Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ne yapılır bu durumda?

sabonis

Öne çıkan mesajlar

valla ben öyle bi itham da bulunmadım, seni arkadaşa öneren de benim, düzgünce yazıyorum sana burda sabahtan beri, hala zeka meka bişiler diyorsun, kendin de diyorsun burda amme hizmeti vermiyorsun, sen de para kazanıyorsun, müşterilerin de daha uygun diye senden alıyor, azıcık edepli ol. sanki insanlara hayır işliyormuşsun gibi atarlı atarlı konuşmayı bırakırsan, düzgün alışveriş yaptığın insanları da kaybetmiceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Catze said:

valla ben öyle bi itham da bulunmadım, seni arkadaşa öneren de benim, düzgünce yazıyorum sana burda sabahtan beri, hala zeka meka bişiler diyorsun, kendin de diyorsun burda amme hizmeti vermiyorsun, sen de para kazanıyorsun, müşterilerin de daha uygun diye senden alıyor, azıcık edepli ol. sanki insanlara hayır işliyormuşsun gibi atarlı atarlı konuşmayı bırakırsan, düzgün alışveriş yaptığın insanları da kaybetmiceksin.

Her mesajı alıntılayamadım için lafın kime gittiği karışıyor olabilir.

Dediğim gibi alış-veriş yaptığım insanlar konusunda bir kaygım veya beklentim yok. Kimseye iyilik yaptığımı ya da mükemmel kıyak geçtiğimi felan sandığım olgusu sizin varsayımlarınız.

Satış başlıklarında böyle bişeyden bahsetmiş miyim?
Ürünü alıp, alışverişini tamamlayıp KENDİSİ İLE ALAKALI OLMAYAN DİĞER ALIŞVERİŞLER için konuşan bazı gerzek arkadaşlara karşı tavrım o şekilde sadece. Başka türlü ifade edemiyorum kendilerini. Benim diğer yazışmalarımda diğer muhattaplarıma karşı bu denli bir tavrım bulunmuyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kusura bakmayin da gelip gidip su adama satasmaniz komik.

Hemen hepinizin bir donem yaptigi ya da yapmaya calistigi gibi bu kisi kendine ek kazanc sagliyor kendi imkanlariyla, bunu da internetteki ya da gercek hayattaki cevresini kullanarak yapiyor ve siz bu kisiye dikili isletme muamelesi yapip, buna gore yargiliyorsunuz.

Mali ya da key'leri alirken guzel, sonra anlasamayinca ya da ayni konuda mutabik kalamayinca kotu.

Azmi'yi taniyorum diye geleyim savunayim diye yazmiyorum bu arada. Konulari takip ederken gordugumu yaziyorum. Almayin abi memnun degilseniz.

Her konuyu bu hale getirmenizden iyidir sizin bu adamlar alisveris yapmamaniz.

Yasanmis seyler icin de istiyorsaniz acin bir konu `soyle kandirildim` diye, hakaret etmeden doksun herkes icindekileri, cozume ulasirsa da yazariz ilk mesaja azmi kandirikciymis ya da mal alanlar olayi eksik aktarmislar, cakallik yapmislar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ya işimiz gücümüz yok onla mı uğraşıcaz, burada konusu geçmişken ufaktan yazdım sadece, o laf attı uzadı gitti konu. ben alışveriş yapmadım bile zaten ama bi kardeşime önermiş bulundum, forumda ki alışverişlerinden dolayı, aylarca çocuğu oyaladı, kartını aldım bir sonraki ay göndercem diye diye. burda gerekli özürler dilendi falan diyor ama konuşmaların tamamını okudum, özür falan yok, hakikaten özür dilese orda bitecekti olay, kimse üzülmeyecekti, ama atarlanıp çocuğa bi dünya laf söylemiş, sadece çocuk her ay başında cevap beklediği için. benim tek sıkıntım budur, ne dolandırıcı dedim, ne bavul ticareti yapması umrumda, hakarete vardırınca olayı karşılıkli inatlaşmalar başlıyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Abi kusura bakmayin da gelip gidip su adama satasmaniz komik.

Sataşılan benim burada, ben de ufak bir cevap verdim kendisine. Sonrasında gelip hak veren diğer mağdur/sevmeyenlere edebilecek bir müdahalem yok.

Onun dışında ben kendisine forumun hiçbir yerinde özel bir nefret besliyor değilim, yazmıyorum da, herhangi bir alışverişim de olmadı kendi adıma. Bir kere kuryelik eder gibi görüştüm, kendimce karakter notumu verdim, sonra haklı çıkmış olduğumu öğrenince de iki satır yorum yazdım "şaşırmadım" gibisinden. Verdiği cevaplar ortada. Oradan kuyruk acısı yapmış her yerde sataşıyor, e bir sabret iki sabret diye kendi haline bırakınca da şımarıp devam ediyor.

"Sonuç" olayına gelene kadar "sebep" olaylarda kendisine bu nutuğu çekseydin ya da buradaki tartışmanın nereden çıktığını adam akıllı okusaydın buraya gelinmezdi. Biraz arkadaş savunur gibi yersiz olmuş maalesef öyle değil desen de. Adamın topikte "keşke yüzüme söyleseydin....." diye açık açık köylü kavga iması bile var, sen aksi yönde bu peşin hükmü nasıl edinebildin anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkes değil abi, sen. Bir ton laf yazıp, mantıklı açıklamaya karşı "takılın" diyince havalı mı olunuyor bilmiyorum da, istersen özelden de yazabilirsin, daha fazla derail olmasın. Gayet güzel özetledim ben derdimi.

Geçenlerde burada "dikkat et de bakire diye aldığın karın da kullanılmış çıkmasın" yazıldı şahsıma, önce sadece mesaj silindi, sonra ben "manyak mısınız lan bunun cezası bu mu" diye mesajlar atınca bir zahmet 1 ay bölüm banı atıldı. Hani şahsen sevmiyor olabilirsiniz eyvallah da, sizin sevmemeniz beni her konuda otomatik haksız yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kusura bakma da o minvalde hakaretleşme dahi geçmedi aramızda. Bence senin ayar mekanizman bozuk.
Onu örnek vermen sadece mağdur edebiyatı yaptığının göstergesi.

Kişisel nefretinin "olmadığı" bir adama önce "mama sattın" diyorsun sonra verdiğin mesaj örneği adama mamanın alır burdan getiririm yazdığım bir mesaj çıkıyor.(Ki konumuzun mama konusu ile uzaktan yakından alakası yokken bu kadar emek gösteriyor olman da şaşırtıcı, kişisel nefretin yok ya!)

Sırf bu örnek bile yeterli yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcesini hatirlayamadim da bizim oralarda `delusional` diyolar abi senin gibilere. Ne sahsina edilen hakareti ne de silinen mesaji hatirliyorum, belliki ben uygulamamisim yaptirimi, baskasi yapmis, sen de olayi bana yuklemissin mesela. Boyle ufak tefek seyleri birlestirip birlestirip kendini ifade ettigini zannediyormussun gibi gelmeye basladi bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Kusura bakma da o minvalde hakaretleşme dahi geçmedi aramızda. Bence senin ayar mekanizman bozuk.

Sen ettin diye bir şey demedim ki, öyle anlaşıldıysa özür dilerim. Öyle anlamaz zaten dışarıdan bakan insan da sende hassasiyet oluşmuş tartışınca. Şu "garantisiz köpek" mevzusunu açan arkadaştı. Silinmeden görenler olmuştur zaten.

Delisuonal mevzusuna gelince, demişlerdi "ekran görüntüsü alıp/alıntılayıp reklam etseydin" diye de ben "ne gerek var" demiştim, varmış demek ki. Geçti gitti, sorun değil.
Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall said:

Rot un hali, tavrı ve yazış şeklinden haksız olduğu sonucuna ulaştım ben.
Konuyu hiç bilmiyorum bak. Sadece tavrından çıkardığım sonuç.
Biraz daha sakin ve profesyonelce yaklaş olaylara.
Kendini ve haklılığını daha rahat ifade edersin böylece.
Kim haklı haksız bilmiyorum onu da tabi.

Benim genel tavrım ve halin o şekilde.
Tez canlı bir adamım. Her konuda. yani neşelendiğimde de coşabiliyorum sinirlenince de.

Burası da Avrupa Birliği Bakanlığı makamı olmadığı için dolayısı ile sahte bir formalliğe bürünüpmeyip, ifade ettiğim şeyleri tam manası ile yazıyorum.

Maalesef Türk toplumunda çokca yaşanan bir durum bu: Kendini ifade eden adama "çok patavatsız" susup konuşmayan yalayıp yutan adama da "çok beyefendi" deniliyor.

Ürün konusunda ben zaten gerekli adımları atıp alış-verişi sonlandırdım ve elimde yazışmalar vs de duruyor. Onların da duruyor. Kimsenin bi mağduriyeti yok. Sadece arkadaşlar benim topiclerimde "nasıl getiriyosun abi sen bunları" sorularına ters cevap verdiğimden beri kuyruk acısındalar. Olay bundan ibaret. Benim burdaki tek yanlışım onlarla bu konuda tartışma başlatıp üslupsuzca cevapo vermemdi(işin ticari sırrı konusunda), kabul ediyorum yani.
Sosyal ağlarda paylaş

TheGreatWall said:

Rot un hali, tavrı ve yazış şeklinden haksız olduğu sonucuna ulaştım ben.
Konuyu hiç bilmiyorum bak. Sadece tavrından çıkardığım sonuç.
Biraz daha sakin ve profesyonelce yaklaş olaylara.
Kendini ve haklılığını daha rahat ifade edersin böylece.
Kim haklı haksız bilmiyorum onu da tabi.

tgw bi dur ortalık karışık zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Diyorum ya orantısız zeka diye.

Orada ticari bi durum görüyor musun sen? Adama gidiyorum ne istiyorsan getiririm demişim.
Allah akıl fikir AZICIK DA AHLAK versin. Çünkü düşmanın bile ahlaklı olanı makul vallaha çekilmiyorsunuz kafa yapınızla.

konuyu efsane derail etmişsiniz de neyse zaten çoktan sonuca bağlanmıştı herkes tarafından, baggio haricinde. ama bu mesaj dikkatimi çekti.

ama herkese yurtdışından üstüne kar koyup ekran kartı cpu vs getirirken, bilmemkaç kilo mamayı üstüne hiçbişi koymadan mı getirecektin yani? çok daha mantıklı gelmiyor kulağa.

bu arada bavul ticareti yapan yapsın tabi ki, bu ülkenin gerçekleri yani, o kadar pahalıyız ki.... alan satan memnun olsun, ona karşı değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...