Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2017-2018 Sezonu Genel Tartışma

kizillelma

Öne çıkan mesajlar

en büyük başkan bizim oldu
ali koçu herkes tanıyor seviyor, fikirlerini biliyor, ali koç bırakmak istemeden kimse muhalif çıkmaz karşısına. niye çıksın, çıkarsa daha iyisi çıkar onu seçeriz.
hem koç ailesine hem fenerbahceye zararı da olacağını sanmıyorum, yararı olur o kesin.
onun dışında senaryo yazmak sallamaktan baska bişey değil
diğer baskanlarla muhatab bile olmaması lazım laf atılırsa. onların seviyede değil.
fikret orman istese de çıkamaz seviyesine zaten asd. cengiz de konusmayı bilmiyo köhne işadamı
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Sportif başarı da şu son 10 seneden daha kötü ne olabilir? Basket'te Euroleague göremeyiz belki...

sportif başarıyı futboldan ibaret görüyorsanız yok, hep bahsettiğiniz ama inanmadığınız o spor kulübü temasında görüyorsanız zaten aziz'den başarılı adam tarihte yok.

taraftar fenerbahçe'de bazı sınırları çizip artık ona göre hareket etmeli mesela hepsinden önce. 3-4 yılda bir başarı gelince o sporun adamı olup destekleyip sonra unutmakla olmuyor. voleybol falan mesela tarihe karıştı yine sadfs

ha aziz'in kafasını yedirten de, bitirten de ve değişime sebep olanda; hatta ali koç'un gelmesini sağlayan da futbol oldu ve olacak. diğer kulüplerde de öyle yapacak bir şey yok tabii ki ama çıkıp sportif açıdan başarısızdık demek bence olayın farkında olmamak, öyle ya da böyle de aziz yıldırım'a karşı iki yüzlülük kusura bakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de Ali Koç üzerine negatif beklentiye girmek kadar bu kadar pozitif bakmak da saçma. Ne yapacağı, nasıl davranacağı bu kadar belirsiz bir adam için hayallere girmek Aziz'den kurtulmanın yan etkisi olarak görsek bile fazla abartılıyor her yerde.

Mesela büyük para akışları yine hayal ediliyor. Olmaz, zor. Neymiş ailesi en zenginlerdenmiş. Aziz'de hayvan gibi zengin hatta kişisel servette büyük ihtimal Ali Koç'tan daha zengin bile olabilir.

Ailesinin çok paralı olması o kasadan keyfince para çıkartıp kulübe patır patır basacak anlamına gelmiyor. Sow'a 3 ortak öküz gibi girdiklerine bile sponsorluk karşılığında o parayı vermişti mesela ki çoğunluğu Şahenk vermişti diye hatırlıyorum ben Acun öyle anlatıyordu.

Vizyon getirsin, bir şeyleri denesin yeterli zaten çok ekstra şey yapmasına gerek yok. Fiko'lu son sezonu kenara koyarsak önceki 4 sezonda zaten futbolda yaptıkları ortada. Bunun aynısını bile yapabilse FB'nin sabit gelirleri ile her şekilde başarılı olur kulüp. Ötesini de beklemek bayağı ekstra. Olur olmaz orası ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya niye bakmayalı m pozitif. Katıldığı her programda samimice ne yapıp-yapamyacağını anlattı adam. Son 1 ay a kadar Aziz 'in her türlü çelmelerine göğüs gerip, efendiliğini bozmadı. Aziz veya değil birileri tarafından adama FETÖ üyesi suçlaması yapıldı. Ahlaksızlığın dik alası işler. Ayrıca kulübü koltuk sevda yeri değil kurumsal bir yapıda en az 2 dönem eden başkanlar olmalı dedi. Ki doğru. Bütün dürüstülüğüm ve samimiyetimle bunları söylüyorum dediç Valla billa demeden. Hayır bunun neyini anlamadık? Aziz Yoldırım FB nin en iyi başkanlarındandır. Son 5 senedir beni nefret ettirir hale getirse de, meselenin sadece futbol kulübünün başarısından ibaret olmadığını, ha keza Basketbol un da olmadığı bilincindeyim. Ama adam egosu, koltuk hırsı gerçekten zarar vermeye başladı. Ve sonuç çok net ya x4 oy alan bi yeni başkan var ve bu adamın "vizyon, misyonu" VAR! Bitti. (nasıl savundum ama.)
*Typo için özür.
Sosyal ağlarda paylaş

Fenerbahçe bir spor kulübü onda sıkıntımız yok. Diğer branşlarda başarı tabii ki bizi mutlu ediyor ama bayrağını alıp bağdat caddesine çıkartmıyor hiçbiri. Basketbol o bağlamda iyi bir başarı ve gurur kaynağı yarattı. Diğer branşlarda da başarılı olması Fenerbahçe'nin, atletizmde altın madalya alması, kürekte başarı gelmesi bizi mutlu ediyor, gururlandırıyor da. Ama futbol, yıllardır, insanların içinde bulunduğu sosyal ortamda da, dijital ortamda da çok fazla rekabet çıkartıyor.

Benim 32 senelik arkadaşım, 16 senedir birlikte çalıştığım adam galatasaraylı, ben fenerbahçeliyim. Kalkıp "atletizmde ne geçtik olm sizi bu hafta, londra olimpiyatlarında nal topladınız resmen" demiyoruz, akhisar ne patlattı diyoruz, başakşehir pörtletti diyoruz. O nedenle futbol başarısı her daim önemli ve önde geliyor. Sonrakiler de işin "çileği" :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Aziz'in manyadığını herkes kabul ediyor ya, ama işte TR'de çok fazla insan dediğini makama gelince yapmama eğiliminde oluyor ki bunun temel sebebi özellikle futbol kulüplerinde hep göreve gelene kadar nasıl bir enkaz aldıklarının bilincinde olmamaları.

Yani çoğu biliyor olayı, Fiko mesela geldiğinde ne kadar boktan bir BJK aldığını biliyordu ama seçilmeden önce konuştuklarının ya da sonradan konuştuklarının sadece %25'ini falan ancak yapmıştır.

Konuşurken her şey güzel, herkes etkileniyor ama icraate geçirmediğin sürece gaza gelip peşinden körlemesine koşmaya gerek yok diyorum ben. Benim gözümden artık böyle 2 yıldır falan diyeyim en azından.

Yani inşallah yapar her dediğini ama ben çoğunu TR kulüplerinin mali yapılarından dolayı gerçekleştiremeyeceğini düşünüyorum. Ama işte üstte de dedim Fiko kadar başarılı olsa bile fazlasıyla yeter her şekilde Aziz'in son döneminin üstüne çıkar. Taraftara fazlasıyla yeter ve yetmeli bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya çok denk olmayan bir örnek olacak ama dsfsadfa

Elazığspor'da geçen yönetim seçimi oldu. Gelen yönetim borçları şöyle bitireceğiz, takımı şöyle elde tutacağız, şöyle büyüyeceğiz 3 yılda tekrar süper ligde kalıcı takım olacağız falan filan başladılar ben hepsini okudum güzel ve mantıklı geldi. Şuradan gelen geliri şöyle yapacağız falan yetecek filan.

Adamlar seçildi.

4 gün sonra istifa ettiler.

6 futbolcu şuan ana kadrodan sözleşmelerini fesh etti, yönetici falan yok kaos var kulüpte kimse ne olacağını bilmiyor aksjfhsadf

Yani FB'de bu kadar saçma olmayacak iş tabii, öyle ya da böyle Aziz'in yanında yıllarca geçirmiş hatta birinci adamlık yapmış Ali Koç ne devraldığını biliyor ama işte yanlış hatırlamıyorsam kendi diyordu Aziz'ler çok şey saklıyor, açıklasınlar öğrenelim falan diye.

Onlar ortaya çıktıkça mesela vaatleri gerçekleştirme oranı, olabilme ihtimalleri vs. de düşebilir ki düşecektir.

Yani kesinlikle beceremeyecek, olmaz demiyorum bunu yine belirteyim. Gaza gelmeye gerek yok diyorum. Beklentiye girmek hoş ama işte Fiko gelince biz de feci gaza gelmiştik asdfhsda
Sosyal ağlarda paylaş

Bu isler zaman isi - akilli bir yonetim ile zaman icinde oturtabilir bircok sey de futbolun sirket yonetmekten bir farki var o da durmadan rakiplerin arasinda basarili olman gerekliligi.

Bugun 20 milyon ekstra harcayip sampiyon yapabilirsin takimi ama o milyon onundeki 2-3 seneyi silip supuredebilir. Yonetimler cikip arkadaslar 2-3 sene onumuzu duzeltecegiz diye acik acik plan belirtmedigi surece ve bunu taraftar kabullenmedigi surece kluplerin yenilenmesi olmuyor hicbir zaman. Besiktas bunu FEDA ile basardi.

Burada sikinti vizyonlu birinin baskan olmasi degil sadece, klup sisteminin baskanlik uzerine olmasi. Ya sistem tamamen degisir ve CEO/yonetimler halinde yonetilir klupler, ya da X baskanin bu isi yonetebilecek kapasitede olmasina bagli olarak klupler bir batar bir cikar. Ya sistem tamamen degisecek ve senin Ali Koc gibi bir adama ihtiyacin olmayacak - i.e. o isi zaten yapabilecek seviyede yoneticiler yonetecek klubu ilerki donemlerde atiyorum sirket CEO'lari gibi, ya da Ali Koc inanilmaz isler yapsa bile birinin bunlari silip atmasi yeni bir secime bakacak adam sonsuza dek orada olmayacagina gore. Haliyle baskanlarin sifatindan bagimsiz sekilde bir yonetim sekli olmadigi surece kluplerin basarili olmasi zor.

Premier Ligdeki kluplerin baskanlari kimdir biliyor muyuz mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...