Jump to content

Auberon

=o=
 • Mesaj sayısı

  157
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Auberon hakkında

 • Rütbe
  Auberon

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Auberon

  Lastik seçimi

  İlk mesajda ters yazmışım 245/40 r18 olması gerekiyor. Sizin kullandığınız yöntemle 215'lik lastiklere baktığımda 215 45 r18 için "Orjinal lastik dış çapı 653mm, istenen lastik çapı 651mm arasındaki fark -2mm'dir". bu olabilir gözüküyor servisteki eleman ararsa birde onunla konuşup karar vereceğim artık.
 2. Auberon

  Lastik seçimi

  aracın kullanım klavuzunda zincir için sadece jant'a göre ölçüler belirtmişler ama lastik ebatı hiç yok. Aracı aldığım yeri aradım farklı yanak ebatı kullanırsanız araç km si ve devirde yanlış gösterim olabilir dedi 225/40 r18 için dönüş yapacaklarını söyledi bekliyorum.
 3. Auberon

  Lastik seçimi

  Merhabalar benimde lastik ile ilgili bir sıkıntım var. Eylül ayında aracı yenileyerek a5 1.4 aldım araçta takılı lastikler 240/45 r18 kış lastiği alırken bu ebatta lastik mi alayım yoksa 225/50 r18 mi bakayım karar veremiyorum. Ankara'da yaşayıp 240 genişlikli lastiklerin performansı hakkında bilgi verebilecek olursa sevinirim.
 4. Auberon

  Plaka değişikliği nasıl yapılır (bilgi paylaşımı)

  Eski aracımın plakasını yeni aracıma aktardım sürece ilişkin güncel prosedür aşağıdaki şekilde (Ankara için). ilk olarak emniyet MD'de plaka tahsis'e gittim. Orada özel (internette görünmeyen) plakaları veren bir komiser var ona mevcut aracımın plakasını yenisine devretmek istiyorum dedim, yapmam gereken bağış bedelini söyledi ve plakayı not aldı(Bu aşamayı aracı sattıktan sonra da yapabilirsiniz ama belki başkası o sürede plakayı alır diye riske girmek istemedim.) Aracı aynı il içinde ikamet eden birine satarsanız artık plaka değiştiremiyorsunuz, Eski aracınızın plakasını boşa çıkarmak farklı ilde ikamet eden birisine satılması gerekiyor. Bu nedenle İstanbul'da ikameti olan kardeşime aracı devrettim. Notere gitmeden aracın plakaları söktük ve kardeşim noterde plaka değişikliği istediğini belirtti. Eski plakaları noter aldı ve araca İstanbul plakası verdi. Eski aracı tekrar satabilmek için plakaları taktırmak ve araca yeniden trafik sigortası yaptırmak gerekiyor. plakaları şoförler odası plaka basım yerinden 34 TL ye bastırabilirsiniz (Ankara için Aktim iş merkezi) Sonrasında emniyete giderek bağışı yaptım ve komisere götürdüm. Onun verdiği makbuzla plaka işlemleri yapan gişeye giderek araç plakasını aracın şase numarasına kaydettirdim. İkinci el araç alacaksanız T.C. nize kayıt ediliyor noterler görebiliyor olarak biliyorum.
 5. Auberon

  Sıfır Araba önerisi vol. bilmem kaç

  merhabalar Bende yeni bir araç bakıyorum, aklımdakiler bmw 3.18i 4.18i X1 veya volvo s60. Aracı benzinli alacağım. 3.18'in kampanyası da şuanda uygun (yaklaşık 190k ya geliyor 60k'sı 24 ay 0 faizli kredi), aklıma takılan arkadan çekişli olması ve 2019 da kasanın değişecek olması. Ankara'da çiğdem mahallesinde oturuyorum arkadan çekişli olması nedeniyle karda sıkıntı yaşamaktan çekiniyorum. s60 da benzer şekilde 2018 de kasa değişecek olması nedeniyle iyi fiyatlara geliyor. 173k fiyat verdiler. Bu araçlar mı tercih edilir yoksa 30 40k extra verip X1 yada 4.18i mi düşüneyim sizin fikirleriniz nedir?
 6. Auberon

  böbrek taşı

  İlk paniği atlattıktan arkadaşlara soruşturdum, annemlerin çok taş düşüren bi akraba varmış onu aradık, Ankara'da 2 kişi önerdiler. Başkasına lazım olursa diye buraya isimlerini yazıyorum Kadir Türkölmez ve İzak Dalva. Bu doktorlara gidince biraz rahatladım, taşın böbrekten çıktını ancak kanala girmediğini ESWL ile taş kırmanın denenebileceğini eğer sonuç alınmazsa diğer yönteme gerek duyulacağını söylediler. aspirin kullandığım için ESWL yapmak için 1 hafta beklemem gerektiğini belirttiler.(normalde operasyon içinde gerekir ama ilk doktora söylediğimde sallamamıştı) pazartesiye randevu aldım ağrı gelmesin diye dua ediyorum. Böbrek ağrısı taşdan değil taşın kanalı tıkaması sırasında böbreğin idrar gönderememesi nedeniyle böbrekte oluşan basınçtan şişmeden oluyormuş, bunu da yeni öğrendim.
 7. Auberon

  böbrek taşı

  merhabalar bugün şiddetli ağrı ile Koru hastanesinin acile ordan üroloğa gittim, bende yaklaşık 1 cm lik bir böbrek taşı oluşmuş. Doktor hemen alınması gerekiyor dedi, bu konuda Ankara'da uzman birisini önerebilir misiniz.
 8. Auberon

  Ankara'da dahiliye uzmanı

  10 gün kadar önce kardiyologa gitmiştik o zmn sadece 1 kezlik yükselmişti ve kalpte bir sorun olmadığını söyledi, bugün aradım başka nedenlere bakılması gerekir dedi.
 9. Auberon

  Ankara'da dahiliye uzmanı

  Merhabalar annemin son 2 3 gündür tansiyonu sürekli yüksek çıkıyor, bi dahiliye uzmanına götürmek istiyorum. bildiğiniz iyi bir uzman varsa paylaşır mısınız.
 10. Auberon

  VPN konusu

  torrent indirme hızı nasıl cyrptostrom'un en fazla kaça çıkabiliyor? Netflix için bizim arkadaş amazondan bir server kiralamıştı, onu VPN olarak kullanıyordu artık ona abone olcam heralde.
 11. Auberon

  VPN konusu

  Merhabalar bitcoin ile ödeme alan PIA hariç iyi bir vpn önerebilir misiniz. VPN i daha çok torrent ve netflix için kullanacağım. PIA daki gibi farklı port ve protokol desteği olan varsa süper olur.
 12. Auberon

  Cinnah Caddesinde otopark

  Selamlar cuma akşamı 5 gibi cinnah caddesinde bir doktora gideceğim cadde üzerinde yakındaki ara sokaklarda bidiğiniz ücretli otopark var mıdır?
 13. Auberon

  Firefox çok memory kullanımı

  8gb ram var makinede ama sadece pati açıkken bile donma yapıyordu, firefox u komple baştan yükledim birde antivirüs taraması yaptırdım bişi bulamadı ama sorun düzeldi donmalar kayboldu.
 14. Auberon

  Firefox çok memory kullanımı

  güvenli kipte bile donma yapıyor noluyor bir türlü anlayamadım.
 15. Auberon

  Firefox çok memory kullanımı

  Selamlar, bu akşam firefox u açtığımda anormal yavaşlağını gördüm sadece facebook ve pati açıkken 300 MB civarı memory kuulanımı gösteriyor ve sıklıkla donuyor. Güvenli kipte açtığımda ancak 120 mb civarına indi ancak o halde bile cpu kullanımı ara ara %2 3 e fırlayıp duruyor sorun ne olabilir fikri olan var mıdır?
×
×
 • Yeni Oluştur...