Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

Tyrion said:

Saçmalamışsın, madem gelir/gider/değer durumuna bakıyorlar,
Uefa gelip TS'ye; "Bu olcay şampiyon takımdan gelmiş 3-4m eder, senin bonservis ortalaman bile nerdeyse 5m avro iken ve freeagent 1 oyuncu bile almaışken , sen nasıl 200k" aldın demiş mi?

"Bolu sen hep freeagent oyuncu almışssın, ama şimdi 1m adam nasıl alıyorsun" diyecek? Yeni ihale ile yayın geliri bok gibi arttı, ben hesabımı TFF'de veriyorum, Borçlansam da karşılığı var aha bak kimi kaça nerden alcağımı sana mı sorucam? dese uefa ne diyecek?

Abi biraz öyle sadfsdaf

FFP underpay'leri değil overpay'leri engellemek için geliştirilmiş bi denetim sistemi. Olcay'ı 200k'ya verdiğine bir şey demez ama aynı Olcay'ı 5'e falan verseydik atıyorum çıkıp BJK'yi değil, TS'yi bu parayı nasıl verdi diye incelemeye tabii tutardı.

Bu durumda umrumda olmuyor.

Zaten en çok yapılan şeylerden biri bu özellikle Orta Avrupa'da falan. Ucuza veriliyor adamlar işte hatır işi yapılıyor. Atıyorum bir sonraki transferde sana o iyilik yapıyor vs...
Sosyal ağlarda paylaş

Overpay'e nasıl karar veriyor mesela, onu da ben FB-Yandex tık olayında yine burada herkesle olmaz diye kavga ederken anlatmıştım.

FFP mesela lige sponsorluk ve gelir kotası da koyuyor. City'nin sahibi kendi firmalarını FFP sonrası sponsor edip kulübe, 3423409328423 milyör dolares yağdırırken onu engellemek için koyulmuş bir kural.

Atıyorum ligdeki takımlar ortalama yayından 1 milyon, sponsorluktan 1 milyon kazanıyor. Sen ligin en çok taraftarı olan, en çok ürün satan ve maçları tv'de en çok izlenen takımısın. Sana diyor ki sen farklısın, süpersin işte belirli hesaplamalara göre atıyorum 2 milyona kadar sponsorluk için izin veriyor.

bunun hesaplamasını bilmiyorum ama yüzdeli vs. bi olayı var.

BJK mesela Vodafone ile anlaşırken lig standartlarının en üstünde, tavanda imza attı. O yüzden ben FB Yandex ve Ülker ile anlaşırken bundan yukarı çıkamaz, BJK'den bir tık sadece yukarıda olabilir diyordumda ağlıyordu yine Fistan falan. Al gördük haksız değildim, FFP konusunda zaten maalesef çok az yanıldım çünkü araştırdım.

Yani iddia edebilirim. Çok konuda yanıldığım, yanlış düşündüğüm oldu ama FFP en azı aralarında, neredeyse hiç yok. Neyse;

Bolu'ya bakacak işte ligin ve kendi standartlarının üstünde bir parayı daha yeni kaleci almışken saçmışsın. Bu para saçtığın rakibin "Avrupa kupalarında işine yarayacak" bi miktar. İşte o zaman uyuyan şeytanın ilgisini çekiyorsun. Yemliyorsun yani. Ceza kesmek için kovalamaya başlıyor. Orada kaçmak işte ne kadar iyi hazırlandığına bakar olay için.

Olay bu yani.

Olcay veya X kişisinin ucuza peşkeş çekilmesi onları uyandırmıyor. Bu tip hareketler uyandırıyor. İşlerine geliyor çünkü olay.
Sosyal ağlarda paylaş

2.lig takımı 1m alamaz diye genel geçer bi kural mı var ? yok
Klubun maddi imkanı almasına engel değilse alabilir mi? alır
Bi oyuncuyu almadan evvel Uefa ya fax çekip " 3 e anlaştık alalım mı?" diye sormak zorunda mısın? hayır. 100+m oyuncular konusulmadığı yerde FB 3.kalecisini 2.lige daha önce hiç bonservis harcamaıs yapmamış klube satamaz mı diyecekler? Lan Fener sow'u 17m sattı AL-AHLI ye, hangisi ceza aldı? Amma koymuş BJK liere bu 1 milyon arkadaş sdffghfg.
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion üstteki Volkan'ın açıklamasına bak.

overpay abicim işte, daha önce adamların en yüksek transferi belli. 50 katını verip transfer yaparsa bu uefa'nın radarına girer. bu kadar basit.

Bir bahsettiğin RB Leipzig, geçen sene 5'e aldığı diğer adamlara 70m veriyorlar. bütün transferleri atınç gibi bir de almanya, bu olayın en son döneceği yer.

siz buna inanıyorsanız, aynen devam.

hayır oynatın yani dirar'ı da, valbuena'yı da bizim için hava hoş da, uefa böyle hint kurnazlıklarını yemez.

en son sizin yöneticiler de tarlaları sürüp kurban kesmeye falan gidiyordu, onu savunuyordunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

mokoko said:

e ozmn aynı mantıkla ertuğrul'un bolu'ya 1 milyon'a gitmeside beşiktaş'a koymuş belli ki, baksana üstüste post atmaktan helak oldun.

Besiktas a ne abi strum graz düşünsün o konuyu.

Boz CL'de oynuyoruz rakip degiliz zaaaaaaa

Ama siz ekici gelse şampiyon olacaginiza inaniyordunuz sdfsdg

dostum senin normal konuşma yeteneğin yok mu? laf atıyosun cevabını alıyosun sonra şirazen kayıyor ne dediğin anlaşılmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

applev0dka said:

mokoko said:

e ozmn aynı mantıkla ertuğrul'un bolu'ya 1 milyon'a gitmeside beşiktaş'a koymuş belli ki, baksana üstüste post atmaktan helak oldun.

Besiktas a ne abi strum graz düşünsün o konuyu.

Boz CL'de oynuyoruz rakip degiliz zaaaaaaa

Ama siz ekici gelse şampiyon olacaginiza inaniyordunuz sdfsdg

dostum senin normal konuşma yeteneğin yok mu? laf atıyosun cevabını alıyosun sonra şirazen kayıyor ne dediğin anlaşılmıyor.

bol bol kitap oku, okuma-anlama yeteneğine katkısı oluyor diyolla
Sosyal ağlarda paylaş

yazdığım şey gayet açık ya, seviyesizlik falan yok.

olcay-TS olayı sizi rahatsız edebilir çünkü aynı yerde yarışıyoruz.

bolu-fb olayı ise tamamen avrupa'yı ilgilendiriyor, yani ligde zaten oynatıyorsunuz bu adamları, bize giren çıkan bişey yok. satsanız da satmasanız da bu adamlar ligde bize karşı oynayacaklar zaten. ben sadece olayın göz göre göre yapılmasını belirtiyorum.

bu yüzden strum graz düşünsün, rakibiniz o biz CL'de oynuyoruz aynı kulvarda değiliz dedim.

böyle uzun uzun anlaşılır yazmadığım için özür dilerim.
Sosyal ağlarda paylaş

"Ekşi alıntı" said:

ffp kıskacında olduğu için transfer yapamayan fenerbahçe'nin 3. kalecisinin rekor bir bonservis ücretiyle boluspor'a transfer olması.

transfer ücreti tam 1 milyon euro

boluspor'un daha önce ödediği en yüksek bonservis bedeli ise 76 bin euro

bu takımın her işi hile hurda
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...