Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

şu aptal istanbul takımları böyle rezil oldukça çok seviniyorum. Gene bu 3 aptal takım taraftarı aylardır birbirlerini yiyorlar. GS li bjk ye, BJK li GS ye. Fb li her ikisine geçirip duruyor. hepsi mükemmel temsil ediyor. hepsi harika takım . bunların hepsi de real,barça,bayern taraftarıymış gibi davranıyor. hani bir laf varya " ayranınız yok içmeye ,atla gidionuz zıçmaya" aha durum bu.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Larin geldiğinde burada wot döşeyen bendim, BJK öncesi 2 sene izledim. getirtip, satıp kar etmelik transfer diye. Halen o kafadayım.

Hatırlıyorum yazdığını hatta geçen sene son maçlardaki performansından sonra biz neden daha önceden oynatmamıştık demiştim. Ama işte bizim takımda köklü değişiklikler olmadığı sürece aynı tas aynı hamam devam eder.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

şu aptal istanbul takımları böyle rezil oldukça çok seviniyorum. Gene bu 3 aptal takım taraftarı aylardır birbirlerini yiyorlar. GS li bjk ye, BJK li GS ye. Fb li her ikisine geçirip duruyor. hepsi mükemmel temsil ediyor. hepsi harika takım . bunların hepsi de real,barça,bayern taraftarıymış gibi davranıyor. hani bir laf varya " ayranınız yok içmeye ,atla gidionuz zıçmaya" aha durum bu.

Aynen abii...

Sadece 3 büyükler değil ki. Tüm şehirlerimizde var bunlardan. Gavur böyle değil ki. Mesela Red Bull taaaa 5. ligden takım aldı. Yavaş yavaş yükseldi.

Bizimkiler şark kurnazı. Dipten yükselmek yerine şanlı Aliağa Belediyespor'a el koymak daha kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Mesela Red Bull taaaa 5. ligden takım aldı. Yavaş yavaş yükseldi.

Bizimkiler şark kurnazı. Dipten yükselmek yerine şanlı Aliağa Belediyespor'a el koymak daha kolay.

kajsdfh bu biraz kapitalizm yüzünden ama ya mentalite olarak belirlemelerinden kaynaklı değil :(

Almanya'da takım satın alma yok belirli şeyleri yıllar içinde gerçekleştiremedikçe. O da 15-20 falan gibi süreler. Alt liglerde satın alma vardı ama yanılmıyorsam.

İkinci sıkıntı Almanya'da takım ismi değiştirme yok. Sponsor ismi ekleme hiç yok. Onlarda bakınıyorlar ne yapabiliriz diye işte RasenBallsport Leipzig'i buluyorlar. Logoyu hemen RB Leipzig'e çeviriyorlar, kulüp resmiyette RasenBallsport Leipzig duruyor işte başlıyorlar.

Takımda eğer o dönem 3. ligde olsaydı yine alırlardı yani, birinci ligde satın alma ihtimalleri olsa yine alırlardı sırf isminden dolayı.

Bunların şansı isimleri oldu kısacası aksdjhfsda
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

İlahi adalet işte, GS 3. oldu diye en çok şamata yapan BJK taraftarıydı "Bu kadar kolay grup" falan diye. O gruptan kat kat daha kolayında yine 3. olmak tam cuk oturdu 2 günlük muhabbetin ardından.

bu iş bu yüzden zevkli zaten.

3 büüyklerden biri köy takımına elenir diğer 2si dalga geçer. Sonra dalga geçenler tokat yer diğerleri eğlenir.

3 büyüklerden biri X takımından tokat yer diğer ikisi dalga geçer, bu kez bir başkası aynı X takımıyla eşleşir, yenerse ayrı şamata, yenilirse ayrı şamata.

ama şuan 3 büyük taraftar da takımlarından o kadar şikayetçi ve oyundan, ligdeki konumlarından o kadar hoşnutsuz ki zaaaaaaaa'lar bile eski tadında değil :(
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten yabancı sınırının kalkması ve UEFA'nın FFP ile yargı dağıtmasının aynı zamana denk gelmesi ile büyükler harici takımların daha yarışmacı olacağı kesindi.

Eskiden Anadolu'daki en iyi yerliyi parasını basıp alıyorlardı, yabancıda da seçici davranıp 5-6 tane üst sınıf getiriyorlardı büyükler. Şimdi Kasımpaşa Diagne-Trezeguet falan bulup getirebiliyor, 10 tane yabancı alıyorlar ve bu alınan yabancılar FFP nedeniyle büyüklerin alabileceği klasmanda, bu durumda da paranın ötesinde planlı transfer faaliyetleri ve scouting devreye giriyor. Antalya gibi Nasri, Menez falan kendisini aşan transferlerle şova kaçmadıkça Anadolu takımlarının kadro değeri büyüklere yaklaşır bu ortamda. BJK Bilic-ŞG ilk 2 sezon döneminden, GS de geçen sene Tudor'un listesine göre alınan adamlardan ekmek yiyor, Fenerbahçe'de böyle bir oyuncu havuzu olmadığı ve FFP'den dertli oldukları için yapılanmayı beceremediler mesela. Onlar FFP öncesi son kurşununu Pereira döneminde attılar, çok üst düzey kadroydu fakat tutmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

BulletRide said:

Onlar FFP öncesi son kurşununu Pereira döneminde attılar, çok üst düzey kadroydu fakat tutmadı.

naniyle, sarışın stoperi iyi paraya sattılar diye hatılıyorum, ordan gelen parayla düzgün transfer yapılabilirdi sanki

hakim ziyech'i alacaklardı, sözleşmeler bile yapılmıştı imza atılacaktı. Kulüpte o dönem basketbol şubede çalışan arkadaş vardı zaten bilgileri ondan ve Şekip'in oğlundan alıyorduk. Ziyech bitti bile demişlerdi bize asdkjfhs

Sonra bir anda gidip ihtiyaç yokken Skrtel aldılar o paraya, Ziyech'te Ajax gitti birkaç hafta sonra.

Müthiş transfer hamlesiydi cidden. Kulüpte ihtiyacın olan mevkiiye harika bir adamı değil, gidip 23498732 tane stoper varken yenisini almak.

Vida'da böyle geldi işte, alkış tutuldu aynı Skrtel gibi. İki kulübünde aynı şekilde içine kaçması ne tatlı duygu ya
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...