Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

niye değmesin?

böyle soruyorsunuz ama
ihtiyaçlarınızı belirtmiyorsunuz,
harcama miktarı ne kadar olacak belirtmiyorsunuz,
kendi zevklerinizi ve önceliklerinizi belirtmiyorsunuz,

bunlar olmadan yorum yapacak kişinin kendi zevkine göre yaptığı yorum size uygun olmayabilir

mesela örnek olarak:

80k bütçem var,
şehir içi kullanımı kolay,
az yakan,
çabuk kaçan,
duraktaki kızların bakacağı,
bunları yaparken de konfordan ödün vermeyecek bir araç arıyorum

falanca aracı x birim paraya almam değer mi

gibi
Sosyal ağlarda paylaş

İş sebebiyle kadıköy gibi merkezlere 1 saat mesafede ikamet ediyorum haftiçi bu bölgede kalıyorum, haftasonları yada bazı haftaiçleri merkeze inmem gerekiyor, mesafe 60km falan,

60-70 arası bütçem var, yaş kemale ermedende spor görünümlü araca binmek istiyorum açıkcası,
yakıt 9-10 görmedikçe dert değil,
Konforda ortalama seviyede olabilir,
Biraz atik olsun istiyorum , bu motor hem ekonomik hemde atik diyorlar,

Arabayı çok beğeniyorum, ancak SC olduğu için baya laf ettiler etrafımdan satamazsın onu diye satmak istediğinde

Genel olarak fikir alayım dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

arabayı satamamak diye bişi yok abi, değerinin altında satarsın sadece
ama 60-70k ya spor gorunumlu almak ıstıosan

clio tavsiye ederim, yol tutus vs cok guzel standart modelinde bile.
Yok illa daha ufak daha hınzır bısı alıcaksan bu sc gibi

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sifirdan-farksiz-ford-fiesta-titanium-plusx-paket-tam-otomatik-480285215/detay
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar hitap eder bilmem ama Fiat 500 ler hakkında genele de iyi yorumlar yapıyorlar tabi görece pahalı bir araba,

şekil için mesela Scirocco olabilir ama arabanın geneli hakkında pek bilgim yok,
https://www.sahibinden.com/volkswagen-scirocco

başka düşünmek lazım aklıma gelmedi şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Cacik said:

Alakasız olacak ama pazartesi 2.el bi araç alıyorum yeni başlık açmak istemedim,

Araç 2016 Seat Ibiza SC FR 1.0 ecotsi dsg 20binde,

Büyük ekran , sunroof , fr direksiyon koltuk vs var,

60 lira vericem,

sizce değer mi ?

Araç özellikleri

bende var aynısı, 2016 style plus paket ama.

titreşim ve uğultuya kafayı takarsan sinir edebilir. 3 silindirin verdiği bir dengesizlik var. start stopta çok net hissediyorsun. onun dışında dsg vitesten dolayı düşük gaz/devirde hızlanırken de araba uğulduyor azcık ama düşük yakıt tüketimi sağlıyor işte. azıcık devirli kullanırsan titreşim vs hiç bişi yok araçta.

onun dışında yakıt tüketimi kullanıma göre değişiyor. tekirdağa 4 kişi full bagaj 4.5lt/100 km ortalamayla gittim. hızım 100/120 arasıydı.

şehir içi hayvani trafikte 7-8 arası tüketim. normal kullanım 6-6.5

onun dışında fr donanımın plus paketi var mı bilmiyorum varsa mutlaka onu al, ekstraları inanılmaz iyi. büyük ekran, ekstra arkada 2 hoparlör, otomatik kapanan ısıtmalı aynalar, far sensörleri yağmur sensörleri vs. var

aracın hızlanması inanılmaz iyi ve harika bir motor sesi var, 1.0 motor çekmez yea diyen beyinsizler olabilir, arabana bindirip yokuş yukarı gazlaman yeterli ağlayarak özür dilemeleri için sdsf
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

o deno hayırlı olsun, kazasız belasız binersin inşallah. boya da yaldır yaldırmış ama renk dandik değil mi?

bi de adam nasıl heyecanlıysa park ederken arkada 3 metre boşluk bırakıyor sadfsd

yok lan arkasını da rahat çekeyim bahçenin çayırını çimenini ezmiyim diye öyle koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

siz olsanız hangisini seçersiniz;

1) 0 km Megane HB, 1.5dci EDC.
full+full diye tabir edilen donanım, üzerine cam tavan falan ekstralar.

2) 2016 model bmw 1.16d, 8 ileri ZF, joy paket, 17k km, sol arka far değişiminden 2k lira hasar kaydı.

2 seçeneğin fiyatı da 115k
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

2) 2016 model bmw 1.16d, 8 ileri ZF, joy paket, 17k km, sol arka far değişiminden 2k lira hasar kaydı.

ilkinden bende varrdı, alma. içine her şeyi koymuşlar ama kalite berbat, bozulup duruyor. tek iyi tarafı motoru.
Sosyal ağlarda paylaş

clio vardı bizde, 3 farklı kişi kullandı ben dahil, garanti dolana kadar sorun çıkarmadı araba, megan için farklı olacağını zannetmiyorum

mekanik dışında, parasına göre makul bir kalite ve malzemesi var

ha dersin bmw ve kıyasla değer mi, son donanım + full opsiyon varsa sıfır arabayı 2. el arabaya tercih ederim, 116 nının bmw olması dışında insana katacağı fazla bir şey yok + pahalı servis + pahalı dizel servis masrafı

sürüş zevki olarak ilerdedir ama 10 sistem ile kaç puan fazla alır bilemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar

Bende yeni bir araç bakıyorum, aklımdakiler bmw 3.18i 4.18i X1 veya volvo s60. Aracı benzinli alacağım.

3.18'in kampanyası da şuanda uygun (yaklaşık 190k ya geliyor 60k'sı 24 ay 0 faizli kredi), aklıma takılan arkadan çekişli olması ve 2019 da kasanın değişecek olması. Ankara'da çiğdem mahallesinde oturuyorum arkadan çekişli olması nedeniyle karda sıkıntı yaşamaktan çekiniyorum.

s60 da benzer şekilde 2018 de kasa değişecek olması nedeniyle iyi fiyatlara geliyor. 173k fiyat verdiler.

Bu araçlar mı tercih edilir yoksa 30 40k extra verip X1 yada 4.18i mi düşüneyim sizin fikirleriniz nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

meganın motoru iyide, eski kasasını sevmemiştim. yenisini kullanmadım.test surusu yapıcan abı
ama clio dısında fransızlar genel olarak dıreksıyon ısını kotaramıolar
ginaly said:

Sosyal ağlarda paylaş

yenisinin test sürüşünü yaptım, baya beğendim aslında, motor ve şanzımanı zaten rüştünü ispatlamış, konfor da oldukça iyi geldi bana.
benim kafama takılan, alırım megane'ı, 6 ay sonra trim sesleri falan gelmeye başlar mı, ya da işte cam otomatiğii bozulması gibi ufak tefek gereksiz can sıkıcı şeyler olur mu diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

yenisinin test sürüşünü yaptım, baya beğendim aslında, motor ve şanzımanı zaten rüştünü ispatlamış, konfor da oldukça iyi geldi bana.
benim kafama takılan, alırım megane'ı, 6 ay sonra trim sesleri falan gelmeye başlar mı, ya da işte cam otomatiğii bozulması gibi ufak tefek gereksiz can sıkıcı şeyler olur mu diye.

trim'in kralı gelir. full paket sedanına canlı şahidiz 7 ayda başladı tıkırtılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...