Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikten kacmak icin doktora

masa

Öne çıkan mesajlar

masa said:

1 yil tecil istemiyle heyete sevk ettiler. Hadi geçmiş olsun. 1 yila bedelli çıkar. Çıkmazsa gene veririm.

1 ya da 2 yıl erteleyip ardından B sınıfı çürük ile - asker olabilir komando olamaz - askere yolluyorlar, benim de tiroid hastalığından dolayı ertelemişlerdi. O zamana kadar bedelliden yırtarsın
Sosyal ağlarda paylaş

Son yıllarda çürük alan sayısında çok artma olduğu için, geçen seneki şu haberlerden sonra 30 kilo fazlası olana bile başka hastalığı yoksa tek seferde verilmiyor diyorlar.

http://t24.com.tr/haber/askeri-hastaneler-saglik-bakanligina-devredildikten-sonra-curuk-raporlarinda-patlama-yasandi,407599

+4 kiloya imkansız tek seferde çürük vermeleri,
Hatta garanti olsun git bi eczanede falan tartıl emin ol kilondan. Elbiselerini çıkarttırmayıp -2 kg düşebililiyolar. Sürpriz olmasın sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

lol boyuma göre üst sınır +4 kilo çıktım. 5 kilo daha alsam tek defada permanent çürük alır mıyım yoksa her şekil 1 sene mi erteleniyor? ona göre yüksek lisansa para yedirmeyelim boşuna ddfg

kilodan 3 yıl çağırıyorlar genelde. Ayakkabısız tartıyorlar ve ölçüyorlar. Aile hekimi ayakkabılı tarttı ve ölçtü, 1.74 çıktı. Oh ne güzel yırttım diye sevindim. Hastanede 2 farklı yerde daha tarttılar. Bir tanesi direkt aile hekiminin yazdığı kilo ve boyu yazdı. Bir tanesi direkt gelip kendisi ölçtü ve tarttı. Boy ölçülürken hafif parmak ucunda durdum belli etmeyecek şekilde. 1 cm fazla gösterebildim.

Ağustosta heyet var. Orada heyete tamamen çürük için yalvaracağım, sevgili patilerin önerisiyle. Üstümden baya yük kalktı, inanılmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahah neyi kiskanayim olm, askere gitmeyecegim diye yemekten icmekten kesildin acidim biraz sadece. Dustugun kilo saglikli degil ki askere alacak adamlar bile gelme tamam diyor. Kendi vücuduna yapiyorsun napiyorsan. Cuma’yla olan iliskin ve bu askerlik icin yaptiklarin psikolojinin cok da saglam olmadigini gosteriyor, psikoloji mezunusun galiba ama mum dibine isik vermeyebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

kişisel gelişim kitaplari okuyup psikolojiden anladiğini sanan insanlar böyle sığ yprumlar yapiyor işte.
Askere gitmek benim için daha sağlıksız bir durum olduğu için kilo vermeyi tercih ettim. Herkesin senin kadar boş zamani olmuyor. 1 yilimi boşa harcamayi göze alamadim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahsi fikrim, sırf askere gitmemek için bu kadar oynaklık yapmazdım şahsen.

Rüzgarda uçacak kadar kio vermeler, parmak ucunda durmalar, askerlikten kaçmak için doktora yapmalar falan.

Ne bileyim abi, kendime yediremezdim şahsen. Gittik yaptık geldik yani, büyütecek bir durum yok o kadar. Kendi vücuduna, psikolojine zarar verecek kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

Sipeys haklı, çakı gibi yaptı askerliğini geldi şimdi sevdiği kızın ailesinin itirazı da kalmadı ağustosta nişan seneye düğün. İşte görmek istediğimiz hareketler.

Gerçek bi türk erkeği adam gibi askerliğini yapar gelir masa, sen de biraz erkek ol ve askere git fasülye gibi kilo vereceğine.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Rüzgarda uçacak kadar kio vermeler, parmak ucunda durmalar, askerlikten kaçmak için doktora yapmalar falan.

Ne bileyim abi, kendime yediremezdim şahsen. Gittik yaptık geldik yani, büyütecek bir durum yok o kadar. Kendi vücuduna, psikolojine zarar verecek kadar...

beklediğimiz hareketler bunlar hll team.gz bro (tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de son derece anti militaristimdir, sadece madem bu ülkede yaşamayı seçtik (gidebilirdim), ülkemizin böyle bir adeti / talebi var..

Zorunlu askerlik kaldırılsın, kısaltılsın, hepsine varım.

Fakat, mevcut şartlarda, götüm başım oynayacağına, koskoca adam yalan dolanın devleti aldatmanın, 500 kilo vermenin peşinde koşacağıma gider yaparım abi.

Tercih meselesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda daha önce yazdım. Doktora yapan(hatta bırakma aşamasında olan) biriyim. Parasıyla ders mers kastırmayan doktora varsa yapın. Benim gittiğim gibi tezli ve ders zorunluluğu olan doktora sizi askerlik gibi hayatta geri düşürür. Ben kariyeri doktora üzerine kurduğum için sorun yaşamıyorum ama özel sektörde çalışan hayat kurmaya çalışan adama koyar açık söylüyorum.

Kilo alma konusuna gelirsek. Doktor değilim fakat 3 4 senesini hastanede staj yaparak geçirmiş ve ucundan kıyısından tıp dersleri almış birisi olarak sadece yapmayın abi demek istiyorum. Fazla veya eksik kilolu olmak hayatınızın ileri dönemlerinde size sorun çıkartabilir. Senelerini hastanede geçirmiş biri olarak türkiyede hastaneye mahkum olmanın(hele ileri yaşta) korkunç bir şey olduğunu söylemek istiyorum.

Bunları yapmayın. Peki ne yapabilirsiniz?

Paranız varsa tezsiz dertsiz bir şeyler okuyun.

Ülkeden gitmekten çekinmiyorsanız gidin yurtdışında iş arayın. Benim o kadar çok arkadaşım balkanlar ve avrupada iş buldu ki anlatamam. Fabrikada çalışan da buldu, hastanede çalışan da buldu, fizikçi de buldu.

Yaşınız 30un altındaysa gönüllülük projelerine girip avrupaya gidin. Orada yüz yüze iş bulmak çok daha kolay olur. Yurtdışında belli süre çalışınca komik bir parayla askerliği bedelli yaptırıyorlar.

Olmadıysa da olmaz abicim. Benim yüksek 10 ay geç bitti. O arada kaçak durumuna düştüm. Arayan olmadı soran olmadı. Askerlik şubesine gittim. Okul bitene kadar gelme dediler. Çok canınız sıkılıyorsa bedelli çıkana kadar gitmeyin. Bedelliyle ceza siliniyor paşalar gibi. Olmaz öyle diyosanız da gidip gelin yani.

Bu ülkede bütün herkes birbirine ne yedirebiliyorsa onu geçiriyor. Gss borcu ödensin diye faizle milleti korkutuyorlar, sonra hoop bir af daha. Kime neyi yedirebilirlerse ülkesiyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Haci bende kendime askere gitmeyi yediremiyorum. Götü tutuşanin kim olduğu belli oluyor. Tipiş tipiş gitmişsin askere. Eşşek gibi sabahin köründe kalkip imrit kimitinim diye hazir olda beklenişsindir. Atatürke ayyaş diyen başkomutan zamaninda mi yaptin askerliği yoksa fetullahçi başkumandan zamaninda mi yaptin?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Ha bir de son derece anti militaristimdir, sadece madem bu ülkede yaşamayı seçtik (gidebilirdim), ülkemizin böyle bir adeti / talebi var..

Zorunlu askerlik kaldırılsın, kısaltılsın, hepsine varım.

Fakat, mevcut şartlarda, götüm başım oynayacağına, koskoca adam yalan dolanın devleti aldatmanın, 500 kilo vermenin peşinde koşacağıma gider yaparım abi.

Tercih meselesi.

Bence biri speys in hesabı çalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Sipeysin yorum tam duz adam yorumu, ciddiye almaya gerek yok.

Askere gitmek de basari degil, kacmak da basari degil de gitmemek gitmekten cok daha mantikli.

@redeagle

Abi bendeki kilo durumu planlanmis bir sey degil, son senemde cok istemedigim bi hayat yasarken 22 kilo aldim. Yoksa zaten saglik acisindan zorlugunu da en iyi bilen kisilerden biriyim.

Asker kacagiyken is bulmak veya calismak pek mumkun olmadigindan ya kilo verip gidicem ya da hazir kiloluyken bu durumdan 1 sene zaman kazanacagim.

Ama anladigim kadsriyla aile hekiminden sonra heyete kadar min 1-2 ay vakit aliyor, tatsiz oldu bu. Hizlica hallolsa, tecil alip aninda kilo vereyim istiyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...