Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spor ve mutluluk ilişkisi

Bone

Öne çıkan mesajlar

yatıştırıcı etkiyi hissedebilmek için sağlam spor yapmak gerekiyor yani antremanın sonunda tükenme aşamasına gelince hissediyorsun daha çok

sporun ne kadar ağır olması gerektiği tamamen vücudunun mevcut haliyle alakalı. en son yıllarca önce spor yapmış bir göbekliysen 30 dakka koşsan da kıvama gelebilirsin.

günlük olarak spor yapmak depresif durumdakilerin yapabileceği en iyi şey.
Sosyal ağlarda paylaş

koşarken bisiklete binerken mutlu oluyordum ben bayağı.
hatta kendi sınırlarını zorlamak güzel oluyordu, 5km'yi 22dakkada koşucam vs diye.

şimdi yüzüyorum da o hazzı alamıyorum, bir de bisikletten sonra hakikaten tükenmiş oluyordum elimi kolumu kaldıramıyordum, yüzme de böyle olmuyor nedense.
Sosyal ağlarda paylaş

Spor yapmak mutlu ediyor mu bilmiyorum da, geçen sene dizim ve kız arkadaşım yüzünden koşmayı bırakmak zorunda kaldıktan yalnızca 1 ay sonra falan depresyon teşhisi koydu doktor, antidepresan kullandım bir süre.

Yoğun sporu aniden bırakmak etkili olabiliyor dediydi doktor.

Yaklaşık bir aydır haftada 3 gün ağırlık kaldırıyorum, haftasonları da günde 7-10km arası yürüyorum. Kendimi iyi ve aktif hissediyorum. Normalde akşamları eve gidip bilgisayar başında yatana kadar sabit kalıyordum, şu an bin tane aksiyon yaratıyorum kendime. İş performansım da arttı sdfjd
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Agirlik herkese yaramiyor ya
Ben de denedim de, bench presste 50kgyi asamayinca bıraktım :)
Genetik heralde.

50 yi geçince de boynun arşa değmiyo zaten. 60ta kalıyosun bu sefer sdfg

ama resistance training erkeğin ölene kadar yapması gereken bişi. koşu falan değil. bu
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışmak/sosyalleşmek zorunda olmayan canlılar olsaydık doğru olurdu bence bu tabir de, sporunu; iş-eş-arkadaş aksattığında bu sefer moral de bozuyor, mutsuz oluyorsun. Neye öncelik vereceğini şaşıyor insan. Bir de günler 24 saat çok kısa, arttırılabilir mi nütfenn??
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

Agirlik herkese yaramiyor ya
Ben de denedim de, bench presste 50kgyi asamayinca bıraktım :)
Genetik heralde.

Bence sende güçten çok motivasyon sorunu var. Ayrıca hatırladığım kadarıyla somali diyeti yapıyordun (yoksa sen değilmiydin bilemicem) güçlenmek istiyorsan yiyeceksin canısı. Ne kadar yaptın bilmiyorum ama standart computer guy için başlangıç aşamasında 50kg bench kabul edilebilir bir durum ki muhtemelen basabileceğinden çok azı bu üstüme düşerse ölürüm baskısı/psikolojisinden ötürü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...