Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

ekşide böyle demiş biri,
said:
soruna bir kaç forumda kaynak hatası denilmiş ama bu kaynak ile alakalı değil, kasanın rijitlik problemi var. muhtemelen japanese kardeşlerimiz aracı modellerken hata yaptı ve alt şasi gerekenden daha fazla esniyor. alt şasi gerekenden fazla esneyince de üst tarafta hiç hesapta olmayan gerilmeler ortaya çıkıyor. bu bir kola tenekesini üst ve alt taraflarından bastırarak sıkıştırmaya benziyor. nasıl o baskı altında yuvarlak kesit dışarı değil de içeri bükülmek zorunda kalıyorsa, burada da sac içeri göçüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

sene 2017de honda alan hakediyo abi

şöyle yazmış biri

honda türkiyenin bok yemesidir.

10 senedir honda kullanan bir fanatik olarak diyebilirim ki honda türkiye eline düşeceğine git keraneye düş daha iyi.

bu dallamaların yedikleri nanelerin haddi hesabı yoktur.

mesela bazı modelleri gönülsüz olarak ithal ederler. euro civic grubu , hb modeller , city ve jazz , cr-z gibi modelleri alırsınız bi bakmışsınız honda ithalatını durdurmuş. araba elinizde sik gibi kalır. piyasası ölür. parçası zaten serviste yoktur ingiltereden japonyadan gelicek denilir ama bir yandan da gelmemesi için fahiş fiyat çekilir. misal bir ufak parça aliexpress de 110 dolar iken * serviste 2500 lira ama beklersen 45 güne getiririz denilir.

1.8 civiclerin ithalatı ötv zamları gelmeden 1 sene önce bitirildi. 2009 yılında kestiler ithalatı. çünki içeriden haber aldılar. ellerinde patlamasındı civic 1,8 ler. arabalar piç oldu.

servisler desen ayrı rezalet ne denetim var ne eğitim. adamlara benzin deposunun yerini ben tarif ediyorum. yok yaw sen git evinde bekle diye gönderiyorlar. 2 saat sonra arayıp hakkaten depo ön koltukların altındaymış diye sırıtıyorlar yüzsüzce. bu arabın eğitimi dökümantasyonu yok mu?

ayrıca yerli üretim hondalar bariz şekilde yabancı versiyonlardan kalitesiz. yabancı model alsanız parça sıkıntısı var.

yılların hondacısıyım. uzak durun arkadaşım. arabaya bişey olsa servise düşerseniz resmen sikmeye çalışıyorlar. bir tampon 2500 far almaya kalk 5000 lirayı aşıyor. bunun sis farı tampon boyası var. düşünün önden ufak bir kaza yaptınız araçta 10.000 masraf var. aracınız anında perte çıkar. tramer kaydında 10.000 liralık kazayı abi ufak kaza diye izah edemezsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Abi günde ortalama 50 km yol yapacak gibiyim. Bankadaki paramın x de biriyle alıp geçeceğim gibi bir durum da yok, kredi vs olacak elbette. Benzin parası dert değil diyebileceğim bir durum yok. Civic hatchback tasarım olarak çok hoşuma gidiyor ama hem tüketimi fazla hem de ikinci eli bi golf değil. Hani beklenmeyen bir durum olsa golf ü piyasasının 1k altına koy, ertesi gün gider gibi sanki asdgfdj

Edit: Abi kafa gitmiş, günlük 50 değil 25-30 km ortalama yapacağım yol

Civic hbde O sac problemi yok, ingiltereden geliyor hbler.
Sosyal ağlarda paylaş

Rotweiler said:

Archangel_ said:

Abi günde ortalama 50 km yol yapacak gibiyim. Bankadaki paramın x de biriyle alıp geçeceğim gibi bir durum da yok, kredi vs olacak elbette. Benzin parası dert değil diyebileceğim bir durum yok. Civic hatchback tasarım olarak çok hoşuma gidiyor ama hem tüketimi fazla hem de ikinci eli bi golf değil. Hani beklenmeyen bir durum olsa golf ü piyasasının 1k altına koy, ertesi gün gider gibi sanki asdgfdj

Herkes farklı bir şeyler diyor, kafa kazan durumda ama Civic Hb şu an çok olası değil. Bir büyüğümüz Rapid Spaceback 1.4TSI 125HP DSG önerdi, VW grup olması ve donanım zenginliği büyük artı, fiyatı da iyi baya. Peder bey sıfırı nabıcan olum, al 5-6 yaşında bi araba kaskosu az tutsun, çarpıcan çizicen vs zaten diyor. Arabaya ihtiyaç duymadığım hayatımla ne kadar mutluydum ben oysaki fuuuuuu!
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

Rotweiler said:

Archangel_ said:

Herkes farklı bir şeyler diyor, kafa kazan durumda ama Civic Hb şu an çok olası değil. Bir büyüğümüz Rapid Spaceback 1.4TSI 125HP DSG önerdi, VW grup olması ve donanım zenginliği büyük artı, fiyatı da iyi baya. Peder bey sıfırı nabıcan olum, al 5-6 yaşında bi araba kaskosu az tutsun, çarpıcan çizicen vs zaten diyor. Arabaya ihtiyaç duymadığım hayatımla ne kadar mutluydum ben oysaki fuuuuuu!

benim akraba çıkardı sıfır, 3. gün kelebek camını kırdılar, 2 ay sonra şöför kapısı tarafından bam diye vurdular falan.

gerçi şans işi, 10 yıl kaza bela veya gram çizik olmayan araçlarda yok değil.

ama daha riskli, temiz kazasız 3-4 yaşında bi araçta fena gelmiyo kulağa
Sosyal ağlarda paylaş

Öylesini bulsak keşke işte... Bir yandan da kendimi biliyorum; ikinci el alıp da olmadık sorun çıkarsa yaşayacağım can sıkıntısı, sıfır alıp sağını solunu ufak da olsa vursam çizsem yaşayacağıma göre çok daha fazla olur.
Bir de şu kasko bedeli belirlenmesi neye göre oluyor? Sıfır aracın değeri yüksek olacağı için ikinci ele göre daha yüksek kasko çıkacaktır tamam ama 4-5 yaşında araç olması kasko değerini arttırıyor mu mesela? Ya da hangisi daha çok etkiler?
Edit: Şans işine kesinlikle katılıyorum bir de. Arkadaşın sıfır aldığı 2016 Seat Leon'un 7k kmde, garanti kapsamında şanzıman değişti. DSG de değil.
Sosyal ağlarda paylaş

bu araba türkiye ye niye gelmiyor?

http://st.motortrend.com/uploads/sites/10/2017/01/2018-Toyota-Camry-XSE-rear-three-quarter-in-motion-03.jpg
https://cnet3.cbsistatic.com/img/L12PA4nMX0ZzW6n7AES1yij-RpY=/970x0/2017/06/20/a236f121-ce28-40ab-abd4-89d1a9a09e36/2018-toyota-camry-xse-32.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...