Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Subnautica

toggie

Öne çıkan mesajlar

neutrino said:

Oyun bitince tekrar oynanabilirligi nasil?

Yeni cyclops yaptim da, sanki bitince bitecek tekrar oynanmaz gibi geliyor.

Ben ikinciye daha sağlıklı başladım. Bitirdim. Şimdi oculus rift aldım onda başladım ama aşırı hızlı hareketlerde bir acayip oluyorsun.

Çok devam edemedim ama vineların etrafında falan yüzdüm çok enteresan çok değişik bir his açıkcası. Objeler falan daha büyük. Leviathanların yanında nasıl olur hiç düşünemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi uğraşma bio mio. 5 tane base'im var hepsinin de tek enerji kaynağı thermal. kuruyorsun unutuyorsun. ana base'e 200m öteden kablo çektim. ilk kurarken thermal olayını keşfetmemiştim, uzak kurmuşum.

edit: nük bile anlamsız kalıyor thermal varken.
Sosyal ağlarda paylaş

bioreactor gereksiz bir sey. reaktorun pasif olani iyi. isi ben yapacaksam oho. resmen benim bio enerjimle calisiyor.

eskiden nukleerde rod degistirmek gerekiyordu. artik oyle bir sey kalmamis sanirim?

eskiden enerji hatlari dogru duzgun calismiyordu/insa edilemiyordu. herhalde onu duzeltmislerdir. oyunun ortalarinda termallere cokmek en temizi.
Sosyal ağlarda paylaş

lava zone girişindeki outpostumda su arıtıcı çalışınca tek termalin tiki enerji rezervizi korumaya yetmiyordu, 2yi kurup aynı hattan getirdim. 2si birden tikleyince power hep max kaldı. yani hatlar gayet güzel çalışıyor. daha karışık hat yapınca sorun çıkıyorsa bilmiyorum.

https://i.hizliresim.com/gO66WR.jpg
buradan birbirine yakın 2 termal birleşiyor...

https://i.hizliresim.com/PlDDrN.jpg
bu şekilde de tek bir hattan outposta ulaşıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya oyun cok guzel olmus gercekten de, toparladigim materyalleri paso tasimak zorunda olmasam. Base'de storage'larda duran seyleri kullanabilsem ve bir de global bi koordinat sistemi olsaymis sahaneymis.

Koordinat sistemi de dert degil beacon yapabildiginden ama zaten topladigin materyali build ederken tasiman etmen acayip sinir bozucu.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Ya oyun cok guzel olmus gercekten de, toparladigim materyalleri paso tasimak zorunda olmasam. Base'de storage'larda duran seyleri kullanabilsem ve bir de global bi koordinat sistemi olsaymis sahaneymis.

Koordinat sistemi de dert degil beacon yapabildiginden ama zaten topladigin materyali build ederken tasiman etmen acayip sinir bozucu.

ilk 2 isteğin oyunun yapısını bozar, seni gerçeklikten uzaklaştırır. kapasitem şu kadar yanıma şunu mu alsam, bunu mu alsam.

ne kadar uzağa gidicem ne kadar su ve gıda alsam gibi düşüncelerden uzaklaştırıp oynayışını düzleştirir, gerçekçiliği azaltır. Şu hali iyi bence o yüzden
Sosyal ağlarda paylaş

oyun ici koordinat sistemi ve harita yapimi icin de fragment ve mat gereksin gibi bi oneri vardi reddit'te. oyle bisi olsa fena olmazdi ama bence boyle kalmasi ve exploration hissini vermesi daha guzel.

bi de beacon'lar cok kullanisli. visibility secilebiliyor, rengi, ismi degistirilebiliyor falan. tek sikinti cantada yer kaplamasi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...