Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ne yapılır bu durumda?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

Bu arkadaşları gördükten sonra ben hak verdim eğitmene. Soyulmaya bu kadar hevesli insan varken soysun yani, yolunu nasıl bulduğunu öğrenmiş olduk asdf

Herkes her gün köpek eğitmeni tutmuyor, işin raconunu anlatmak meslek erbabının görevi. Adam telefonda söz ile ücret/iş öğrenmeye çalışırken "yerinde görmem lazım" deyip, görmesinin bir bedeli olduğunu belirtmemişse, sonradan bu adama "sen hayırdır?" demeyenin sokağa atacak parası çoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

albay bu sefer haklı gibi. herkes fiyata takılmış. ama adamın amme hizmetine gelmeyeceği belli. böle konularda özellikle tanıdıkların önerisi falan varsa direk para konusu açılmaz, ortamı soğutmamak için. ilk dersten sonra konuşulur, takdim edilir. eğitmen, ücreti zaten arkadaşından öğrenmiştir diye düşünmüştür. farketmediğiniz nokta random birini çağırılmıyor.

ileride çocuğunuza özel ders için hoca getirecekseniz, ders çıkışı çocuk bu hocayı beğenmedim, pek bişi anlamadım dese, para vermeden sizinle çalışmayacaz zaten yallah mı diceksiniz? köpekle ne kadar bi süre çalıştı bilmiyorum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

böle konularda özellikle tanıdıkların önerisi falan varsa direk para konusu açılmaz, ortamı soğutmamak için. ilk dersten sonra konuşulur, takdim edilir. eğitmen, ücreti zaten arkadaşından öğrenmiştir diye düşünmüştür. farketmediğiniz nokta random birini çağırılmıyor.

Olay burada + OP'un adam evden giderken söylediği fiyata yüz yüze itiraz etmeyip ok hallederiz diyip geçmesi, sonra sözünü yiyip vermeyeceğim demesinde bitiyor.

Adamın suçu sadece kalitesiz bir eğitmen olmak, esas çakallık adamın emeğini çalmak. Uygun gördüğün bir miktarı ver, sonra git esas "bu mu lan eğitmen eğitmen dediğin" diye o arkadaşına kız.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada kardeşime diş teli takılacak.

geçen gün gittiler doktor bakmış, dişlerin ölçüsünü almış çıkmış gitmiş bizimkiler şimdi cumaya tel takmaya gidecekler.

doktor ben ölçü aldım zaman ve emek harcadım dememiş, adam zaten o teli takması/satması için gerekli bir prosedürü yerine getirmiş oluyor, ek ücret almıyor ilk seanstan yani
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Xenus said:

tanıdıkı sıkıntılı duruma düşüreceğime, 100-150 lira neyse artık anlaşıp gönderirim abi ben. sonuçta adamı beğenmeyip gönderen kişi de benim yani.

ya adam gelip köpeği beğenmese üstüne 250 istese ?? hımm ?

ya köpek beğenmezse de sabodan 2 kilo mama talep etse?
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

+ para vermeye niyetiniz yoksa vermiyorum kardeşim deyin direk, laf oyunlarına gerek yok yani

açık olun

buna daha önce cevap verdim, adam salonda köpeğin kucağında oturuyor napacan vermiyorum diyip tekmeyle kovacan mı? veya diyelim adam azmanın biri, kendin mi dayak yicen. veya en basitinden saçma sapan garip bi ortam mı yaratacan böle ikiniz de karşılılıklı mal gibi oturuyorsunuz biriniz para istiyor biriniz vermem diyor.

onun yerine he konuşuruz diyip göndermek bence yanlış değil. "tamam tamam tabi ki vazgeçersem veririm" gibi cümleler kurmadım adama haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

tanıdıkı sıkıntılı duruma düşüreceğime, 100-150 lira neyse artık anlaşıp gönderirim abi ben. sonuçta adamı beğenmeyip gönderen kişi de benim yani.

hacıt sen hiçbişi okumamışın topic'te yazılan, sonra işkembeden sallıyon, baggio da sana sarılıyor :D

adam ne kadar vakit geçirdi demişsin, 50 dakka yazdım. bu 50 dakkanın 30'unda falan boş "köpekler şöyle hayvvanlardır böyledir" falan gibi muhabbetler yaptığını yazdım.

ayrıca çocuk özel dersiyle kıyaslamışsın ama işte ders falan olmadı, hiçbişi çalışılmadı yani.

ayrıca da tam tersi ben tanıdığımla sıkıntıya düşmemek için o sırada bişi demedim. tanıdığımı aradım böyle böyle sen ne düşünüyorsun dedim, asıl o sinirlenip gidip ağzına sıçmış karşı tarafın.
Sosyal ağlarda paylaş

ya kapınıza pazarlamacı gelse, var ya arıtmacılar, süpürgeciler falan önceden tanıdık fln söyleyip, randevu alıp gelenler, ürününü anlatsa anlatsa sonra 2500 fiyat çekse, düşüneyim deyince siz, "yalnız buraya gelmem 250 lira" dese verecek misiniz, yoksa kovacak mısınız? ya elektrikçi veya atıyorum teknik servis bile çağırınca adam diyor ki yalnız oraya gelmem 50 lira falan. baştan söylenir bu tarz şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

iyice saçmaladınız abi. köpek, kedi çocuğunuz gibi sonuçta. elektrik direğine asılmış şok şok her türlü köpek eğitilir xxx tl gibi ilanları arayın o zaman abi. yabancı birine emanet ediyorsunuz. tavsiye aranmasının sebebi iyi bir eğitmen + güvenilir olması. eğitmen de zaten refere edildiğini, üstüne bir ihtiyaç olduğunu bilerek geliyor ki karşı tarafın vazgeçeceğini düşünmemiştir. hiç bi şekilde fiyat konuşulmadıysa bi nebze haklı olabilir. işte o zaman 250 lira olmaz da, 100-150 neyse anlaşırsın. adam o kadar yol gelmiş, üstüne en azından bi tespit koyulmuş gibi. zaten sıkıntı da tavsiye edilen yerden çıkmış gibi. zegna, zipzip gibi pati pet erbablarına falan sorsaydın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Lopeth said:

+ para vermeye niyetiniz yoksa vermiyorum kardeşim deyin direk, laf oyunlarına gerek yok yani

açık olun

buna daha önce cevap verdim, adam salonda köpeğin kucağında oturuyor napacan vermiyorum diyip tekmeyle kovacan mı? veya diyelim adam azmanın biri, kendin mi dayak yicen. veya en basitinden saçma sapan garip bi ortam mı yaratacan böle ikiniz de karşılılıklı mal gibi oturuyorsunuz biriniz para istiyor biriniz vermem diyor.

E evet? Ya "Kardeşim, biz bunu bu şekilde konuşmadık, vermiyorum" diyeceksin, ya da "Güzel kardeşim zahmetin için buyur x lira, hizmetin konusunu da düşünüp sana döneceğim". ("Kardeşim" demeyi unutma, çok önemli.) Haklı olduğunu düşünüyorsan, herif çamura yatıyorsa ona göre sen de tepkini göstereceksin. "Ay şimdi kovmak olmaz/dayak yerim/çok garip ortam olacak" diye, çok afedersin götün yemeyip adama "Tamam" demişsin. Ortada tehdit yok, zorlama yok. Sözleşme yapmışsın ve şimdi de döneklik için yol yapıyorsun kısacası.

Öte yandan adam çakalın önde gideni. İlk görüşme için ücret isteyeceksen (ki istemesi de çok doğal), bunu makul bir şekilde görüşmeye gelmeden belirtirsin. Muhtemelen daha önce de defalarca yapmış aynı şeyi, "Hayır" demeyi bilmeyen senin gibileri de güzelce söğüşlemiş bol bol belli ki. "Şikayet etmişsin beni, 250'yi yolla da yolumuzu bulalım" yüzsüzlüğü, senden gelecek herhangi bir "Ya evet, hizmet verdin de..." şeklinde bir yazılı kanıt için atılmış olta. Sonra o mesajı kullanıp seni sıkıştıracak aklınca.

Tencere kapak olmuşsunuz tam. İlla öğüt istiyorsan "Beyefendi, ilk görüşme talebi sizden geldi ve bu görüşmenin ücretli olacağını belirtmediniz. 'Duruma göre bakarız' diye bir anlaşma türü olmaz. Zahmetiniz için hesabınıza x lira yolluyorum, sizden hizmet almayı düşünmüyorum." de, bir daha da iletişime geçme.
Sosyal ağlarda paylaş

bu eğitim konusunda baya çakallık dönüyor. acemisi iseniz kazıklanmamak şans işi. bizde böyle bir tane bulmuştuk. gerçekten eğitmene ihtiyaıcımız vardı. köpek yavruyken uzun süre hasta olduğu için eğitemedik ve aşırı şımark olmuştu. neyse adamı çağırdık ayak bastı parası 1000tl istiyor. evet köpeği eğitmek istemezsen bile eve gelip merhaba diyip 1000tl istiyor. vergi yok bir şey yok. mis gibi sahtekarlık.

3k da eğitim için istiyor. etti mi sana 4k. oturduk 2 saat konuştuk. ben bu köpeği şöyle yapıcam böyle yapıcam dedi. iyi dedik yap. 500tl verdik buna. 2 hafta geldi köpeği günde 45dk gezdirdi. youtube'da gördüğümüz otur kalk, tasmadan çek ödül ver yaptı. eğitim bittikten sonra köpek eskisinden daha şımarık bi hale geldi. vaatlerinin %5'i bile gerçek olmadı. sonunda tabiki 3k sını vermedik adamın siktiri çektik. parayı peşin versen soğuk su iç. baya dolandırıcı bunlar. web sitesi yapıp fotolar motolar milleti düdüklemeye çıkmışlar. ondan sonra referansla ödüllü köpekleri olan bi eğitmen bulduk. bu adamı anlattık. adamın yöntemini vs anlatınca güldü baya. öyle köpek mi eğitilir dolandırıcı bunlar diye. çiftlikte eğitiyor 1 ay boyunca ve sadece 2k istedi adam. düşün ödüllü köpekleri var boy boy.

şuan köpek 2.5 yaşında olduğu için çok geç kalmışızdır diye göndermedik ama o çocuğa. eğitilir mi bu yaşlarda köpekler ?

500tl'ye 2 hafta köpek gezdirttik gibi birşey oldu. o yüzden çok üzülmedik. tam 2 hafta bile değil. haftasonları gelmiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

hala aklıma gelince sinirleniyorum. köpek eğitimden sonra kocaman koltuğu yedi sdfs. herif ne vaatlerde bulunmuşt var ya. neyse ki önce işi görelim sonra para diye adamı kandırdık. adamın dolandırıcı olduğu şurdan belli parasının peşine düşmedi bile sdfs. 1 kere aradı yok sana para diyinca bi daha aramadı. yaptıklarını yüzüne vurunca tek kelime edemedi. parasını vermiş olsan adam sizin köpekte sorun diyip çekip gidecekti.

kim bilir o arada kaç kişi düdükledi.

ayrıca bir örnek daha vereyim. bizim bu civarda çok köpek var. bi kadın var onun da köpeği var. köpeği olanlara yanaşıyor. eğitim için birini tavsiye ediyor. çok iyi falan filan diye. adam da gittiği evlerden bu şekilde 300-500 alıp ortadan kayboluyor.

öyle vurgun yaptılar burda sonra ortadan kayboldular. annem de az kalsın düşüyordu oltaya. sonradan öğrendik.
Sosyal ağlarda paylaş

Sinirliyken gülüyor gibi yapmayı güzel öğretmişler, sen de başarılı bir öğrencisin, tebrik ederim.

Hakaret sezonunu açan sensin. Eleştiriye tahammülü ve cevap üslubu şu seviyede olan, Pet bölümüne bir defa "kanka sana yurtdışından mama satabilirim istersen" dışında mesaj yazmamış adam sadece ve sadece kuyruk acısını bastırmak ve kişiliğime saldırmak için buraya tuzla koşarsa nickine uygun muamele ile cevabını alır, kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

iyice saçmaladınız abi. köpek, kedi çocuğunuz gibi sonuçta. elektrik direğine asılmış şok şok her türlü köpek eğitilir xxx tl gibi ilanları arayın o zaman abi. yabancı birine emanet ediyorsunuz. tavsiye aranmasının sebebi iyi bir eğitmen + güvenilir olması. eğitmen de zaten refere edildiğini, üstüne bir ihtiyaç olduğunu bilerek geliyor ki karşı tarafın vazgeçeceğini düşünmemiştir. hiç bi şekilde fiyat konuşulmadıysa bi nebze haklı olabilir. işte o zaman 250 lira olmaz da, 100-150 neyse anlaşırsın. adam o kadar yol gelmiş, üstüne en azından bi tespit koyulmuş gibi. zaten sıkıntı da tavsiye edilen yerden çıkmış gibi. zegna, zipzip gibi pati pet erbablarına falan sorsaydın ya.

haklı, sertifikası cartu curtu yok mu bu işin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...