Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

En iyi ek paket (2018 Edition)

Bone

Öne çıkan mesajlar

vanilla çok overrated değil mi ya? yani dengenin yerlerde olduğu, class speclerinden çok classların genelde tek bir şeyi yapabildiği bir oyun halindeydi pve progressi çok güzeldi. bir de herkesin ilk deneyimi gibi bir şeydi ondan sadece nostaljik özlem var bakarsan o kadar da güzel bi statede değildi oyun.

tbc çok güzel şeyler getirdi ama wotlk'un hikaye gelişimi, cutsceneleri atmosferi falan çok daha iyiydi bence. ilk release harici denge de iyiydi (releasedeki paladin ve dkları saymıyorum lol).

bence wotlk>tbc
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye anlatımı her oyunda daha da geliştiği için, sırf o açıdan ele alıp Vanilla ile Legion'ı kıyaslamak haksızlık olur.

ancak şu yönlerden bakman gerekiyor:
- Raid olayı olsa da olur olmasa da olur bir şeydi, insanlar hırs yapmasına oynamıyordu. Random bir şekilde raid takımı toplayıp, takım çalışmasıyla nereye kadar gelebiliyoruz diye uğraşırdık.
- Oyun Warcraft 3'ün hikayesini devam ettirmeye yönelikti, Thrall felan vardı. Şimdi uzayda gemilerle savaşıyoruz.
- Her şeyi uğraşarak yapardık, tek tıkla grup bulup, tek tıkla dungeon bitirmek felan aradaki o uğraşı adımlarını kaldırdı. Hatta artık quest yapmıyoruz, mission ekranından adam yollayıp ona yaptırıyoruz.
- Battleground'lar gelmemişti, uçan binekler gelmemişti, mecburen görev yaparken PvP'yle birlikte takılıyordun.
- Catacylsm'de kaldırdıkları, Vanilla'da içimize işleyen hava değişiklikleri ve bölgeye bağlı atmosfer vardı. Ironforge'un önünde kar fırtınası olduğunda resmen hissederdin.
- Oyundaki yetenek ve büyüler her zaman raidde en efektif olsun diye konulmamıştı, bazı ıvır zıvır durumlarda kullanılabilen büyüler de dahildi. Bu da oyunda sıradan bir aksiyon oyunu değil de RPG hissiyatı sunuyordu.

Vs vs buna benzer bir çok sebep var insanların Vanilla dönemine duyduğu özlemi için.
Sosyal ağlarda paylaş

Raiding yine raidingdi ama, hatta en zor raidler vanilladaydı öyle casual bir şey değildi ki?

Onun dışında saydığın şeylerin çoğu WotLK'dan sonra bitti zaten. Spell kısmaları vs hep sonradan geldi, eski talent sistemi mesela en çok sevdiğim talent sistemiydi Cata'da gitti, bahsettiğin atmosfer Cata'da gitti, uçan binekler Cata'da geldi Azeroth'a.

Hatta bakarsan Warcraft hikayesini de bir nevi WotLK noktaladı, Arthas'ı evine kadar kovalayıp bitirdik.

Bana göre de WotLK TBC ve Vanilladan sonra gelişebileceği en güzel şekilde gelişip saçmalamadan çıkan en iyi paketti bu yüzden.

Şimdi farkettim Cataclysm gerçekten sövüldüğü kadar var ya sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

Raiding yine raidingdi ama, hatta en zor raidler vanilladaydı öyle casual bir şey değildi ki?

Onun dışında saydığın şeylerin çoğu WotLK'dan sonra bitti zaten. Spell kısmaları vs hep sonradan geldi, eski talent sistemi mesela en çok sevdiğim talent sistemiydi Cata'da gitti, bahsettiğin atmosfer Cata'da gitti, uçan binekler Cata'da geldi Azeroth'a.

Hatta bakarsan Warcraft hikayesini de bir nevi WotLK noktaladı, Arthas'ı evine kadar kovalayıp bitirdik.

Bana göre de WotLK TBC ve Vanilladan sonra gelişebileceği en güzel şekilde gelişip saçmalamadan çıkan en iyi paketti bu yüzden.

Şimdi farkettim Cataclysm gerçekten sövüldüğü kadar var ya sdf.

yani işte Vanilla denildiğinde sadece Vanilla içindeki olaylar değil, WotLK'ya kadar uzayan sistemlerden bahsediliyor genelde.

o atmosfer geri gelse harbiden enfes olur. Legion'da oynarken en eksikliğini çektiğim şeylerden oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim gönlümde yer eden sıralama.

TBC
WOTLK
LEGION
MOP
WOD
CATA

Şeklinde.Aslında wod ile cata yer değiştirebilir belki ama dreanor ve eski warlords ları görmek bile son sıraya oturmaması açısından önemliydi bence :) BFA da mop gibi ara paket. BFA dan sonra ya old godlara zıplarız yada void exp. gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla keşke yeni bir şeyler bulsalar, artık bir düzene oturttular, faction, oldgod/burning legion , faction , oldgoldburning legion diye gidip duruyor.

Faction yapıyorsan bare diğer yönlü yap alliance tarafı sorun çıkarsın mesela yok abi hep aynı nedenlerle savaş sebepleri vs.

Şimdi boa faction kapışması sonrada kuvvetle muhtemel yine old god expansionı olacak, sonra yine faction e yeter ama :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...