Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikten kacmak icin doktora

masa

Öne çıkan mesajlar

Tezli. Bitirdim geçen sene. Bitirdikten sonra 1 yıl tecil hakkım vardı, onu kullandım. 1-2 aya çağıracaklar. Aynı zamanda geçen yıl askerlik muayenesinde aile hekimi aşırı zayıflık raporu verdi, ısparta asker hastanesine sevk edildim oradaki doktor elverişli raporu verdi.
Şuan tekrar muayeneye çağırsalar birkaç kilo verip çürük raporu alabilirim. Ama tekrar muayeneye çağırmayacaklarmış.
Ben şubeye gidip 45 kgnin altına düştüğümü söylesem tekrar muayeneye gönderirler mi?
Bilen biri yardımcı olsun, gözünüzü seveyim.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Ben şubeye gidip 45 kgnin altına düştüğümü söylesem tekrar muayeneye gönderirler mi?
Bilen biri yardımcı olsun, gözünüzü seveyim.

Eğer böyle 45 altı çürük alıyor diye garanti varsa ve 45 altındaysan git şubeye başvur askerlik işlemleri için.

Şubede bir sorunun var mı diye soruyorlar, kilom askerliğe elverişli değil dersin sevk eder seni askeri hastaneye.

Orada kontroller yapılır, heyet günü raporun heyetin önüne gider çürüğü verirler geçersin.

Ama kilodan çürükte tekrar kontrol gibi bir şey var mı x süre sonra diye bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

adam 45 kg nin altında değil, tanıdık doktor vermiş elverişsiz diye işte sonra askeri hastanede ölçülünce üstünde çıkınca elverişli kağıdı gelmiş işte.
ülke böyle boktanken gitmek istemiyor, işim var şimdi bırakırsam sonra toparlayamam diyor.

Doktor tanıdık değil ilk defa gördüğüm aile hekimiydi. Asker hastanesine sevk etti, asker hastanesindeki doktor kasıtlı olarak kilomu fazla yazdı, boyumu kısalttı öyle verdi elverişli raporu.
Yoksa normal şartlarda gidemiyordum. Nasıl olsa 1 yıl daha tecilim var diye o an üstüne düşmedim. Ama şuan öğrendim ki tekrar muayeneye çağırmayacaklarmış. Yarın gidicem şubeye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...