Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

ve aslında bu bana koyuyor ya. kesinlikle hak etmeyen bir takım olacak bu sezon şampiyon kim olursa olsun. başakşehir'in olamayacağını düşünüyorum, ha 1.5-2 aydır onlara da bilendim siyasiler yüzünden ayro konuda avcı hocam hak ediyor bi title artık.

gerçi hani şampiyon oluyorsun,zaten ne olursa olsun başlı başına bir başarı en kötü işte kötünün iyisi olduğun için alacaksın bunu ama içime sinmiyor benim diyelim işte.

Abi sana bu koyuyor da nasil belediyenin parasiyla taraftari olmayan urun satamayan bir takim bunca para yatirip bu riske girebiliyor diye dusunup bundan rahatsiz olmuyorsun anlamak imkansiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto'ya katıldım.

Özellikle o 2005-6'lardaki dönem felaketti Anadolu takımları. Adamlar hasbelkader gol bulsa bile özellikle o dönem daha önde olan FB ve GS bir şekilde atar diyordun ve öyle de oluyordu.

Fenerbahçe Tuncay, Alex, Anelka, Nobre ile aynı anda oynuyordu ashgh. GS ise Ümit, Neco, Ilic ile fix basliyordu. Gol lazımsa Kabze 4'lüyordu ileriyi falan. Garibim Saidou tek başına ortada oynuyordu ve sırıtmıyordu.

Şimdi böyle saçma riskler aldığında takımlar cezayı rahatlıkla kesiyor. Kötü dediğin takımda bile orta alanda, kanatlarda vs top sürme becerisi, driblingi olan adamlar var ve o alanları buldun mu affetmiyorlar. Eskiden bu tip yerli oyuncular az sayıda idi ve o takımlar nispeten zorlu takımlar deniyordu. Dönem dönem Gençler, Manisa, Bursa, Antep falandı işte onlar... Yoksa 10 sene önce kazmalardan kurulu Anadolu takımlarına arkayı boşaltsan da topu oraya götürecek kalibrede adamlar yoktu çoğu takımda ve İstanbul maçlarında çoğu kevgire dönüyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi işte sıkıntı öyle anlatıldığı gibi değil.

başakşehir'de adebayor'u clichy'i falan gören herkes zırladı bu adamlra milyörler veriliyor halkın parası vs... diye de kadronun maaş ortalaması halen üç büyüklerin yarısı kadar falan var. Ona rağmen ligi ikinci bitirmeleri, sponsorluklar vs. derken 50 milyon euro gelir elde etmişler.

Devre arasındaki Arda transferine kadar her şekilde gelir-gider dengesi birbirini karşılayan bir kulüp vardı. Millet onu kabullenmek isteyemedi kendi kulüpleri bok gibi yönetildiği için.

Şimdi buradaki kilit noktaya gelelim ama, bunu devre arasında da tartışırken hep diyordum.

Başakşehir'in en büyük sponsorluk desteği ASAF'tan geliyor şuan, yaklaşık olarak BJK-FB-GS'nin yıllık aldığına yakın bir parayı veriyorlarmış, resmi açıklama yok da takip edenler öyle iddia ediyor.

BJK-FB-GS'nin milyonlarca taraftarı ile, 100'er yıllık tarihleriyle, şampiyonluklarıyla vs... kazıyarak edindiği sponsorlukların aynısını bu adamlar siyasiler emretti diye alabiliyor. Bu 1.

Sürekli Başakşehir borçsuz deniyor. Süper Lig'e tekrar çıktıklarında ve Başakşehir olduğunda, belediyenin elinden çıktığında bu kulüp futbol şubesinin bütün hesapları da IBBSK'ya kaldı. Yani baskete, hentbola ota boka diğer şubelere bölündü. Başakşehir SK şuan bağımsız bir kulüp eyvallah ama "SIFIR BORÇ İLE DEVREDİLEN" bir kulüp.

Devretme işi de basit, alt liglerde sürekli yapılan "ligde oynama hakkı" devrediliyor. Karşıdaki kulüp uygunsa genelde kabul ediliyor. Kocaelispor mesela Körfez SK olmuştu. Malatyaspor, Yeni Malatya oldu geri geldi işte vs... Bunun yasası sonradan değişti ama Başakşehir geldikten sonra. Altlarda herkes yapıyordu çünkü borcu kitleyip.

Bu iki etken bile Başakşehir'i direkt torpilli yapar. Şöyle ki BJK geçen sezon ligden Başakşehir ile şampiyonluk primi hariç aynı parayı aldı hemen hemen o parayı tamamen borçlara öderken, Başakşehir hiçbir borç ödemeyi yapmayıp bunu kullandı.

Bunlar işte o siyasi farkı yaratan etkenler.

Ama işte bu ibneliklerin dışında her konuda aşırı başarılı yönetiliyor kulüp. Sportif hamleleri doğru, Arda'ya kadar ayaklarını yorganlarına göre uzatıyorlardı.

Arda da işte siyasi emir yani yapacak bir şey yok. Emekli maaşı bağladı hükümet resmen. Size verdirdiklerimizi geri verin çektiler. O konuda yapacak bir şey yok.

Onun dışında zaten belediyeden falan alınan bir para vs.. yok. Resmi olarak yok, olamaz da zaten. Alttan sponsorluklarla vs. veriliyordur. en kötü ASAF dediğiniz zaten hükümetin ihalelerini komple toplayan şerefsizler. Senin benim param onlar üzerinden gidiyor yine haksız yere. neyse işte.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

DarKRideR said:

ve aslında bu bana koyuyor ya. kesinlikle hak etmeyen bir takım olacak bu sezon şampiyon kim olursa olsun. başakşehir'in olamayacağını düşünüyorum, ha 1.5-2 aydır onlara da bilendim siyasiler yüzünden ayro konuda avcı hocam hak ediyor bi title artık.

gerçi hani şampiyon oluyorsun,zaten ne olursa olsun başlı başına bir başarı en kötü işte kötünün iyisi olduğun için alacaksın bunu ama içime sinmiyor benim diyelim işte.

Abi sana bu koyuyor da nasil belediyenin parasiyla taraftari olmayan urun satamayan bir takim bunca para yatirip bu riske girebiliyor diye dusunup bundan rahatsiz olmuyorsun anlamak imkansiz.

Adamlar guzel futbol oynadilar mi evet avrupada bizi temsil ettiler mi evet, sampiyon olurlarsa hakettiler mi evet

3 buyuklerin silinen vergi borclarindan daha fazla rahatsiz etmiyor beni basarili olduklarindan dolayi.
Sosyal ağlarda paylaş

onu bunu bilmem de 3 senelik mazisi olan takım uefa kupasına yedeklerle çıktı, ülke puanıymış isim duyurmakmış hedeymiş sallamadı bile

türkiye kupasında da aynısını yapmadı mı hatta

hani bu takım şampiyonlar ligi biletini, ordan gelicek maddi gücü ve dolayısıyla şampiyonluğu haketmiyor benim gözümde
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

uzun

abi işte sıkıntı öyle anlatıldığı gibi değil.

başakşehir'de adebayor'u clichy'i falan gören herkes zırladı bu adamlra milyörler veriliyor halkın parası vs... diye de kadronun maaş ortalaması halen üç büyüklerin yarısı kadar falan var. Ona rağmen ligi ikinci bitirmeleri, sponsorluklar vs. derken 50 milyon euro gelir elde etmişler.

Devre arasındaki Arda transferine kadar her şekilde gelir-gider dengesi birbirini karşılayan bir kulüp vardı. Millet onu kabullenmek isteyemedi kendi kulüpleri bok gibi yönetildiği için.

Şimdi buradaki kilit noktaya gelelim ama, bunu devre arasında da tartışırken hep diyordum.

Başakşehir'in en büyük sponsorluk desteği ASAF'tan geliyor şuan, yaklaşık olarak BJK-FB-GS'nin yıllık aldığına yakın bir parayı veriyorlarmış, resmi açıklama yok da takip edenler öyle iddia ediyor.

BJK-FB-GS'nin milyonlarca taraftarı ile, 100'er yıllık tarihleriyle, şampiyonluklarıyla vs... kazıyarak edindiği sponsorlukların aynısını bu adamlar siyasiler emretti diye alabiliyor. Bu 1.

Sürekli Başakşehir borçsuz deniyor. Süper Lig'e tekrar çıktıklarında ve Başakşehir olduğunda, belediyenin elinden çıktığında bu kulüp futbol şubesinin bütün hesapları da IBBSK'ya kaldı. Yani baskete, hentbola ota boka diğer şubelere bölündü. Başakşehir SK şuan bağımsız bir kulüp eyvallah ama "SIFIR BORÇ İLE DEVREDİLEN" bir kulüp.

Devretme işi de basit, alt liglerde sürekli yapılan "ligde oynama hakkı" devrediliyor. Karşıdaki kulüp uygunsa genelde kabul ediliyor. Kocaelispor mesela Körfez SK olmuştu. Malatyaspor, Yeni Malatya oldu geri geldi işte vs... Bunun yasası sonradan değişti ama Başakşehir geldikten sonra. Altlarda herkes yapıyordu çünkü borcu kitleyip.

Bu iki etken bile Başakşehir'i direkt torpilli yapar. Şöyle ki BJK geçen sezon ligden Başakşehir ile şampiyonluk primi hariç aynı parayı aldı hemen hemen o parayı tamamen borçlara öderken, Başakşehir hiçbir borç ödemeyi yapmayıp bunu kullandı.

Bunlar işte o siyasi farkı yaratan etkenler.

Ama işte bu ibneliklerin dışında her konuda aşırı başarılı yönetiliyor kulüp. Sportif hamleleri doğru, Arda'ya kadar ayaklarını yorganlarına göre uzatıyorlardı.

Arda da işte siyasi emir yani yapacak bir şey yok. Emekli maaşı bağladı hükümet resmen. Size verdirdiklerimizi geri verin çektiler. O konuda yapacak bir şey yok.

Onun dışında zaten belediyeden falan alınan bir para vs.. yok. Resmi olarak yok, olamaz da zaten. Alttan sponsorluklarla vs. veriliyordur. en kötü ASAF dediğiniz zaten hükümetin ihalelerini komple toplayan şerefsizler. Senin benim param onlar üzerinden gidiyor yine haksız yere. neyse işte.

Dark gozunu seveyim gecen bu laflari ettin oturdum sana hepsinin maasini cikarttim. Adamlarin maas butcesini sampiyonluktan asagisi kurtarmiyor sen hala oyle anlatildigi gibi degil diyorsun. Daha once de dedin rakamlari yazdim buraya iste. Ac bak tekrar.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

e tamam ben de sadece ligden ve şl'den aldıkları resmi açıklanmış gelirleri koydum, cengiz'in ve cenk'in satışından gelen parayı vs. ekledik tuttuğunu görmüştük. ben de hatırlıyorum asdkfsd

sundan bahsediyorum abi:

uzuuun

cicibeybe said:

DarKRideR said:

Başakşehir'in kadrosunun maaş toplamı bu seneye kadar 20 milyonu bile geçmiyordu. Oyuncuların yarısı TL ile ödeme alıyor. Nereye çok para saçıyor oyuncularına? Önce o konuda kendinizi kandırmayın.

Bir atladı herkes yok Clichy şu kadar alıyor, Adebayor şu kadar alıyor bizim vergilerle alınıyor diye. Ulan adamların geliri zaten bu sene deli gibi oldu.

Yine diyorum. Avrupa'dan 11-12 milyon euro civarında garanti aldılar. Cengiz ve Cenk Şahin'den zaten 15 milyon euro nakit aldılar.

Geçen yazdım yine yazıyorum. Arda'nın 11 milyonluk kontratının altına girmek ister siyasi, ister hayalperestlik olsun tabii ki saçma ama hedef yolunda alınacak risk, riske girecek paraları zaten var.

Bu takım bu sezonu yine 2. olarak bile bitirse Avrupa'dan yine potansiyel 11-12 milyonu garanti altına alacaklar. Ligden geçen yıl 22 milyon euro aldılar havuzdan, bu sezon ikinci bitirseler artan yüzde ile 25 civarında olacak.

Ya bu adamlar ligi 2. bitirseler zaten kafadan 45 milyon euro gelirleri olacak ya? Üstüne 15 milyon euro da satıştan koydular kasaya. Heriflerin borcu yok. Şu para ne demek Başakşehir gibi bir kulüp için aklınız alsın şunu önce lütfen.

Siz büyük paralarla oynayan kulüplerin taraftarı olduğunuz için diğer kulüplerde dönen paraları çok küçümsüyorsunuz. Önce bu kafadan sıyrılın sonra bayağı objektif hareket edebiliyorsunuz.

Tamam simdi bak rakamlarla gelmissin hesaplayalim, sonunda elimizde veri var :D Gecen seneninkinden baslayalim

Gecen seneninki satislardan: ? sen soyle abi bunu kesin biliyorsundur. Cengiz henuz satilmamisti, bilmiyorum kaydadeger satislari var mi?
Avrupadan: 480 bin Euro almis (http://www.milliyet.com.tr/turk-takimlarinin-avrupa-geliri-36-besiktas-fenerbahce-basaksehir-atiker-konyaspor-osmanlispor-2437048-skorerhaber/)
Ligden: 22 milyon euro (senin dedigin tutar diye yazdim direk

Gider: 20 milyon civari maas demistin + sene icerisinde yapilan transferler arti masraflar (maaslar tum kontrati kapsiyor yanlis bilmiyorsam):
Mert Gunok: Free, 3 mln EUR maas
Chedjou: Free, 3 mln maas EUR
Manuel de Costa: ? bonservis, 1.25 EUR maas
Caicara: 3 mln bonservis, 3 mln maas
Clichy: Free, 7 mln EUR maas
Gokhan Inler: Free, 2 mln EUR maas
Elia: 1.10 mln bonservis, 6 mln maas
Frei: 1.5 mln bonservis, 4.5 mln maas (WTF)
Tunay Torun: Free, 3.5 mln maas
Mevlut Erdinc: Free, 3 mln maas
Adebayor: Free, 2.5 mln maas

Harcadiklari bonservis: 5.5 mln civarinda gozukuyor. 20 mln maas arti 5.5 mln yeni bonservis ile takimin baska bir harcamasi olmadan zaten gecen seneki gelirinin ustune ciktin. Takimin baska hicbir harcamasini katmadan yaptin bunu, oke yap cok sikintida degilsin hala. 3 milyon acik hicbir sey degil zira heleki uc buyuklere kiyasla.

Yani gecen seneki transferlerle yanlis hesaplamadiysam 39 mln eur masraf artisi var. Darkin soyledigi 20 dogru ise, ortalama kontratlar da 3-4 senelik olsa maasi %50 artirmis oluyorlar yillik. Ardaya da bu sene 4 vericekler arti olarak. Seneye de 8miymis neymis.

Bu sene ve onumuzdeki senelerde avrupadan 12 aldiklari durumda hic oyuncu degisikligi masrafi vs de yapmazlarsa 52 mln euroluk (2017-2018, 2018-2019 maas toplam 76 mln euro - 24 mln euro avrupa geliri) gelir elde etmeleri gerekiyor. Yine oyuncu vs de satabilirler Cengiz gibi ama muglak bir alan orasi zaten.

Cok kolpa bir link bu asagidaki ama elimdeki link bu, resmi bisyler verirseniz daha net konusuruz:
http://www.ajansspor.com/futbol/galeri/11-08-17/169373/2017-18-sezon-gelirleri-belirlendi/#11

Buna gore basaksehir benzer bir performansla ikinci olursa: 104 mln TL aliyor bu da 22 mln EUR fln yapiyor. Iki sene de ikincilik almasi dahi kurtarmiyor, yani bu yatirim SAMPIYONLUK riskine girilerek yapiliyor zaten.

Tek anlatmaya calistigim sey buydu zaten, oynadiklari paralar ufak degil bu adamlarinda, oyle ufak bir miktarla, ucuz maasli oyuncularla cer cople falan sampiyonluga oynamiyor bu adamlar. Zaten ellerinde sampiyonluk amaciyla ve ona yonelik masrafla kurulmus bir kadro var halihazirda. Hatta sizin ayip addettiginiz soylemimin otesine geceyim, Abdullah Avci onumuzdeki 3-4 sene icerisinde de sampiyonluk alamazsa bence ortalama bir hocadir zaten (harcamalara ayni seviyede devam etmeleri kaydiyla). Bu yapilan yatirimin karsiligi sampiyonluk olmali zira. Olmazsa zaten zarara girmeye baslayacaklar onumuzdeki seneden itibaren (gecen sene kar, bu sene break even gibi duruyor suanlik). Oncesi hakkinda bilgi zaten yok.

cevabin

DarKRideR said:

Ben zaten son 4-5 yıldaki dedim, aktif olarak bir takımla baştan başlayıp bu kadar ileri taşıyan adam top classlarda bile pek yok. Aktif olarak en iyisi diyorum Yani aldığı yerden getirdiği yere kadar ki süreçten bahsediyorum bundan öncede dedim.

Bu arada o maaşlarda bir hatan var. Elia yıllık 1 milyon euro garanti alıyor mesela bildiğim. chedjou 800.000 euroya mı ne imza atmıştı. GS'liler çıldırmıştı hatta. O paralar bayağı hayali rakamlar. Sen tahminen total sözleşmeye bakmışsındır ya da usta.

Şuan Başakşehir'de 1,5 milyon euro üstü maaş alan 4 adam var sadece yanılmıyorsam. Olsun olsun 5'tir. Onların aldığı para da harbi yüksek diye diğerlerine de hayali rakamlar biçiliyor.

devam

cicibeybe said:

Abi muhtemelen trafikte falansin, eve gidince bir daha oku. Zaten maaslarin uzerinde tum sozlesme donemini kapsadigini belirttim. Yoksa Freiye kim 4.5 mln euro yillik verir, 3 seneliktir o 1.5 yilliktir tahminen. Hesabi da buna gore yaptim zaten dikkatlice okursan anlayacaksin.

Title konusunda da sasirdin, tek titledan bahsetmemistim, aksine gelir getirmesinin de cok guzel bir basari gostergesi oldugunu belirtmistim. Sen boyle dikkatsiz olursan olmuyor ama aaaaa

ve son

DarKRideR said:
hızlı okudum aynen sdfsd neyse temelde avcı gayet başarılı ve mantıklı, dünya futbolunu takip eden ve hedefe yönelik yol çizip onu gayet iyi takip edebilen bi adam. yani temelde zaten bu adamı lig radyo'da falan düzenli kişilerin sevmeme ihtimali vs. pek yok. adam her şeyi o kadar mantıklı açıklıyor ve hak veriyorsun ki radyoda laf edemiyorsun. çok net avrupa kupalarında yaptığı hareket mesela 10 numara hamleydi lig için. yavşak başkanları eğer avrupa şovu yapmasaydı daha önceden, çok laf edileceğini sanmıyorum da zaten misal...

hepsini tekrar okur musun bilmem de, su basaksehiri cok para harcamiyorlar diye savunma artik lutfen. Adam bir tane taraftari olmadan, dogru duzgun urun satmadan, maclarini izlemeye kimse gelmeden, sadece bilmemkim beyimizin keyfi adina SAMPIYON OLAMAZSA maaslarini odeyemedigi bir kadro kuruyor. Ki bizim ligin sampiyonluk geliri de baya iyi he.

He yok bunlar gene zarar etmez sampiyon olamazlarsa, gelir gene yukseklerden talimat alan birileri sponsor olur. Ama bu adamlarin savunulacak yani yok, bariz hukumet tarafindan iteklenen finanse edilen ustune bir de emrenin pisliklerini barindiran cirkin bir takim iste. Sonra suna proje takimi soyle basarili falan diyorsunuz triggerlaniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam da işte yine kurtarıyor ki. hep aynı şeyi konuşmuşuz, yine konuşuyoruz. sınırlar dahilinde yaptıkları. ffp var, avrupa kupalarına giden takım çıkıp bunların planını yapıyor. yapmayanlar ceza gelecek mi diye bekliyor şampiyonluğa koşarken işte.

kötü gün senaryosunda da takımı dağıtırız diyorlardır. maaşlar düşük, çıkardıkları anda bir çok adamı farkı kapatırlar. ffp 3 senelik ortalamaya bakar. 2 sene harcayıp, üçüncü sene baktılar gelir gelmiyor, uyarı ile denklerler kurtarırlar. sınırda oynadığın sürece doğru yönetiliyorsan müdahale şansın hep var. bunu yapıyorlar.

arda'nın da ekstra sponsorluk geliri ile alındığı açıklandı zaten makron'dan. yani sponsorluk yapıldı eski sponsor ile tekrardan, makronda zaten akp hükümetinin taşeronu. akp emretti, gerektiğinde şov yapabilmesi için emeklilik ikramiyesi fonu yaratılarak transfer edildi.

hani siyasi bağlantıları vs. savunmuyorum zaten, o konuda tiksintim benim de deli var ama maddi defterlerinde tutarsızlık yok. sürekli öyle iddia ediliyor ama onların hepsi belirli bir düzende yapılıyor.

senin benim takımımım sahip olmadığı avantajlara sahipler ve onları kullanarak yapıyorlar bunları zaten yazdım, ama eski tartışmada da şuan ki tartışmada da adamlara maddi olarak yapılabilecek suçlama yok.

bunun aynısının benzerini Red Bull organizasyonu 6 ülkede yapıyor. hadi dördünde kurallar yok, Salzburg ve Leipzig'de yaptıkları Başakşehir'e yapılanın neredeyse aynısı. Zaten iki ülkede de bu takımlardan nefret edilmesinin sebebi bu. Özellikle Almanya'da Leipzig'e karşı büyük öfke var.

Çok yerde var böyle takımlar. İngiltere'de satılan kulüpler vs... Haksız rekabet sürekli her yerde var. City bile en güzel örneği.

Burada çekilemeyen nokta tamamen adil olmayan maddi şartlar olması değil, o şartlara sahip olan kulüplerin iyi yönetilmesi. iyi yönetildikleri için adamlara olan destek batmaya başladı.

IBB'deyken sesi çıkmıyordu kimsenin, o zaman cidden basılan akbilin parası bunlara gidiyordu. artık öyle bir olay yok ama bütün nefret mesela oradan vuruluyor, bizim paramız gidiyor deniyor. yok öyle işte. gitti denilse neyse vs...

aman gider böyle. adamlar başarılı işte genel olarak. bunu savunmaya gerek yok, ortada her şey. sizler kabullenmiyorsunuz sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala mali acidan laf edilemez diyorsun, ayni zamanda factler ve soylediklerin sunlar:

Adamlar bu sene ve sonraki senelerde ikinci olurlarsa zarardalar rakamlar yukarida zaten. Bu zarari hukumet taseronlarinin sponsorluklariyla ortme niyetindeler. Seninle ortak gelebildigimiz nokta burasi zaten. Sen bunu basari olarak goruyorsun, ben bunu hukumet torpilli takimin iteklene iteklene bir yerlere getirilme cabasi olarak goruyorum. Baska da laf etmeme gerek yok zaten. Bir de City ve Red Bull ile karsilastirmissin, ben degil zaten senin su olaya verecek 20 tane cevabin olur da veresin yok.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Hala mali acidan laf edilemez diyorsun, ayni zamanda factler ve soylediklerin sunlar:

Adamlar bu sene ve sonraki senelerde ikinci olurlarsa zarardalar rakamlar yukarida zaten. Bu zarari hukumet taseronlarinin sponsorluklariyla ortme niyetindeler. Seninle ortak gelebildigimiz nokta burasi zaten. Sen bunu basari olarak goruyorsun, ben bunu hukumet torpilli takimin iteklene iteklene bir yerlere getirilme cabasi olarak goruyorum. Baska da laf etmeme gerek yok zaten. Bir de City ve Red Bull ile karsilastirmissin, ben degil zaten senin su olaya verecek 20 tane cevabin olur da veresin yok.

yeni gördüm bunu, işte 2.'lik kurtarıyor adamları abi daha neyin açıklamasını yapayım. dedim orada. sadece lig gelirleri bjk'nin bile kadro maaşını karşılayabiliyorken başakşehir'in kadrosunu neden karşılayamasın? (şampiyonluk primlerini düşsen belki ucu ucuna da adamlar vida'ya 3.5 vermiyorlar işte kurtarır)

adamların ekonomik yönetim ile hiçbir sorunları yok, gelen para her şekilde gideni karşılıyor ligden. 2. oldukları sürece bunu götürürler ama Arda maaş yükü yüzünden yeni transfer yapamazlar belki vs...

öyle üstüne konuşulacak bir şey yok olayın bu yanıyla ilgili zaten. adamlar o konuda gayet proflar. üç büyüklerde şöyle yönetim yok diye üzülmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Abi rakam vermisim, birincilikten asagisina zarardalar bu maaslarla baska maliyet olmadigi varsayilirsa demisim. Rakamlarda yanlisim varsa soyle, yoksa ikincilik kurtariyoru hangi rakamlara dayanarak savunuyorsun goster de bileyim bende hak vereyim sana.

abi verdiğin rakamlar total sözleşme masrafları, onların hepsi bir senede ödenmiyor. bunun yanında biten sözleşmeler olacak o süreçte, belki satılan olacak belki gelecek.

geçen sene şöyle bir para dağıtıldı sadece ligden.

http://t24.com.tr/files/20170605214912_1.jpg

bugünün kuru ile 15 milyona euroya düşmüş, tartıştığımız zamanlar 17'ydi yanlış hatırlamıyorsam. öyle bile alsak sadece senin listende yazdığın adamlar 35 milyon euro arasında bir masraf tutuyor ki bütün sözleşme giderleri olduğunu kendin söyledin. Yani sadece geçen sezon kazandığı para ile adamlar teknik olarak senin orada yazdığın adamların maaşını ortalama 2 sene falan ödeyebiliyor. + üstte yazdıklarım. gidecekler olacak vs...

Bunun sponsorlukları, Avrupa geliri vs. derken zaten Başak'ın geliri ortalama 30-35 milyon euro yıllığa çıkıyor. sadece avrupa'dan geçen sezon 12-13 civarında bir şey aldıklarını açıkladılar.

cengiz'i ucuza alıp, 15'e sattılar o parayı koy mesela vs. derken yani cidden tutarsızlık yok şurada. boşuna tartışıyorsun.

şu tabloda o paranın direkt maaşlara gitme sebebini tartışmak yerine varlığı tamamen somut kanıtlara dayanan bir paranın olmadığını iddia edip ekstra senaryolar yazıyorsunuz. sıkıntı o.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Valla sakat olma ihtimali, yol verilmesi ihtimalinden daha yüksek asdfhsd

At olsa çoktan vurmuşlardı Demba'yı.

niyeki ? BJK ile anlaştı büyük ihtimal. ondan oynatılmıyor olabilir.

JAhovice "evinde dev ekran varmı? GÖztepe formasını bundan sonra anca o ekrandan görürsün" diyen adamlar. BA ya neler yapmaz :)
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ki Başak'ın kadrosunun yarısı halen TL ile ödeme alıyor. Euro ile maaş alan adamlar senin yazdıkların hariç maks 3-4 kişidir. Herkese min 2 milyon eurodan başlayan maaşlar vermiyorlar diğer kekolar gibi "BU SEVİYE BUNU HAK EDER, ALTINA TAKIM KURAMAZSIN" diye bi gerizekalılık ile.

Yukariyi quotelamak istemedim ama sozlesmenin toplam tutarlarini yillara bolerek cikardim total masrafi. Bunu daha once de karistirdin daha once de acikladim oyle olmadigini. Senin verdigin rakamlarin uzerinden gecicem donucem firsatim oldugunda simdi mobildeyim. Ya senin rakamlar ya benimkiler yanlis olmasi lazim ben bulurum farki oturunca bilgisayara.

Hayir bu sirada, ben yillik masraf cikartip yillik hesap yaptim. Ilk tartismamizda bu geyik gecti, dikkat etmemisim dedin. Var yukaridaki quotelarda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...