Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Abi allalla anlamıyor musunuz?

bak daha detaylı anlatayım fener beşiktaş antalya barcelona falan demeden ve örnekleri abartarak ki daha rahat anlaşılabilsin.

x kulübü var. bu kulüp finansal fairplay denen bir olaydan ötürü sattığı oyuncudan kazandığı para kadar harcayabiliyor.

y kulübünde bir futbolcu var, değeri 50 milyon euro. y kulübünün başkanının da x kulübünün taraftarı olduğu biliniyor.

z kulübü de x ve y kulübü ile aynı ligde.

x,y,z ABC diye bir kurum tarafından denetleniyor. ffp'yi x'e ABC uyguluyor. (ha edit olarak şunu da ekleyeyim x ve z kulübü halka açık dolayısıyla borsayı denetleyen kurumun da denetimine tabi)

x kulübü ve z kulübü y kulübünün 50 milyon euro'luk futbolcusuna talip oluyor. x kulübü ffp'den dolayı 1 milyon euro veriyor. z kulübü 50 milyon euro veriyor. ama işe bak sen ki y kulübü futbolcuyu x kulübüne satıyor 1 milyon euro'ya.

Bu durumda ABC kurumu kendisi bir soruşturma başlatmalıdır, farkına varırsa başlatır. z kulübü başvuruda bulunursa zaten soruşturma başlatma dışında şansı yoktur. olayı zaten bu.

ha eto'o nun durumu bu değil. zaten beşiktaş da aynı teklifte bulunsa ve antalya beşiktaş'ın teklifini kabul etmese uefa savunmaya çağırır. eğer mantıklı bir nedeni var ise ceza almaz. eğer mantıklı bir sebebi yoksa hem antalya hem de fenerbahçe göt altına gidebilir. tekrar söylüyorum, aynı miktarda teklifi yapan 2 takım varsa diyoruz. Savunmayı da o kadar gözünüzde büyütmeyin, her takımdan istenir bu savunma. adam olsa federasyon ister tabi de, "bağımsız" bir kurum tarafından yapılması daha tarafsız görünür ve daha yeğdir.

Ramazan olayına da girmeyelim. bu olayda şu anda tek teklif sahibi fenerbahçe olduğu için eto konusundan bir şey çıkmaz, ama beşiktaş ya da galatasaray istese çomak sokabilirdi benim demek istediğim bu. ama ramazan olayında eğer başvuruda bulunan olursa fenerbahçe'yi öttürürler sorry.
Sosyal ağlarda paylaş

üzücü olan 2 sene önce HERKES GÖRECEK, DOSTLAR ALIŞVERİŞTE GÖRSÜN! diye 40-50 m harcayıp, eline yüzüne bulaştırıp sonra 1 milyon için ali cengiz oyunlarına girişmek zorunda kalmak.

Eto'yu almak için (kral topçu lafımız yok ama yaşı malum, değeri de malum) fenerbahçeli başkana sahip kulüplerin eline düşmek falan. hani eto'yu istediği için almaz fenerbahçe şu anda, istediği kimseyi alamadığı için, bedavaya alacağı tek adam da eto olduğu için eto'yu alır.

üzücü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tapulu malı falan diyorsunuz da kendi tapulu evini bile istediğin fiyata satamıyorsun ki, devletin belirlediği fiyata anca minimum.

Calimero'nun bahsettiği herkese eşit hizmet vs konusunda ticari anlaşmalarda geçiyor, bakkal falan konusunda haklı da futbolcu özelinde de geçerli mi bilmiyorum.

Öte yandan Ertuğrul transferinde Kartalspor zaten en güzel cevabı vermiş twitter'dan. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün is cok yoğundu bakamadim.

Noldu eto fenere mi gidiyor ?

Besiktas ekici'nin fenere gitmesine izin vermedi diyen fenerliler gecen devre arasında olan eto besiktas olayini, fener kongre uyesi antalya baskanini nasil yorumluyor simdi ?

Besiktas şampiyon olmasin diye anyalya eto'yu mu satmadi bize ?

Ha biz yine şampiyon olduk orasi ayri sdfsfscs
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

Kjaer'i Strum Graz maçı kadrosundan çıkarmışlar, zu Sevilla muhabbeti gerçekleşmek üzere demek ki.

Ozan zu Portekiz deniyor, Ahmet Bulut bişeyler yaptı galiba.

sevilla CL'de değil mi ?

EL'de oynayan CL takımına transfer olursa oynayabiliyor olması gerekmiyor mu.

ben mi yanlış hatırlıyorum o olayı, ara transferde mi geçerliydi bu durum nasıldı
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...