Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlikten kacmak icin doktora

masa

Öne çıkan mesajlar

masa said:

Redeagle said:

İşim nedeniyle doktora yapan ve askere gitmemiş biri olarak söylüyorum. Akademiyle ilgili bir planın yoksa doktora hayatı seni uyuz etmekten başka bir şey yapmayacak.
İlla gitmek istemezsen çürük raporu ya da yurtdışında çalışma gibi alternatifleri karıştır bence.

Teşekkür ederim bilgi için. İleride kendi alanımla ilgili doktora yapma hedefim var. Şimdi askerlik sıkıştırdığı için böyle bir arayışa girdim kayıt yaptırıp atılana kadar beklerim diye düşündüm. Ama şuan doktora seçeneğini eledim. Nisana kadar bekleyeceğim Nisanda da çürük raporu almaya çalışacağım. Eğer alamazsam Ağustosta askere çağıracaklar. Ağustosta da kaçak yaşam başlayacak. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra bedelli çıkar diye tahmin ediyorum.

Askerlik subesine, bimer'e ve polise yolluyorum bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

olay sandığım kadar basit değilmiş, federasyonu ve profesyonel ligi olan bir spor dalında lisans çıkartmakla alakalı iş, bir sene tecilini 33 yaşında bu şekilde alan arkadaşın yöntemi...

masa ya attığım son öm den alıntı;

hacı abi durum şöyleymiş şimdi; ön koşul olarak federasyonu olan ve birinci ligi olan bir spor dalı olmalı diyor ve bazı spor dallarında özel şartlar olabiliyor (Örneğin hentbol için 26 yaşından büyüksen 26 yaş öncesinde en az bir sezon profesyonel oynamış olmak) ama rugby yeni sayılabilecek bir federasyon ve böyle bir yaş sınırı vs yok dedi.

ikinci durum; transfer sezonunda denk getirmelisin ki lisans çıkarılabilsin, rugby ikinci devresi 12 ocakta başladı misal, önceden haberim olsa yardımcı olurdum dedi.

kendisi nasıl halletmiş; "federasyonda arkadaşım vardı, parasız marasız hallettim ben." sıkıntı şu, "bunu yalnızca bir sene kullanabiliyorsun, ikinci sezonda en azından bilmem kaç maç yedek de olsa sahada bulunman gerekiyor, onu da takımlar kabul etmiyor" dedi.

"aklına yatarsa ve araştıracak olursa vereceğim tavsiye olarak ise; beyzbol falan gibi türkiyede yeni profesyonelleşen sporları araştırsın (yaş, ön koşul vs olmaması açısından) ve transfer dönemi içinde olması gerektiğini unutmasın" dedi.

herhangi kulübe özel üni muamelesi yapma işi yok ama yine tanıdığa da biraz bakıyor anladığım kadarıyla sad smiley

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Laraken said:

ay iyi ki 87'liyim ya dsfdsfds.

Dimi ya...

Lisedeki arkadas grubumuz dagilmadi. 9 kisi, eslerimizle beraber hala her yilbasini birlikte geciriyoruz. Aramizda bi kisi askere gitti. O da "Bedelli bize cikmayacak. Kacirdik diyodu." Adam askere gitti. Askerdeyken bedelli cikti.

Hayatimda bir insanin bu kadar yaratici kufurler edebildigini gormemistim.
Sosyal ağlarda paylaş

niggaknow said:

benim yüksek yeni bitti şimdi.

mezun olunca 1 sene daha tecil etme hakkım var mı?

şaka gibi ya. Daha dün mezun oldum, öğlen polis çevirdi tutanak tuttu bakayadan asdg

Orda başka bir iş vardır. Okulun, mezun olduğuna dair kağıdı askerlik şubesine gönderiyor; ondan sonra da 1 sene tecile başvurabiliyorsun (mezun olduğun tarihten itibaren). Koç, benim kağıtları şubeye göndermediği için boşu boşuna askerlik şubesine gitmişliğim var. Sonra okulu arayıp ben peşine düşmüştüm belgelerin.
Daha mezun oluşunun ertesinde tutanak falan tutulduysa, master sırasında okul senin askerlik işlerini yapmamış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...