince heyecanlı gitmiyordu aslında bu mesaj iyi oldu. Bence deep-night a saralım.

Giovanni said:

Yukarıda sayılanların hepsi ölüm karşısında anlamsız. En akılcı duruş nihilizm.

Yukarıda anlatılan tüm amaçların gerçekleşmiş veya gerçekleşmemiş olması, mutlu ya da mutsuz bir hayat sürmüş olmamız gibi durumlar öldükten sonra bir fark yaratmayacak.

Yani sen şimdi allaha (pahahaahah allah ne ya zuahuahuahuahu) inanan bi aptal olarak rasyonel insanların nihilizm haricinde bi çıkış kapısı olmadığını mesajını mı vermeye çalışıyorsun alttan alta?

AMAN TANRIM NE KADAR DERİN

Yok be abi :) öyle bir imada bulunmamaya özel dikkat ettim. Cidden saf akılla bakıyorsak mistik unsurlardan arındırılmış, bana samimi olarak dünyaya karşı nihilistik olmak gerekiyormuş gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

senko said:

Beyler karsilastirma yapiyorsak agir ezerim hepinizi burda pls

Almanya'da güneş yok lan bi kere neyle ezicen... Hanım Hollanda'dan gelince benim suratıma bakmadan güneşe bakıp şükrediyor...

Guneyde ki en guneydeyim sdf 2 ay fln yaz oluyor iste, onun disinda kar yagmadigi gunler yagmur yagiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Insanin su dandik dunyaya bir insan getirmek istemesi bana mi bencilce geliyor bilemedim Altan.

Hep merak etmisimdir mesela inancli insanlar acisindan soruyorum, Cennetten kovulunca niye Adem'la Havva durup da yahu biz cennetten kovulduk dunya gibi test/sinav/ceza olan bir yere geldik niye bu sistemi devam ettirelim diye dusunmemisler diye.

Dusunsene ben seni hapse atiyorum ama sen hala sistemi orada devam ettirmeye calisip senden sonraki nesillerin hayatini karartiyorsun (oradan cikamadiklarini farz edelim)

O zaman su soru geliyor akla: Tanri kendi kendini patlatabilen boyle bir sistem yaratir miydi? (Yani bunu ben dusunebiliyorsam ilk insan da dusunebilirdi e ilk insan Tanri'ya bir nevi karsi gelip hayir madem bizi kovdun biz de neslimizi devam ettirmiyoruz da diyebilirdi). O zaman da sistem day 1'dan patlardi haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Blackchaos tam bir yaşam enerjisi emici ya, böyle arkadaşım olsa uzak duracağım türden insan. Herşeyde bi mutsuzluk bulan falan. Bak böyle eleştiren olumsuzlukları işaret edip gıcıklık yapan değil onlar iyidir yeri gelir keyif verir, bu kendisini ve hayatını eleştirip 5dkda bir herşeyin ne kadar kötü olduğunu söyleyip çevreden de onay bekliyor, en azından başkalarının da hayatları benimki kadar kötüyse biraz avunabilirim falan diye.

Kusura bakma panpa bizim hayatlarımız seninki kadar boktan değil. Biz mutluyuz genel olarak.

:(
Üzdü...
Negatif yönüm vardır ama etki etmem kimseye kendimce takılırım. Burada da öğrenmek istediğim milletin ne kadar bok bir yaşamı olduğu değil ciddi anlamda motivasyon kaynağı.
Kimi okur kimi öğrenir vs. Çiçeği ile uğraşan olur veya sporda yardıran.

Son zamanlarda hiçbir şeye elim gitmediğinden merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Insanin su dandik dunyaya bir insan getirmek istemesi bana mi bencilce geliyor bilemedim Altan.

Hep merak etmisimdir mesela inancli insanlar acisindan soruyorum, Cennetten kovulunca niye Adem'la Havva durup da yahu biz cennetten kovulduk dunya gibi test/sinav/ceza olan bir yere geldik niye bu sistemi devam ettirelim diye dusunmemisler diye.

Dusunsene ben seni hapse atiyorum ama sen hala sistemi orada devam ettirmeye calisip senden sonraki nesillerin hayatini karartiyorsun (oradan cikamadiklarini farz edelim)

O zaman su soru geliyor akla: Tanri kendi kendini patlatabilen boyle bir sistem yaratir miydi? (Yani bunu ben dusunebiliyorsam ilk insan da dusunebilirdi e ilk insan Tanri'ya bir nevi karsi gelip hayir madem bizi kovdun biz de neslimizi devam ettirmiyoruz da diyebilirdi). O zaman da sistem day 1'dan patlardi haliyle.

cocugu olmaya koymus cocugu iste ya.

isa ornegi var bak.

hayir cocuklari yaptirtmis. onlari da birbirine kirdirtmis.
habil ile kabil.

tam bi "dovusun de izleyek!" tanrisi la
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

asil cocuk yapmamak bencillik lan. tabi herkes yapmasin. bi elon musk, bi newton ne biliim bi pascal dogur(ta)maycaksaniz, peceteye devam. ha garantisi ne derseniz, zaman/kultur yatirimi yapip yetistirceksiniz iste. yoksa tek tabanca gogo.

Yapiyim da sakat olmayacagi 20 yasinda kanser olmayacagi ne malum
Sirf sunun riski icin bile yapmam
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

FromTheHell said:

çocuk yapmadan ölmeyin tek kural o

Cocuk niye yapalim abi

devam etmek işte

dünya kötü bu dünyaya çocuk mu getirilebilir, bu hakkı kendimde görmüyorum falan gibi şeyler denmiş
ben de milyon yıllık evrimi çoğalmayarak durdurma hakkını göremiyorum kendimde

galiba öyle şeyler denmemiş, denir illa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...