Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

khalad said:

sana 2 senedir soruyorum tekrar sorayım kim gelsin ? Samet Aybaba dışında bu işi kotaracak adam göremiyorum ben gerçi o da kaldırabilir mi acaba soru işareti.

İsim vermiyorum artık, alternatif yaratmak istesen 1000 tane adam sayarsın. Basit bir mottom var.

Herhangi bir rakam > SIFIR

herhangi bir rakam yok işte yabancı adam getirsen yapamaz bu işi türk desen hangisi gelecek yani.
Sosyal ağlarda paylaş

kayda deger miktarda stoper oynatan bilic'di. necip'i opecek kadar sevdiginden degil, toraman ve sivok emeklilige gidiyor oldugundan oynatmisti.

necip'in su asamada stoperde oynamasi da, stopere cevrilmesi de zorunluluk. obur pozisyonlarda daha verimsiz oldugundan oralarda bir kazanim elde etmek mumkun degil.

ara transferde stoper alinmazsa senol'un eli mahkum. (stoperde) medel'den caydi. roco'yu ligde tercih etmiyor. pepe'yi klup gozden cikardi.

kendini gelistirse bile bir baska saatli bomba olan tosic kadar verimli oynayabilecegine inanmiyorum. fakat sartlar stoper necip'de israrcilik gerektiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Bu takımın tek transfere ihtiyacı var o da teknik direktör. Kadro bu lig standartlarında şampiyon olmak fazlasıyla yeterli.

2 senedir yardırıp da bu sene oynamayan oyunculardaki değişimi neye bağlıyosun? Şenol'a baglayamazsın, o değişmedi çünkü.

Analizin eksik. Ayrıca herhangi biri de ŞGden iyi olmaz. Nasıl gereksiz göklere çıkarılıyosa ŞG sen de gereksiz gömüyosun. Ben de soruyorum ŞGnin yerine kim gelecek, ve mevcut yönetim değişmedikten sonra ne kadar etki yapabilecek?
Mesela Tolgay, yeni TD gelince "paramı almasam da oynarım abi" diyip 2 sene önceki Napoli deplasmanındaki performansını mı verecek tekrardan?
Babel'in paragöz karakteri değişecek mi? Love Brezilya'ya dönmekten vazgeçip, kafasını toplayıp, yine lebledi gibi gollerini atacak mı? Bu saydıklarım ne kadar TDnin elinde, ne kadar yönetimsel?
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

aktiftablet said:

Öteki ergenler gibi trip yapmıyo en azından.

Aynen 88 dakika hiçbir sik yapmayıp, 89'da oyundan çıkınca su şişesinden krampon fırlatmaya kadar olan bütün etkinlikleri Oğuzhan kahpesi yapıyor hep.

O farklı birşey, oyundan çıkarken ergenleşiyor. Ama en azından adam fizik olarak güçlü ve hazır. Kendinden 10 yaş gençlerden daha güçlü.
Takımdaki en güvenilir adam. Düşün artık. Her an salak bi hareketle kırmızı görebilecek adam en güvenilir oldu. Takımın geri kalanını düşün.

Bu arada ben isterim Samet Aybaba gelsin. Takıma ruh katar, şu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış, Tamer hoca şampiyon yaptı. Köy hamsisi milletin başarılarının üstüne yatan bir asalak. Tamer hoca ile iki sezon, Tamer hocasız iki sezon her şeyin apaçık kanıtı. Tolga, İsmail ile şampiyon yapan Tamer hoca; Fabri-Talisca-Negredo-Pepe ile 4. yapan köy hamsisi.

aktiftablet said:

Ama en azından adam fizik olarak güçlü ve hazır. Kendinden 10 yaş gençlerden daha güçlü.
Takımdaki en güvenilir adam. Düşün artık. Her an salak bi hareketle kırmızı görebilecek adam en güvenilir oldu. Takımın geri kalanını düşün.

şu argümanla tartışmaya gerek yok. maçları izlemediğin çok belli aksjdfhads izliyorum dersen de tv başında oturup başka yere baktığın netleşir.

takmın en çok top kaybeden oyuncusu açık ara, ikili mücadelelerde götünü kaldıramayan anadolu topçusu gelmedikçe adam bile geçemiyor ama fizik olarak yeterli ha SHASKJDHASJKDAS

herif son 10-15 dakikada koşmuyor bile. yalandan attığı tek depar twitterlara koyuluyor işte bu adam bu dakika bile koşuyor diye falan.

harbi izlemiyorsun ya, izleyen sağlıklı birinin şu yorumu yapması imkansız.

2 senedir kavgalar ettiğim, körü körüne quaresma savunan babam bile bu sene yeter bu adam artık haklıymışsın diyor. izleyen birinin quaresma övmesi için ya harbi kör ya da hiçbir şekilde bu işten anlamıyor olması gerek.

aktiftablet said:

2 senedir yardırıp da bu sene oynamayan oyunculardaki değişimi neye bağlıyosun? Şenol'a baglayamazsın, o değişmedi çünkü.

Şuna da cevap vereyim de arada kalmasın. Evet hoca değiştiğinde oyuncuların psikolojisi ve oynama isteği artacak.

Çünkü hepsinden önce bilecekler ne kadar çabalarlarsa çabalasın haklarını yiyen bir yavşak olmayacak bu takımın başında. Oynadığı maçların %90'ında pozitif istatistik katkısı bile sağlayan, her şekilde daha verimli Lens hayvan gibi oynadığı maçtan 3 gün sonra yedek bırakılacağını ve hiçbir bok yapmayan o prensinizin yerinde oynayacağını bilecek.

Oğuzhan ne kadar götünü yırtarsa yırtsın 60. dakika oyundan çıkarılacağını, ihalenin tamamen kendine kalacağını ve Twitter'dan senin gibilerin sürekli kendisine söveceğini bilecek.

Bu takımda forma adaleti yok. Karaktersiz bir yavşağın kendi kendine ego tatmini var.

Tolgay'ın olayı bu takımdaki adaletsizliğin ve oyuncuların kafasında her şeyi bitirdiğinin kanıtı işte. "Zaten oyuna almayacaksın" Biliyor çünkü değişikliklerin dakikasına ve kiminle olacağına kadar herkes.

Burada 2 senedir kaç kere tutturduk çünkü şenol güneş gibi beş para etmez bir adamı okumak zor değil.

Abdullah Avcı artık hobi yaptı, önce maç önü açık açık nasıl çakacağını anlatıyor ki önlem alsın biraz zorlaşsın diye ama yok yine rahat rahat çakıyor. Sonra maç sonu gelip bir de zaman geçsin diye detaylı anlatıyor BJK'ye nasıl sapladığını. Ama uslanmayan bir yavşak var bu tkaımın başında. Al sana teknik direktör adayın ama gelmez. Bu kadar boktan bir yönetimin altında çalışmaz mesela Avcı. Keşke gelse.

Takımdaki problemlerin temeli Şenol Güneş değil ama büyük payda ona ait. Takım içindeki adaleti sağlayabilseydi, hak edene formayı verseydi o görmeyi çok istediğiniz istek ve arzuyu oyuncular sergilerdi.

Köpek gibi oynasa da 3 gün sonra yine yedek bırakılıp, beş para etmezin birinin yerine oynadığını görecek adam hiçbir şekilde oynamaz tam takır istekli olarak.

Dorukhan ve Güven konusunda taraftar bu kadar baskı yapmasaydı onları da oynatmayacaktı. Takımda şuan iki adam istekli oynayan, onları oynatmak da bu yavşağın bilinçli tercihi sayesinde olmadı. Taraftarı Twitter'dan falan örgütleyenler olmasa yine bir bok olmayacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Göztepe'de sıçtı sıvadı mı? 6. bitirdi o kadro ile ligi ALTINCI

Ligin son kısmında salmasalar takım olarak 10 puan fazlaları en azından vardı. Son 7 maçta tek galibiyetleri vardı yanlış hatırlamıyorsam da kimse iplemiyordu. Transfer anlaşmazlığı olmasaydı zaten yine Göztepe'de kalırdı ki ondan sonra daha fazla para harcayan, kadro kalitesini arttıran Göztepe'nin bu boktan sezondaki konumu da ortada.

Göztepe'de sıçtı demek için harbi yine hiç fikir sahibi olmamak gerekiyor.

Sivas'ta sıçtı ama saçma sapan bir şekilde oraya gitmişti zaten, olanları bilmiyor çoğu kişide normal şartlarda çalışmadığı da ortada. Sistemini oturtamadı, BJK ve Göztepe'de oynattığını oynatmaya çalışıyordu olmadı. Sonrasında özellikle iç saha avantajını kullanıp, daha az hareketli ama rakibi yıkıcı bir oyunla daha başarılı oldular ki kadronun yarısı kazma zaten orada Tamer hoca hatalıydı harbi ksjadfhdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de ben işte Tamer hocanın Göztepe'deki asıl başarısını ilk devre performansından yorumluyorum hep ki zaten olması gereken o bu çapta bir takımda. Henüz hedef beklentisi varken ve takım tam takır, odaklı oynarken puan tablosu buydu.

http://i.ibb.co/TLLJLQD/Ekran-Al-nt-s.png

Lig düzeninde zaten 2. devre pahalı kadrolar, geniş rotasyonlar yükselmeye her şekilde başlar ki kadro değeri 20 milyon euro civarında olan, büyük takımların %10'u kadar belki de maaş bütçesi olan bir kulübün zaten puan aralığını bu kadar düşük tutması imkansızdı.

Tek diyeceğim işte geçen sezon bu dönemlerde de yazmıştım aklımda, BJK kadrosu 100 milyon eurodan fazla TM değerine sahipken Göztepe kadrosu 20 milyona sahipti. 1/5'i kadar ufak bir kadro ile BJK kadar puan topladı ligde ki 15/16 ve sonrasındaki sezon BJK nasıl oynuyorsa, nasıl Anadolu takımlarını tokatlıyorsa aynı sistem ile yaptı.

BJK ise 30 ortalı Anadolu'nun 12.'si takım sistemine döndü ve devrede ne ise ligi orada bitirdi.

Bu bile BJK'nin gerçek hocası kimdi zaten kanıtıydı bu ligi ve takımları takip edenler için. O yüzden Tamer vs. Şenol tartışması yaparken hakkı verilen kişi hep Tamer Tuna oluyor süreci düzenli takip edenler için.
Sosyal ağlarda paylaş

pattisliborek said:

Düşüşte vs olabilir, kusurları da vardır pek tabi ama tarihinde 25 yıl sonra üst üste 2 şampiyonluğu kazandıran adama yapılan muameleye bak.

Tamer hoca ayrılmak istediğinde yardımcısına güvenip, onu tutmamak hataydı ve yanlış muameleydi ben 2 senedir diyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

O biraz garip oldu ya kjasdhfkjdsah

Antalya kadrosu sezon başında baktığında ligin en boktan kadrosuydu. Benim Antalya'lı arkadaşlar bile düşeriz bu sene diyordu.

Açık ara sezonun en başarılı takımı bence ya eldeki malzemeye kıyasla bulundukları yer. İkinci yarı düşerler yine bu kadar iyi olmazlar ama çok iyi durumdalar şuan.

Tamer hoca içinde evet işte Göztepe'de son kısımda kendi de kontrol edemedi o hedefsizliği. Büyük takım için kötü referans mesela kabul ediyorum ama altyapı kalitesi, oyuncu tercihleri, uyguladığı sistem vs. hepsi aşırı modern ve zaten kendini de sürekli geliştiren bir adam. Sivas'ta hayal ettiklerini hayata geçiremedi ama o tip takımlarda çalışmak zaten zordur. Biraz işin orospusu olmak gerekiyor cidden. Göztepe mesela Tamer hoca için yapı olarak çok uygundu vs...

Şuan benim gözümde TR liginin Kovac'ı işte Tamer Tuna. Geçen senenin Frankfurt'u Göztepe'ydi, ödüllendirme olarak da büyük takıma gelecekse BJK'ye gelmeliydi ama olmadı. Devre arasında milli takıma falan siktir olup gitse köy hamsisi de keşke o gelse.
Sosyal ağlarda paylaş

Antalya iyi çünkü Bülent Korkmaz faktörü. Bizim kafamızda hala tekmeye kafa atan, are you player diyen gaz adam olduğu ve yakışıklı cümleler kuramadığı için vasat TD. Fakat bence ligin en underrated teknik direktörü olabilir.

Antalya kadro olarak da mali olarak da ligin en bitik takımı. Kadro olarak belki Ankaragücü ve Erzurum'dan iyilerdir de mali anlamda ölü durumdalar. Bu sene 1 lira bonservis ödeyip adam alacak durumda değillerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Quaresma savunmak istediğim son oyuncu olduğundan uzatmıycam, takımda kendini salan çoğunlukla kıyaslayarak dedim onu. Tvde başka tarafa bakmıyorum, aradaki stad inşaatı hari kaç yıldır kombineliyim, forumu okuyan da bilir yani. Kaldı ki Oğuzhanı en çok savunanlardan biriyim, o da çok fazla gömüldü. Ama o da geçen seneki gibi değil. Yanlış pas terchileri doğrularından fazla.

Tamam Tamer hocanın şampiyon takımını bir kenara bırak. Geçen sene 4. olan takım ile karşılaştır bu seneyi. Bireysel olarak oyunculardaki performans düşüşleri neden kaynaklanıyor? Bu yüzden analizin yanlış diyorum.
Her zaman dedim ŞG vasat. Tamer Tuna nın gelmesini ben de isterim, ki ŞGden sonra %90 o gelecek, ama ŞG ne zaman gider onu bilemiyorum işte sfdfs
Şu yönetim ve finansal durumda guardiola olsa ne kadar fark yaratacak. Paramızı alamıyoruz, oynamayız diyen adamlar yerine o da Dorukhan'ı oynatacak. Taraftar baskısıyla falan değil, mecburiyetten ve gerçekten o pozisyonda en formda oyuncu olduğundan oynuyo Dorukhan.
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet taraftar baskısı, twitter'da hayvan gibi tepkiler çıktıktan hemen sonra dorukhan ve güven kadroda sabitleşti ki her fırsatta yine kesti köylü. yine kesildiler.

genk maçıydı dorukhan ilk kez kendini ispatladığında onda da sakatlıktan orta sahada kimse yok oynatacak diye koydu. yani aslında vardı ama llajic'i oynatmamak için oğuzhan'ı 10 numaraya çekti diye başka adam kalmamıştı. dorukhan'ı da 70'de oyundan çıkartıp llajic almıştı sonra ki çıkana kadar sahanın en iyilerindendi.

ardından ilk lig maçında yine kesti. baktı olmuyor sonradan oyuna aldı. yine hayvan gibi oynadı.

hayvan gibi tepkiler gelince sonraki maç ilk defa ligde 11 başladı. zaten ortada gerisi. dorukhan'ın ligde 11 başladığı 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik. tek faktör değil, önemli etken.

bu adam genk maçında sakatlıklar olmasaydı yine oynatılmayacaktı. taraftar tepkisi olmasa yine baskı yapılmadığından kenarda tutulacaktı.

bu hoca dediğiniz adam piyasada kimse yokken haftalardır antreman dışında top yüzü görmeyen atiba'ya forma verdi, atiba - medel falan yapıp 5 savunmacı ile çıktı maça ama dönüp Dorukhan'a bakmadı bile.

Bu adam baskı yemedikçe ya da zorunda kalmadıkça genç oynatmaz onu kavrayın önce.

Böyle kavrayıp gayet tarafsız şekilde gözlemleyince şans faktörü ile bu çocuğu kazandığımızı algılayabiliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani Güven'den bahsetmeye bile gerek yok. Adam o kadar plan dışındaydı ki AL kadrosuna bile alınmadı ya kjHSADKJHASD

Ha gerçi yine Dorukhan'a göre yine şanslı. Forvetler harbi aşırı kötü olduğu için 10 dk da olsa aralarda süre buldu. Sivas maçıydı ilk gol attığı maç ki ilk defa 11 çıkmıştı o maçta. O maç yine Dorukhan'ın sonradan oyuna girdiği maç işte.

İkisi de o maçtaki yenilgiden sonra oluşturulan algı baskısı, medyada bile herkesin ağlamasından sonra resmen kadroya girdi.

Ki Güven'in halen başka 90 dksı yok. Hata yapmasını bekliyor çıkarmak için oyundan düştüğü ilk anda Güven hemen kenarda.

Quaresma'sı sahanın en az mesafe kat edeni, en çok top kaybedeni ama 90 dakika oynar mesela. Güven her yakaladığı, yakalayabildiği pozisyonu tehlikeli atağa çeviriyor olması önemli değil.

Çıkıp bu kadar adaletsiz forma dağıtılan yerde halne performans bekliyorsunuz oyunculardan. Cidden yazık ya.

Ufak takım taraftarlarına döndünüz hemen yine. Bize iki şampiyonluk getirdi ne yaparsa yapsın arkasında durmalıyız çünkü mutlaka vardır iyi bildiği bir şey hüüü kafası bu direkt.
Sosyal ağlarda paylaş

Ki bambaşka bir şeyi son kez ayrı post olarak yazıyorum.

Bu takımda forma bulduğu her anda elinden gelenin fazlasını yapan, ve genelde de başarılı olan Fatih var.

Takımda sağ bek kalmamışken adam Medel'i, Dorukhan'ı bile sağ bek kullandı ama dönüp bir kere Fatih'e şans vermedi. Çünkü hiçbir şekilde sosyal baskıya maruz kalmadı. Eğer o Genk maçında Fatih'te oynasaydı şansına o da şimdi 11'de olurdu.

Adam Sarpsborg maçındaki geri dönüşün mesela temel unsurlarından ama görmezden gelindi. O oyuna girdikten sonra Dorukhan sağ bekten ortaya geçirilince orta alanda üstünlük kurduk. Oğuzhan falan ileri gidince o baskı artıp goller geldi.

Ama işte geri dönüşün şaşaası ardında kalınca çocuk o baskıyı yemedi ve 15 dakikalık performans yeterli olmadı.

Böyle bir devre falan oynasaydı şuan onu da 11'de görüyor olurduk.

Bu böyle bir adam, bu adamı koruyorsunuz Beşiktaş'ın üstünde tutuyorsunuz çıldırıyorum ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Kim koruyo abicim, ben oyunculardaki bu kadar düşüş normal olmadığını ve TDden kaynaklanmadığını söylüyorum. ŞG nefreti senin gözünü o kadar kör etmiş ki esas sen Beşiktaş'ın esas sorununun yönetim olduğunu görmüyosun. Sen bi yazdıklarını oku tarafsız olarak yazan birine benziyo musun? :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...