Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Diyemezsin.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin küçük takımlar olup olmadığına karar verecek kişi kendisi değil. Yaptığı şey hadsizliktir, terbiyesizliktir.

20 küsür yıl trt'de mesleki eğitim gör. Sonra Türkiye'deki herhangi bir takıma "küçük" de... Oldu başka?
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

bursa'da çok var bunlardan. içimden saydırıp duruyorum, bursa kötü duruma düşünce müstehak diyorum ama son anda kümeden sıyırınca falan sevindim yine. memleket, kıyamıyor insan yine de. :D

O gün Bursa küme düşsün diye bidiğim bütün duaları okudum ama tanrı kabul etmedi. Sen git Çaykur Rize den 5 ye sonra Çaykur Rize düşsün. Birde Trabzon sayesinde kal ligte ve sonra fenerbahçe kupamı ver diye ağlasın Trabzon. Göstere göstere şikenin kralını yaptılar resmen. Bizde bize futbolcu yetiştirmek şartıyla yerimizi garantilediğimizde bilerek x anadolu kulübüne bilerek yenilelim veya Ziraat kupasında sırf o takıma edebildiğimiz kadar yardım edelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Diyemezsin.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin küçük takımlar olup olmadığına karar verecek kişi kendisi değil. Yaptığı şey hadsizliktir, terbiyesizliktir.

20 küsür yıl trt'de mesleki eğitim gör. Sonra Türkiye'deki herhangi bir takıma "küçük" de... Oldu başka?

adam takıma küçük dememiş. büyük kulüplerin küçük takımları bunlar demiş. gayet de haklı. avrupa'ya kafasını sokamayan, soksa da tokatlanıp dönen takımlar, yurtiçinde orta halli anadolu kulüplerinin bile zorladığı hatta yendiği takımlar büyük falan değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Asdfasdf...

Real Madrid, Espanyol'a yenildi. Real Madrid küçük takım mı?
Beşiktaş, Osmanlı'ya yenildi. Beşiktaş küçük takım mı?
Bayern, Mönşengladbah'a yenildi. Bayern küçük takım mı?

Maçlarda alınan sonuçlar her zaman belirleyici olmaz. Velev ki sezon sonu Galatasaray şampiyon olursa kime küçük kime büyük diyeceğiz? Beşiktaş çok başarılı bir Avrupa serüveninden sonra seneye Şampiyonlar Ligi'ne gidemediği için küçük takım mı olacak? Yoksa Galatasaray senenin başında oturmamış takımıyla österşunds'a elendikten sonra şampiyon oldu diye büyük takım mı olacak?

Velhasılıkelam... Bir takımın büyük olup olmayacağını bir spiker belirlemez. Haddine değildir. Camialar kendi takımlarını başarılı ya da başarısız diye değerlendirir. Hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

bence o zamanda düzelmez ya asdfasd

gerçi düzelir, zaten herkes kendi bölgesinin takımını destekliyor olsa büyüğe biat, büyük bir topluluğa ait olma ezikliği bitmiş olur ve toplum olarak aydınlanmış, bazı şeylerin farkına varmış oluruz ve doğal olarak da sporda gelişmiş olur. o zaman bu konuda gelişen ülkelerin takımları ile gerçekten şans faktörü hariç mücadele edebiliriz.

yani hiçbir zaman olmayacak bu olay bu toplumda, okuyunca onu fark ediyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Fener rakiplerin fikstürü ve kendi fikstürünü düşünürsek hala yarışın içinde ama işte hem ivme yakalaması en zor camia şu an hem de yarıştığı takım sayısı fazla. İkili averajda da BJK ve GS'nin (Genel averajda muhtemelen üstünde bitiririz maçlar 0-0) gerisinde.

İBB Alanya maçındaki gibi saçmalamaz ise Anadolu deplasmanlarında bence en şanslısı. % 35 İBB - 30 GS - 25 BJK - 10 Fener gibi şanslar. Ama Galatasaray, Trabzon-GB fikstürünü kayıpsız geçerse avantajı alır son düzlükte.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bu şekilde çıktı :)

Platz Team Sp. Tore Diff Pkt.

1. Besiktas 34 65:31 34 74

2. Galatasaray 34 75:37 38 71

3. Istanbul Basaksehir 34 60:32 28 69

4. Fenerbahce 34 66:34 32 68

5. Göztepe 34 52:46 6 55

6. Trabzonspor 34 57:45 12 54

7. Kayserispor 34 47:42 5 52

8. Sivasspor 34 45:45 0 50

9. Yeni Malatyaspor 34 34:45 -11 42