Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikten kacmak icin doktora

masa

Öne çıkan mesajlar

Bana sağlık ocağındaki doktor aşırı zayıflık raporu verdi, daha sonra askeri hastaneye sevk ettiler, orada sadece bir doktor ile görüştüm o da sadece tartıya filan çıkardı. Sen desene ben çok zayıfım, askerlik koşullarını karşılamıyorum diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
orc_lord said:

Boy ve kilo nedir hocam? Eskiden kilo fazlalığı ile sınıra yakındım bende :(

Boy 171-173, askeri hastane ve üniversitenin ki farklı, 171'den hesaplayacağım işimi şansa bırakmamak için. Kilo 48-49 değişiyor. Asker hastanesinde 171 boy, 47 kg ile elverişli raporu verdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

masa said:

Tezli. Bitirdim geçen sene. Bitirdikten sonra 1 yıl tecil hakkım vardı, onu kullandım. 1-2 aya çağıracaklar. Aynı zamanda geçen yıl askerlik muayenesinde aile hekimi aşırı zayıflık raporu verdi, ısparta asker hastanesine sevk edildim oradaki doktor elverişli raporu verdi.
Şuan tekrar muayeneye çağırsalar birkaç kilo verip çürük raporu alabilirim. Ama tekrar muayeneye çağırmayacaklarmış.
Ben şubeye gidip 45 kgnin altına düştüğümü söylesem tekrar muayeneye gönderirler mi?
Bilen biri yardımcı olsun, gözünüzü seveyim.

dostum

askeriye'nin sağlık kitabında şu yazar

doğuştan gelen organ eksikliği ve/veya askerliğe elverişliliği olmayan bireyler askerlikten "muaf"tır. (hani 1 parmak eksikliğine bile muaf verilme ihtimali bile yüksek muayene edene bağlı olarak)

bunun dışında kalan herşey (örneğin iş kazasında kolunun kopması, trafik kazasında 2 bacağını kaybetmek vs. dahil) askerliğe elverişli olup olmadığını kontrol ederler. hatta bütünü ile organ kaybı gibi bir durum yok ise, sanırım 4 yılda 1 yoklama için geri çağrılırsın ömür boyu. bu askerlik yapabilir mi belki kolu çıkmıştır gibilerinden.

o yüzden yap kurtul bence sdfsf
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...