Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2018 Dunya Kupasi

Sotto

Öne çıkan mesajlar

H grubu maçları daha oynanmadı ama şöyle ilk tur maçları sonunda kaba gözlerimlerimi bırakayım ben.

Genel itibariyle favori milli takımlarn hepsi düşük visteste başladı. Kupanın takvime uysun diye haziranda oynanması cl ve lig yorgunu üst seviye adamları vurduğu çok belli abi. Portekiz-İspanya maçı hariç cl seviyesinde mücadele edilen büyük takım maçı gördük diyemeyiz. Belki Almanya-Meksika.
Bu konu bir ara uzun uzadıya tartışılabilir bence.

Büyük Takım Oyuncuların birçoğu için grup maçları veya kupanın kendisi bile hamallık gibi oynuyorlar. Gol atınca, neredeyse hepsinde tempo düşürüp maçı rolantiyeye alıp skoru korumaya yatkın bir duruş var sahada. O yüzden iyi hazırlanmış underdoglar güzel yakalayıp iyi puan çaldı ilk turda. Bence turnuva için gayet güzel bir süpriz oldu bu. Su uyur düşman uyumaz gerçeğini hızlıca hatırlattılar.

Kabaca takımlarla ilgili de minik izlenimlerimi sıralayayım.

Bilezirya: Puan kaybetmeleri kötü oyundan değildi ancak maçı çok yavşakça onuyorlar Neymar yüzünden. Hızlıca Neymar'ı yıldızlaştırıp Ronaldo'ya cevap verme psikolojisinden sıyrılıp takım oyununa odaklanırlarsa farklı bir galibiyet sonrası moralleri toparlayıp normale dönerler. Ha yok ısrar ederlerse messili arjantin çilesi çekip saçma şekilde elenebilirler sonraki turlarda.

Arjantin: İzlandaya puan kaybetmeleri eleştirilecek bir durum değil, iyi takım izlanda. Ancak hala saçma sapan oynuyorlar. Hala messi'ye maradonalık yaptırma peşindeler, gerek yok. Şu vasat ortasahaya değişik bir çözüm deneyebilirlerdi. Biglia-messi-dimaria ortasahasıyla messiye iniesta pozisyonunda oynatıp üretkenliği artırmayı deneyebilirler. Messi turnuvada gol atmadan bile bitirebilir abi nolacak, zaten ilerde dolu adam var onları kastırıp gol attırsa yeter. Bıraksınlar artık her maç messiden 2 gol 2 asistle maç almasını beklemeyi.

Almanya: Löwün şampiyon kadroyu bozmak istememesi normal ama takımda büyük düşüşe sebep olduğu turnuva öncesinden belliydi. Tüm sezon oynamamış Neuerin Ter Stegeni kesmesi(performans problemi yok ama bence haksızlık), formsuz Mesut ve ortalama Khedira'nın 11 iken, formda ve moralli İlkay ve Sane'yi kadroya girememeleri güven sorunu yarattı bile. Meksika'nın şahane oyunla almanyanın içinden geçmesi gayet güzel uyarı oldu ilk maçtan. Mesut ve Khedira'yı kenara çekip İlkay ve başka birini dahil ederse bence almanlık hızlı toparlanıp geri dönerler beklenen forma.

Fransa: maçını izleyemedim ama takip ettiğim kadarıyla vasat oyunla galibiyet almışlar. grup sonrası bakarız tekrar.

Hırvatistan: Kalitesiz hoca ve oyun planıyla senelerdir harap ediyorlar şu jenerasyonu. Gene beklenenin altındalar. Bence Rakitic kötü oynuyor milli takımda, defans hattı da kötü baya. Arjantin 4-5 atarsa şaşırmam. Gruptan çıkarlarsa şaşırırım.

Belçika: Hırvatistan gibi elit hoca ve oyun üretemediklerinden harcanan başka bir takım da bu bence. Grupta iyi başladılar ama kalbur üstü takımların çoğuna tarumar olabilirler. Özellikle carrasco ve munier ikilisinin ağır sıçmasını bekliyorum ilerleyen günlerde.

İngiltere: Beklenen ve tipik ingiltere. Şu kadroyla yüksek tempo yapmayacaklarsa ne yapacaklar merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ingiltere saçma pres yaptı ya. o presin altından çıkmak da çok zor. çok iyi uzun pas falan atabilmen lazım ki tunus baya özürlü o konuda dün gördük.

elinde çooook iyi pas yapan defans oyuncuların olması lazım ki altından kalkabilesin öyle presin.
bunun en iyi örneği guardiola zamanındaki barça işte, real madrid karşısında 0-1 gerideler, real hayvan gibi pres yapıyor barça çıkamıyor yarı sahasından vs. abi guardiola tam hatırlamıyorum forvet mi ne çıkarıp defans aldı. 5'li savunmaya geçip başladılar defansta paslaşmaya. orta sahada yapamıyosak defansta yaparız dedi adam ve kazandılar o maçı sonra.

hani bunu tunus ile yapamazsın tabi ki o presin altından kalkmak saçma zor. ya öyle defansın olacak ya da bi tane cristiano ronaldon olacak bulup bulabileceğin 2-3 pozisyonu da gol yapacak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Meksika Almanya karşılaşmasında Almanya yı tuttum ama oynanan futbola baktığımızda Meksika"nın yenmesine sevindim. İngiltere maçında ise Tunus"u tuttum ama oynanan futbola , Tunuslu futbolcuların ucuz hareketlerini gördükten sonra İngiltere"nin yenmesini istedim. Zaman geçsin diye sahtekarca tavırlar , abartılı hareketler beni Tunus"tan soğuttu.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

ingiltere saçma pres yaptı ya. o presin altından çıkmak da çok zor. çok iyi uzun pas falan atabilmen lazım ki tunus baya özürlü o konuda dün gördük.

elinde çooook iyi pas yapan defans oyuncuların olması lazım ki altından kalkabilesin öyle presin.
bunun en iyi örneği guardiola zamanındaki barça işte, real madrid karşısında 0-1 gerideler, real hayvan gibi pres yapıyor barça çıkamıyor yarı sahasından vs. abi guardiola tam hatırlamıyorum forvet mi ne çıkarıp defans aldı. 5'li savunmaya geçip başladılar defansta paslaşmaya. orta sahada yapamıyosak defansta yaparız dedi adam ve kazandılar o maçı sonra.

hani bunu tunus ile yapamazsın tabi ki o presin altından kalkmak saçma zor. ya öyle defansın olacak ya da bi tane cristiano ronaldon olacak bulup bulabileceğin 2-3 pozisyonu da gol yapacak işte.

Kalktılar işte hep pasla kırdılar presi ama ileri çıkmadılar, orta sahaya taşıdıktan sonra topu tekrar geri pas yaptılar. Hiç gol atmak gibi bi amaçları yoktu. Diğer maçlarda daha cesur oynayacaklar mı bakalım..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...