Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spor Toto Süper Lig 17/18

valequenta

Öne çıkan mesajlar

Osmanlı düşsün çok istiyordum ama şu an çok Konya nın düşmesini istiyorum.

Bu arada Karşıyaka bugün 3. lig e düştü asdasdasd:D adamlar 3. lig e düştük diye paylaşım da bulunuyorlar. altına da" hülle yapmadan geri dönücez" yazıyor. bu ksk yı FB ye çok benzetiyorum birinin aklı paso göztepe de diğerinin Gs de. yerel takım vizyonu var adamlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

malatya - alanya maçının geniş özetini izledim, sonra trt'de denk geldim de abi şu maçı izleyen kimse çıkıp bizim maçlarda kıyım var diye ağlayamaz en azından bu hafta. trt'de bile gömdüler zaten yönetimi...

muazzam kötü bir hakem yönetimi.

çok net diyorum alper ulusoy haftaya bir maça verilirse, o takımların taraftarları çıkıp burada "bizi engellemek için kasten atadılar" derlerse sonuna kadar hak veririm kim olursa olsun.

bu kadar kötü bir yönetimin en az 2 sene falan en üst seviyede bir daha hiçbir şekilde maç almaması gerek.

en az 2-3 kırmızı kart es geçiyor, 1 tane çok aşırı net penaltı vermiyor ki kör olsa içine siner adamın bu kesin penaltı der çalar. malatya'nın attığı gol bariz el.

koşamıyor, pozisyon alamıyor. yardımcıları kendisinden kötü vs...

alanya şu maç yüzünden düşerse mesela çok büyük emek hırsızlığı, şerefsizlik olur. inanılmaz kötüydü ya.
Sosyal ağlarda paylaş

dün gece bir de yazmayı unuttum.

malatya maçında işte 4 dakika uzatma veriliyor. Uzatmanın başlarında hakem oyunu bitiriyor, sonra fark ediyor daha zaman olduğunu. Kararını geri alıyor devam ettiriyor. Tam onun üzerine Alanya golü buluyor işte 1-1 bitiyor. Taraftar falan çıldırıyor.

Muazzam kötüydü ya, aklıma geldikçe daha da bileniyorum lavuğa
Sosyal ağlarda paylaş

ya konya taraftar profili olarak kötü abi bunu kabul etmek lazım. klüp olarak ta bana göre osmanlı ve başakcity nin taraftarlı versiyonu işte. bu sebeple bu lige yakışmıyorlar. süperlig denen şey zaten 3 büyükler dolayısı ile yeterince kirli. birde böyle osmanlı,başakşehir, konya vb. takımlar olunca daha da çekilmez olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Lig karıştı iyice.

Kalan son 5 haftada en basit fikstür FB de ve çok muhtemel FB 13 ya da 15 puanı cebine koyar.

En zorlu fikstür GS de. Bjk istim üstünde Tt Arena maçları var. O maçın berabere dahi bitmesi bjk yı da yarış dışına atabilir.

Yani Fb şampiyon olamasa bile bir anda kendini 2. Olarak görebilir lig sonunda. Hatta 5te5 yaparsa Başakın puan kaybetme hakkı dahi yok, onu da geçerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun ve applevodka'ya cevaben - GS başlığında lig konuşuluyor madem buraya taşıyalım tartışmayı.

Evet ŞAHANE oluyor lig. Her türlü kıyaslamada son 5-6 yılın en iyi sezonu yaşanıyor.

1- Geçen sene düşen çer çöpün yerine Göztepe Malatya Sivas gibi şahane takımlar geldi. Keşke karabük de olmasa yerine Eskişehir gelseydi.

2- Statların doluluk oranları/toplam biletli izleyici sayısında ciddi bir artış oldu. Osmanlı, Gençler v.b. düşse daha da iyi olacak.

3- FPP baskısı çöp dede akınını yavaşlattı.

4- Avrupa'da bizim gibi lig YOK şu anda hepsinde şampiyon çoktaaan belliydi. En fazla iki kulüp çekişiyor. Hem dipte hem zirvede 4+ takım çekişiyor. Amaçsız takım yok gibi. Trabzon bile kaç yıldan sonra taraftarını heyecanlandırdı.

5- Maç izleme zevkini premium ile la liga ile kıyaslıyorsan eh hata yapıyorsun. Eğitim, üretim, adalet, bilim her alanda onları geçtik te bi bunda geriysek o zaman haklısın. Gene de milli takımlar performansı ile kulüpleri kıyaslarsan HİÇ fena değil oynanan futbolun kalitesi.

Keşke 5-6 yılda bir böyle bir sezon izlesek sözlerimi GÖZ GÖZ GÖZTEPE diyerek noktalıyorum. :)
6- Trabzon
Sosyal ağlarda paylaş

Oynanan futbolun kalitesi tartisilir da bence lig seviyesinde ciddi artis var. Cok degil 2000'li yillarin ortalarinda bile Kadikoy'de Fener, Sami Yen'de GS filan maclari ilk yarilarda bitirirlerdi.

Kadro kaliteleri cok daha ustundu elbette (ozellikle Fener'in) ama burada olay rakiplerin asiri gucsuz olmasiydi. Biliyordun ki adamlarin sana mucize olmazsa gol atabilme ihtimali yok, kazara yesen bile 4-5'lik rahat yapabilirsin.

Bugun Akhisar gibi ilce takimi bile sana gelip iceride 3 tane atabiliyor, bir duzeni var, taktigi var, kontraya cikiyor, bir plani var ve ciddi tehlike yaratiyor.

Fatih Terim'in deplasmanda cozemedigi sikintilardan biri bu aslinda, lig hala 10 yil oncesi gibi saniyor, dayiyor cift forveti vs ama adam sak diye gelip yapistiriyor 92'de golu artik kontrayla.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya lig heyecanlı oluyor zaten ona lafım yok.

Ama keşke bu heyecanı topyekün bir kalite artışı, anadoluda vizyoner hocalar ve iyi oyunlar, iyi takımlar ile görebilseydik diyorum ben de.

bu sezon heyecan yaratan yine 3 büyükler ama bu kez kötü olmaları.

gs-fb temmuz ayında elenmese ocak-şubat'a kadar avrupada devam etse belki Beşiktaş çoktan şampiyonluğunu ilan edecekti.

bakıyorum puan kayıplarına, 1-2 tanesi sadece rakip iyi diye, kalanı sen vasatın altında kaldın diye.

Ama 3-5 vizyonlu hoca anadoluda takımların başına geçse, oyun anlayışı ve kalitesinde bir ilerleme yakalansa o zaman her sene zevkli çekişmeli kaliteli lig izleyeceğiz.

o zaman orta sıraların maçları bile full çekecek, 3 büyükler her maç puan kaybı korkusu yaşyacak falan.

ama balık baştan kokar işte. tayyip-tüpçü bu işin başındayken dediklerim olmaz.
ülkenin her alanındaki doyumsuz para yiyiciler burayı da bir yeme sahası olarak görüp menajerler üstünden inanılmaz para yiyip 50 yıllık anadolu kulüplerini birer birer batırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

4 tane takımında adam akıllı avrupada ilerlemesi senelerdir hayal , ya ceza alıyorlar ya da saçma sapan takımlara eleniyorlar. FB/GS çıksaydı 5 takım birden olacaktık (konya direk gitmişti).

En kötü bu sene olsa artık :)

Ben ligin kaliteli olduğunu hala düşünmüyorum. Dünya derbisi diye seyrettirdiğin gs-fb maçları resmen rezaletti, bjk-fb vs de sürekli kavga gürültü. Dışarıdan bizim lig ile alakalı olmayan biri şu maçları izleyip niye vay bu ligde iş var desin?
Sosyal ağlarda paylaş

lig iğrenç. iki üç sezondur neredeyse hiç stsl izlemiyorum,bazen derbileri ve arada denk gelince 3 büyükler+başak izliyorum ve düzenli izlediğim ingiltere-italya liglerinden sonra midem kalkıyor. oynanan oyun top falan değil

kadıköydeki gs maçında arkadaşlar ısrar etti derbiyi kafede izleyelim diye, zorla misafirliğe götürülmüş çocuk gibi hissetttim

ama rekabet var? eee, serie b de de var rekabet,hem de stslden daha fazla. bir lig düşünün, şampiyonluk yarışındaki 4 takımın ikisi -ki türkiye tarihinin en başarılı iki takımı- avrupada rezil oldu. bjk avrupada kura şansıyla da olsa türkiye standartlarına göre iyiydi, ibb daha iyi olabilirdi ama fena sayılmaz.

lige kimse rekabet var diye saygı veya ilgi duymaz. yaşlı starlar geliyor diye de duymaz,hatta boku çıkarsa katarvari bir imaja bürünür daha da az saygın konuma düşer. ne zaman takımlar avrupada ses çıkartır, devlere oyuncu pazarlar ve bunlarda istikrarı sağlar; işte o zaman insanların ilgisini çeker.
Sosyal ağlarda paylaş

Lig bence abarttiginiz kadar kotu degil. Ingiltere, Ispanya ve Almanya'yi bir kenara koyarsak bizim ustumuzde olan Fransa, Italya, Portekiz liglerinde de les gibi top oynayan dolu takim var. Bugun Spal, Chievo filan buyuklerle olan macini filan oturup izleseniz kanser olursunuz, adamlar 11 kisi defans yapiyor, kaleye gitmiyor bile. Bizden cok farki yok yani. Ya da gidin Feirense - Moriense macini acin bakalim kac dk dayanabiliyorsunuz yeteneksizlikten..

FB ve GS kotu zamanlamanin kurbani oldu simdi oynasalar bu takimlara elenmeyeceklerdi ama planlama kotuydu, takimlar hazir degildi falan filan.

2000'lerin basini/ortalarini filan hatirlayin bir. Erdogan Aricalar, Yilmaz Vurallar, Sakip Ozberkler, Ziya Doganlar, Giray Bulaklar filan hocaydi yani...
Arada tek tuk cikardi Antep, Denizli, Kocaeli, Gencler filan..
Anadolu takiminin Kadikoy'de galip gelmesi filan mucizeydi resmen. Fener cok daha iyiydi belki o zamanlar, ama Anadolu takimlari cok daha kotuydu. Eski kadrolara bakin, oradaki oyuncularin profillerine. Su anki profiller cok daha iyi milli olma vs konularinda. Tamam bir tik yaslisi geliyor belki ama dogru transferlerinde yapilabilecegi bir lig haline donusmeye basliyor yavastan, eger bu ligden disariya satislar artarsa..

Burada sikinti futbolu yonetenlerde. Yoksa para var ve belli seviyede oyuncularin gelmemesi icin bir sebep yok. Ama iste Dark'in filan uzun uzun bahsettigi menajer mevzulari, yeteneksiz yoneticiler vs olunca aslinda olmasi gerekenden daha kotu oluyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün ligin ilk iki sırasındaki takımın baçı vardı, hani saydığın bir puana oynayıp 90 dk kapanan takımlar değil, bayağı şampiyonluğa oynayan iki takım. Bireysel yetenek sonucu efsanevi bir tekil gol dışında maç baştan sona felaketti.

Tutup da x liginde de son sıradaki takım liderle oynarken kapanıyor atak yapmıyor ile aynı tier değil bu.
Sosyal ağlarda paylaş

lig bence üst sıralarda bok gibi, ortalarda güzel. zaten yabancı sınırının kalkmasıyla en çok onlar seviye atladı. orta sıra takımları üstlere bir tık daha yaklaşınca lig keyifli oldu.

üç büyüklerin maçları tamamen rezalet. kadro kaliteleri olmasa şu ligde normal şartlarda 5. sıranın üstünü göremezler hiçbir şekilde.

maçları da bu doğrultuda doğal olarak boktan gidiyor. coaching yok, yönetimleri rezalet vs... coaching'i iyi tek takım bence fener onun da hocası 80'ler zihniyetinde kaldığı için sıkıntı var jsdafhksd

üçüyle de kapışabilen tek takım başakşehir o da ts ile birlikte kadrosu en iyi olan takım. coaching faktörü ile götürüyorlar işte. biraz da hakem göt korkusundan kayırılmaları var son haftalarda inkar etmeye gerek yok. gerçi üç büyüklere de var bu ama onlarda haklı sebepler var hakemi etki altına alacak, taraftar vs... burada siyaset olunca insanın sinirine dokunuyor.

neyse işte.

lig boktan değil, şampiyonluğa oynayanlar boktan.
Sosyal ağlarda paylaş

ve aslında bu bana koyuyor ya. kesinlikle hak etmeyen bir takım olacak bu sezon şampiyon kim olursa olsun. başakşehir'in olamayacağını düşünüyorum, ha 1.5-2 aydır onlara da bilendim siyasiler yüzünden ayro konuda avcı hocam hak ediyor bi title artık.

gerçi hani şampiyon oluyorsun,zaten ne olursa olsun başlı başına bir başarı en kötü işte kötünün iyisi olduğun için alacaksın bunu ama içime sinmiyor benim diyelim işte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...