Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi 3. Hafta | Monaco - Beşiktaş | 17 Ekim Salı - 21.45

Llama

Öne çıkan mesajlar

sotto said:

Futbol Federasyonu Sarı-Kırmızılı ekibin 6 maçını Avrupa sınavları nedeniyle ertelemişti.

1999-00 sezonu

19/21 Kasım’da oynanması gereken Fenerbahçe-Galatasaray derbisi Bologna sınavı nedeniyle ertelendi. Erteleme maçını Galatasaray 2-1 kazandı.

2000/01 sezonu

25-27 Ağustos’ta oynanması gereken Bursaspor-Galatasaray maçı, Süper Kupa nedeniyle ertelendi. Daha sonra oynanan maçı Aslan 2-0 kazandı.
3-5 Kasım’daki Antalya-Galatasaray mücadelesi, Şampiyonlar Ligi maçı nedeniyle ertelendi. Galatasaray, erteleme maçından 1-0 galip ayrıldı.
2-4 Mart’ta oynanması gerekirken Devler Ligi sınavı nedeniyle ertelenen İstanbulspor-Galatasaray karşılaşmasını Sarı-Kırmızılı ekip 5-3 kazandı.

2001-02 sezonu

15-17 Mart’ta oynanması gereken Trabzon-Galatasaray maçı, Şampiyonlar Ligi 2. grubu mücadelesi nedeniyle ertelendi. Galatasaray, erteleme maçını 2-0 galip bitirdi.

2002-03 sezonu

20-22 Eylül’de oynanması gereken Fenerbahçe-Galatasaray derbisi, Şampiyonlar Ligi grup maçı nedeniyle ertelendi.
6 Kasım’da oynanan derbiyi Fenerbahçe 6-0 kazandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya olay ertelenme mevzusu degil, milletin kafasinda bir hipotez oluyor inandigi, mutlak suretle degistiremiyorsun ben onu anlamiyorum. Adam UEFA maclari ertelendi GS kupayi ondan aldi tezini oyle benimsiyor ki. Ha ne farkeder o ayri tabii, derail etmek amacim yok her seferinde.

Sonra ornek veriyorsun adam fitil ediyorlar diye yaziyorlar, tabii editlemek zorunda kaliyor. Once dersinize calisin, ondan sonra yazin.'

Simdi bana koydugun maclardan hangisi UEFA kupasi donemi onu da bir yaz. Bir tane goruyorum, ki nedenini yukarida yazmisim, ben de farkindayim. Kaldi ki bunlardan bir tanesi tamamen basari sonucu gelen ekstra Super Kupa finali.
Sosyal ağlarda paylaş

:D

Sotto said:

Phyx said:

Rewendor said:

CL ve ligi aynı anda götürmek için ya GS'nin uefa dönemi gibi korkunç iyi ve oturmuş bir rotasyon takımın olacak kim çısa kim girse fark etmeyecek.

Haha ne rotasyonu. Erteleniyodu lig maclari

Ertelenmedigini daha onceki topiklerde yazmistik. Iskembeden sallamayin.

şimdi konu şu galasarayın rotasyona ihtiyacı yoktu çünkü zaten maçları erteleniyordu diyorum ben.işkembeden sallama, ertelenmiyordu diyorsun. ben ertelenen maçları yazıyorum. gelip ama bunlardan kaçı uefa dönemi diye garip bi daraltmaya gidiyorsun.

yani benim bir önceki postuma geri dönüyoruz

Phyx said:

yanlış yazmışsınız. 4,5 maç var avrupa maçları nedeniyle ertelenen
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman alintilamanda yanlislik var Phyx. Ben GS'nin hicbir maci ertelenmedi diye yazmadim zaten, farkindayim ne zaman hangi maclarin ertelendigini. Ama bunun CL-UEFA rotasyonuyla bir alakasi yok.

96-2000 arasi her sene CL oynadi GS, 99-2000 17-18 Avrupa kupasi maci yapti CL + UEFA. Tek bir tanesi garip bir nedenden ertelendi dedigim gibi.

Yani o kadro rotasyonla vs 3 kupa birden aldi o sene, Leeds macindan bir hafta once TR kupasi finaline cikti Diyarbakir'da.

Nereye getirecegim lafi, bence BJK'li oyuncularin kafasinda bitiyor o is biraz da. Iyi takim ligi de supurur CL de de oynar. Ben sadece ayni konsantrasyonla oynadiklarini dusunmuyorum ligde, bir GS'li olarak elbette bu durumdan memnunum.

O yuzden ben su cok mac yapiyoruz geyiklerine genelde katilmiyorum, TR tarihinde bile Avrupa'da basarili olmus takimlar hep ligde de iyilerdi, tek istisna Zico feneri olabilir.
Bunun tartismasini daha once yapmistik.

Ligde de toparlayacaktir BJK, su an herkes GS'nin puan kayiplarini bekliyor biraz da. Gerceklesmezse strese sokacatir digerlerini.
Sosyal ağlarda paylaş

porto'dan daha top tier 17-18 şampiyonlar liginde zaten 4-5 tane takım var. bunlar da real-bayern-barca-liverpool-manu. city,juve,chelsea,atm vsvsvs takımlar porto'nun şl'deki ağırlığı karşısında diz çöküp tövbe ister bence. adamlar kendimi bildim bileli her sene şl'de. neredeyse her sene min çeyrek final(bizim efsane başarı olarak gördüğümüz şey yani) oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Napoli şuan Avrupa'nın en iyi futbol oynayan 3 takımından biri net ki Pep falan bile söyledi yendikleri maçtan öncede sonrada. (zaten hangi üç desen biri city, biri napoli, diğerine direkt bir şey diyemem ama o da tahminen tottenham olabilir kadro kalitesi - ortaya koyduğunu düşünürsek.)

Geçen sene bi karambolde çaktık Napoli harbi ama geçen yılda iyilerdi, garipti o maçlar sfsda

Tottenham bu arada BJK'yi elek gibi geçer. Napoli'ye karşı nasıl artık ufak şans yoksa Tottenham'a karşı da yok. Napoli daha iyi takım ama Tottenham boru değil.

İlk maçını BJK'ye karşı oynayıp gol atan Harry Kane'de aynı Kane değil mesela her şeyden önce asdfdasfasd
Sosyal ağlarda paylaş

Gs'de bir ara en cok katilan takimdi, maziyle bu isin alakasi yok ki. Besiktas su an tarihinin en iyi durumunda. Gecmisi ile mi degerlendirecegiz.

Bu grubu birinci ve ikinci torbadan gelen takimlar 3.4. bitirirse bu da bir ilk olabilir muhtemelen, bu da basta dedigimiz pot 1-2'nin oldukca gucsuz oldugunu gosteriyor, BJK'den bagimsiz.

Yani Monaco gecen sene CL yari finali oynadi anlamsiz bir arguman eger bu grupta sonuncu oluyorsa bu takim, demekki su an cok daha gucsuzler. Bunu sadece Besiktas'in uberligiyle aciklamak anlamsiz olur.

Birak Besiktas'i, Barcelona'yi koy onun yerine. Gecen seneki Monaco uc macta 1 puan mi alirdi? O zaman bir sene once ne yaptiginin cok da fazla bir onemi yok takimin yarisi shuffle edilmisse. Futbol form isi bunu unutmamak lazim. Forma kazanmiyor maclari, formayi giyenler kazaniyor.

Besiktas'in yukselisi, oyunu, oyuncularin gelisimi bunlar cok buyuk isler. Su an itibariyle de Besiktas tarih yazabilecek seviyede bunu biliyoruz. Ben yine de ama o ceyrek apoletini almasini beklerim grubu lider bitirip. Bir sonraki turda elenecekse bu puanlara yazik olur. Ancak su ana kadar yaptigiyla Besiktas tarihinin en iyi Avrupa sezonunu yasiyor zaten. Takimlari kendi iclerinde degerlendirmek lazim.

Su an ikincilere baktigimda yarisini eler Besiktas. Ama sabretmek lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

monaco kadroda ismen en büyük gelişimi gösteren takım şüphesiz ama oyun olarak geçen senenin yarısı değiller. bu sene izledim 5-6 maçlarını da özellikle hücumda artık hiçbir şekilde dominasyonları yok. sıradan kaliteli baş altı takıma dönüştüler böyle sevilla ayarında.

en büyk sebebi de sattıklarının yerlerini dolduramamaları, yani kalite olarak doldurdular ama o kimya olmadı.

Tielemans mesela çok yüksek ihtimal 2-3 yıla Avrupa'nın en iyilerinden biri olacak. Ama Monaco'da çok kötü, adapte olamadı bir türlü.

Keita Balde mesela müthiş bi yetenek ama dün bile gördük, sete giremiyor bile.

Lemar mesela çok düşmüş Mbappe falan gidince. halen iyilerden gerçi de işte.

Oyun bazında grubun en kötüsü net, zaten puanda ortada.

Porto yalnız geçen seneye göre açık ara en çok gelişme gösteren takım. Çok pis takımlar, ilk maç şansa Aboubakar yoktu ikinci maç yağlar bize de reyiz.

Leipzig'de kendine geliyor hafiften ama maç temposu ağır gelir inşallah o zamana kadar da bi berebaerlik falan işi komple bitiririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

gs iki sene üst üste elini kolunu sallayarak 2. tura çıkmamış mıydı şampiyonlar ligi'nde 3-4 sene önce. birinde de çeyrek final oynadılar.

o yüzden isterse 18 puan alsın beşiktaş, 2. turda 5 yeyip dönerse hiç bir önemi yok bu galibiyetlerin.

hiç önemi yok tabi canım. hiç. çeyrek final göremeyeceksen hiç katılma şampiyonlar ligine di mi?
ya bu kafalara nasıl ulaşıyorsun, bizimle hiç paylaşmıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...