Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi 3. Hafta | Monaco - Beşiktaş | 17 Ekim Salı - 21.45

Llama

Öne çıkan mesajlar

Rewendor said:

Şu ağlamak lafını lütfen kullanmayın ya. Yok moderatör olarak değil (yasak falan olduğundan değil yani) sıradan üye "şapkasıyla" söylüyorum, gerçekten çok antipatik, kullanana da kıraathane kaçkını intibası veriyor. Geçen gün başka bi topicte vardı "karı diye hitap eden adam direkt itici" diye, aynı mantık.

şunu diyorsun, iyi güzel diyorsun eyvallah.

ama konuya tek katkın (!) da şu mesaj

Rewendor said:

Beşiktaş için kritik bir diğer maçta Liverpool 40. dk'da Maribor önünde 4-0 önde.

yani tamam bir katkı sunmak zorunda değilsin elbet de, topiclere girip böyle mesaj atıp kaçanlar yüzünden ortam boka sarıyor, ağlamak da mecburen kullanılmak zorunda kalıyor.

sonra basit bir penaltı pozisyonuna penaltı demek, karta kart demek burdakiler tarafından "ağlamak" olarak değerlendiriliyor.

o maçın içinde futbolun içinde olan hakem hatalarının konusulması falan itici kaçmaya başlıyor bir süre sonra.

ortam sopayı eline alan karşısındakini dövsün modunda, sadece sopa el değiştiriyor, durum hep aynı

bu ortamı biz yarattık, öyle denmesin, olmasın, edilmesin, yapılmasın denince düzelmeyecek bilmek gerek
Sosyal ağlarda paylaş

adriano sağ ayaklı zaten, sağda efektif olması normal ki bir de "sağ bek oynadı oha süper" diye şaşırıyor millet sdfasd

müthiş performans yine. diğer tarafa yazdım da üzüyor beni bu kadar mükemmel oynamamız şl'de ligdeki kayıplar yüzünden...

neyse bugün sevinçliyim, hoca yine %95 falan çok kaliteli maç yönetti hatası bildiğin yok gibiydi. tolgay tercihi bile 10 numara işti.

şu performansını ligde göstersin artık yoksa seneye porto, monaco değil ostersund, zorya, bate falan tokatlamak zorunda kalacak al'de...
Sosyal ağlarda paylaş

Beşiktaşın 3 te 3 yapmasına üzüldüm lan. Nasıl Gs nin UEFA ve süper kupasını 17 senedir dinliyor ve bi 17 sene daha dinleyeceksek. BJK nin 3 te 3 yapmasını da bi 30 sene dinler. gruptan çıkmasını da 40 sene dinler. eğer çeyrek final oynarsa 60 sene eziyet çekicez demektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden bu kadar değildim :) Sebebini de yazacağım aşağıda.

İki konuyu biraz fanatizmle biraz da işte heyecanla birbirine karıştırıyorsunuz. Benim görüşüm burada açık şekilde konuşmaktan tartışmaktan yana, buna karşı takıma laf atmak eğlenmek de dahil, ama bunun sınırını çizmek lazım. Kimse geri zekalı veya eğitimsiz değil burada, gördüğüm kadarıyla herkesin iyi bir altyapısı var. Aradaki sınırı çizebilmek gerekiyor. Hoş şarap tadım etkinliğine katılmış, takım elbise audi/bmw gezen, kırık plaza ingilizcesi konuşan iki beyaz yaka yöneticiden birinin diğerini amatör küme maçındaki tribün kavgasında dövdüğünü dahi gördüm bu ülkede, o ayrı.

1- Genel olarak konuşmayı, tartışmayı arttırmaktan yanayım, karşı taraf haksız olsa bile şöyle penaltı böyle kart diye argümnlar sunmuşken "ağlama reröre" demek bunu engelliyor. Hele hele burada "beşiktaşlılar hep ağlıyor, şöyle ağladınız" diye o bile yokken kullanılmış.

2- Ufak tefek laf atmalara esprilere de açık olmak gerekir. Bu kadarcık lafı kaldıramıyorsan, "sörvayvır izliyer ehöhe" diye cevapa veriyorsan üzgünüm yani, o çok eleştirdiğiniz ve agresifliğiyle ünlü valequenta'dan, daha geriye gidersek arkasokak'tan falan pek farkın yok futbol aleminde. (Sahi bi Arkasokak vardı, adam askere gidiyorum dedi bir daha sesi çıkmadı, başına bir şey gelmedi umarım).

Bu tür iğneleyici lafları ara ara özellikle söylüyorum bu arada son birkaç aydır, fark etmişsinizdir. Amaç bunların tolerans kapsamında olduğunu göstermek, bunlardan kavga çıkarmanın saçmalığını vurgulamak. Öte yandan yapılmayacak hareketten de zaten özellikle kaçınıyorum.

Örnek vermek gerekirse Esh, Llama falan böyle esprileri gayet güzel karşılıyor, aynı nüansta kendileri de rakip takıma vuruyor yeri geldiğinde. Dark zaten üzerine zamanında çok gidildiği için pro tank oldu, kendisi pek taunt atmıyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:

Beşiktaşın 3 te 3 yapmasına üzüldüm lan. Nasıl Gs nin UEFA ve süper kupasını 17 senedir dinliyor ve bi 17 sene daha dinleyeceksek. BJK nin 3 te 3 yapmasını da bi 30 sene dinler. gruptan çıkmasını da 40 sene dinler. eğer çeyrek final oynarsa 60 sene eziyet çekicez demektir.

peki ya 6'da 6 yaparsak ne olur hiç düşündün mü ahahaha
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

smyrnas said:

peki ya 6'da 6 yaparsak ne olur hiç düşündün mü ahahaha

az önce söyle bir konuşma geçti arkadaşla aramızda.

-namağlup çıkan ilk takım olur muyuz ?
+sanmam leipzig deplasmanında yeniliriz
-neden ki ?
+gs maçı var sonrasında, 5te5 ile gidince son maça yedekler oynar lul
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Eskiden bu kadar değildim :) Sebebini de yazacağım aşağıda.

İki konuyu biraz fanatizmle biraz da işte heyecanla birbirine karıştırıyorsunuz. Benim görüşüm burada açık şekilde konuşmaktan tartışmaktan yana, buna karşı takıma laf atmak eğlenmek de dahil, ama bunun sınırını çizmek lazım. Kimse geri zekalı veya eğitimsiz değil burada, gördüğüm kadarıyla herkesin iyi bir altyapısı var. Aradaki sınırı çizebilmek gerekiyor. Hoş şarap tadım etkinliğine katılmış, takım elbise audi/bmw gezen, kırık plaza ingilizcesi konuşan iki beyaz yaka yöneticiden birinin diğerini amatör küme maçındaki tribün kavgasında dövdüğünü dahi gördüm bu ülkede, o ayrı.

1- Genel olarak konuşmayı, tartışmayı arttırmaktan yanayım, karşı taraf haksız olsa bile şöyle penaltı böyle kart diye argümnlar sunmuşken "ağlama reröre" demek bunu engelliyor. Hele hele burada "beşiktaşlılar hep ağlıyor, şöyle ağladınız" diye o bile yokken kullanılmış.

2- Ufak tefek laf atmalara esprilere de açık olmak gerekir. Bu kadarcık lafı kaldıramıyorsan, "sörvayvır izliyer ehöhe" diye cevapa veriyorsan üzgünüm yani, o çok eleştirdiğiniz ve agresifliğiyle ünlü valequenta'dan, daha geriye gidersek arkasokak'tan falan pek farkın yok futbol aleminde. (Sahi bi Arkasokak vardı, adam askere gidiyorum dedi bir daha sesi çıkmadı, başına bir şey gelmedi umarım).

Bu tür iğneleyici lafları ara ara özellikle söylüyorum bu arada son birkaç aydır, fark etmişsinizdir. Amaç bunların tolerans kapsamında olduğunu göstermek, bunlardan kavga çıkarmanın saçmalığını vurgulamak. Öte yandan yapılmayacak hareketten de zaten özellikle kaçınıyorum.

Örnek vermek gerekirse Esh, Llama falan böyle esprileri gayet güzel karşılıyor, aynı nüansta kendileri de rakip takıma vuruyor yeri geldiğinde. Dark zaten üzerine zamanında çok gidildiği için pro tank oldu, kendisi pek taunt atmıyor ama.

1- Önce genel olarak konuşmayı tartışmayı arttırmak istiyorsan, insanların konuşmayı, tartışmayı öğrenmesi lazım. Futbolcunun bir pozisyonu ne kadar oyuna dahil ise, hakemin bir kararı da o kadar oyunda dahildir ve aynı ölçüde konuşulup tartışılır..

ama kendi topicinde 7842542 post atıp, o sarı kart, bu kırmızı kart, sürekli faul yapıyorlar kart çıkmıyor, sistamatik fauller, yine avantaja bırakmadı, yine penaltımız verilmedi diyip diyip, Beşiktaş topicinde ilk hakemle ilgili yazıya "yine ağlıyor Beşiktaşlılar" diye gelirlerse ortamda istediğin kaliteli tartışma ortamı kalmaz. Çünkü 1 maç sonra misli ile karşılık görür bu davranış.

ya da sen gidip bak penaltıydı bu rakibinize verilmedi diyince "of her mac hakem mi konuşcaz geçiniz, olur öyle hatalar" oluyor, bize penaltı verilince "yine kollanıyor Beşiktaş, oooo mete kalkavan" oluyor.

2- Ufak tefek espiriler olmadan zaten futbolun zevki yok, olay o atışmalarda aslında. Yerini zamanını bilmek gerek bunun işte, maç içindeki kötü oyunda, kötü maç sonuçlarında, derbilerde bunlar yapılıyor zaten.

Ama gidip 2 senedir ilk 3e gidemeyip 1 sene avrupada yokken, 2.sinde köy takımı bile olamayacak avrupada ilk maçını yapan takıma elendikten sonra 3te3 yapan takımın topicine gelip 10 yıl önceye atıf yaparak konuyu günlük başarıdan başka eksene kaydırmaya çalışıyorsan kusura bakma ama "oha nasıl kıskanıyor" diye gereken cevaplar verilir yani.

gs-bjk derbisinde biz yenildikten sonra österssundasa yazsam ne kadar mantıklı olursa yaptığın o kadar mantıklı :)

aynı şekilde "biz yoktuk şampiyon oldunuz" "şanslı kura,patates grup çektiniz" gibi gibi şeyler iğneleme değil baya kıskançlık kıvamına kayıyor ve amacı dışına çıkıyor bence.

kendinize olunca astana dünyanın en büyük takımı oluyor, bize gelince almanya 2.si fransa şampiyonu falan patates oluyor. Bu tartışmak değil ki ? Leipzig'i ilk defa izledim diyen adam gelip, bu takım patatesmiş Beşiktaş da övünmesin falan tarzı şeyler yazıyor. Bunla ne konuşup tartışacaksın ???

Yıllarca kendinizin (kişisel söylemiyorum) yaptığı şeyler, şimdi size yapılınca kaldıramıyorsunuz olayın temeli bu...

siz istiyorsunuz ki; biz başarılı olunca itlik yapalım, pislik yapalım herkese laf söyleyelim. Başkası başarılı olunca efendi efendi mutlu olsun, kimseye bulaşmasın elit takılsın.

dediğin gibi kimse aptal değil burada, zekamızla alay etmeye çalışmasın kimse de..
Sosyal ağlarda paylaş

E zaten o yüzden bu topicte BJK'lılara ağlama denince müdahale ettim zaten.

Benim attığım lafın BJK maçıyla ya da BJK'nın iyi performansıyla alakası yok, geçmişteki bir kötü rekorun kırılma şansı o anda vardı, o zaman atıfta bulundum. Bu BJK şampiyonlar ligi şampiyonu da olsa, galaksi lideri de olsa o an yeri gelince söylenirdi. Bugün GS ligde yardırıyor, ama yarın FB bir Anadolu takımına 4-0 öne geçse "5 olsun 7 olsun ama 6-0 olmasın, o özel eheh" geyikleri çıkar (çıkmışlığı var) ve normal bunlar. Sizin pozisyonunuzla, gücünüzle, şu anki iyi oyununuzla vb alakası yok, onlarla ilişkisi olmadığı için bir kıskançlık falan da değil, yeri gelince yapılır o iğneleme. Yarın yine 5-0 6-0 gitse bir takım, hele Liverpool yine yapılır. 5. maçlar sonunda 0 puanda takım olursa son maç FB'liler hariç herkes onu destekler ki 0 puan çeken başka takım çıkmasın. Normal bu geyikler.

Diğer örnek verdiğin laflara da karşıyım, tek farkla "grup veya rakip patates" lafı normal tartışma derim, grubun gücünü de tartışacaz elbette. En basidinden Monaco bu yaz Mbappe hariç 160 milyon Euro kazanmış sattığı adamlardan, Mbappe tek başına bi o kadar daha ediyor ama "kağıt üstünde" kiralık, geçen seneye göre kıyaslanması normal tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...